+2

UYGARLIKLARIN GELİŞİMİNDE HER İKİ DALIN DA ROL Ü BÜYÜKTÜR SANAT BİLİM E GÖRE DAHA ESKİ SONUÇTA ESKİDEN BİLİM HENÜZ GELİŞMEMİŞKEN İNSANLAR EL SANATLARIYLA GELİŞTİRDİLER UYGARLIKLARINI GERE EL SANATLARIYLA GEREK ÇİZİMLERİYLE GEREK OYMALARLA KİTABELERLE YAZITLARLA HEYKELLERLE ÖRNEK GEREKİRSE STONEHENGE MİMARİSİ KİM NE ZAMAN YAPILDI TAM OLARAK BİLİNMESEDE O ZAMANKİ İNSANLARIN ASTROLOJİDEN YOLA ÇIKARAK BU MİMARİYİ ORTAYA KOYDUKLARI BARİZ BELLİ BİLİMSE BU ESKİ SANATLARDAN YOL A ÇIKARAK GELİŞTİRDİ YENİ UYGARLIKLARI SONUÇ OLARAK SANAT NE KADAR ESKİ OLSADA BİLİM NE KADAR YENİ OLSADA İKİ DALDA ÇOK ÖNEMLİ SANAT OLMASAYDI BİLİM BİLİM OLMASAYDI ESKİ SANATLAR ÇÖZÜMLENEMEZ VE BU KADAR İLERLEYEMEZDİ İNSANLIK :)

2 0
paylaş
+2

Uygarlıkların gelişiminde bilimin rolü daha fazla. Özellikşr pratik bilimlerin. Ondan sonra zaten sanata yöneliyorlar. Önce hayat ekmek su ondan sonra eğlence.

+2

İkisininde rolü büyüktür. Sanat medeniyeti ve insanların birbirlerine olan davranışlarını büyük bir ölçüde etkiler. Bilim ise medeniyetlerin gelişmesinde yeni teknolojilerin piyasaya sürülmesinde tarih boyunca büyük bir rol almıştır.

2 0
paylaş
+2

İkisi de uygarlıkların gelişiminde önemli unsurlardır. Zaten gelişen uygarlıklar ikisini de başararak elde eden uygarlıklardır.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.