+2

Eşitlik adaleti sağlamaz. Ama adalet eşitliği sağlar. Adalet varsa eşitlik vardır. Sosyal eşitlik sadece hayaldir. Böyle bir şey mümkün değildir.

2 0
paylaş
+2

Adalet isterizde böyle birşey mümkün deyil bence

2 0
paylaş
+1

Ülkemiz seten eşitlik var cinsiyet ayrımı din dil ırk ayrımı yapılmaksızın hür ve bağımsız bir ülke olmakla birlikte adalet gerektiği gibi Türkiye Cumhuriyeti cezayı vermektedir.

1 0
paylaş
+1

Adalet olmalıdır. Eşitlik herkesin aynı maaşı alması, aynı oranda vergi ödemesi ve tepeden tırnağa aynı şeylerden faydalanması demektir. O zaman ortaya dengesizlikler de çıkacaktır. Adil bir şekilde torpil dönmeden çalışana hak ettiğini veren bir sistemin yeterli olacağını düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Adalet isterim gerçek olsun saygı sevgi isterim gönülden olsun

1 0
paylaş
+1

Bir bakıma ikisi de ülke geneli açısından tabiki adalet isterdim. Adaletin tüm insanlara eşit şekilde dağıtılmasını isterdim. Bunu devlet büyükleri tarafından uygulanması gereken bir durum olduğunu da hepimiz biliyorum. Hem eşit hem adaletli olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra halkın eşit olmasını isterdim. Yani halkın kendi arasında birbirini eşit olarak görmesini. Kadının, erkeğin, Müslümanın, Yahudinin, Türkün, İngilizin, Kürdün(teröristin değil kürt insanların) eşit olduğunu bilmesini isterdim. Umarım hayal olarak kalmaz.

1 0
paylaş
+1

İkisinin de var olduğunu düşünüp kendini kendimizi kandırıyoruz ama her ikisi de şart ötesi de yok

+1

Ülkemizde adalet olmasını isterim. Kadın ve erkeklerin eşit olduğu, tüm fikirlerin eşit görüldüğü bir dünya mümkün olmaz zaten. Önemli olan tüm bu farklılıklara rağmen adil olabilmek. Eşitlik olması için zenginler mallarından feragat etmesi gerekir. Adalet baki kaldıkça eşitlik peşinden gelir.

1 0
paylaş
+1

Ülkemiz için her ikiside gerekiyor aslında, ama adaletin sağlanamadığı bir ülkede eşitlik ilkesinin görülmediğinide anlamış oluyoruz. Yani her şeyin temeli adalettir, ülkede adalet sağlanırsa eşitlikte sağlanır.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.