+1

Yani ülkemizde adaletin olmadığını düşünüyorum. Adalet olsaydı eşitlik olurdu bu yüzden bizim yöneticilerimiz halkını düşünerek hareket etmesi lazım ki adalettin ve eşitliğin olması lazım.

1 0
paylaş
+1

Ülkemizdeki gelir dağılımı adaletsizliği giderilmez.. 2 sebepten.. 1- Giderilmek isteniyor değil.. 2- İstek olsa bile zaten kolayca yapılabilecek bir şey değildir.. Uçurum bizdeki gibi olmasa da, bu durum aynı zamanda birçok ülkenin sorunu.. Genel olarak zenginler "Para bizim, kolay da kazanmıyoruz, neden fakirleri besleyelim ki?" havasındalar.. Bir anlamda haksız da değiller.. Ancak pratikteki açmaz şudur: Zenginler, ülkeden bağımsız söylüyorum, vergi karşısında sıradan vatandaştan daha fazla eşit! Sistem her şekilde lehlerine işliyor.. Sıradan vatandaşın vergi vermeme ya da sistemin boşluklarından avantaj sağlama imkanı sıfır! Parasıyla daha görmeden vedalaşıyor! Üstelik oran olarak da zenginden daha çok ödüyor! Adaletsizlik tek boyutlu da değil yani.. Zenginlere rağmen önlem almak da kolay değil.. Dolayısıyla iyimser ya da umutlu olmak için hiçbir neden yok..

1 0
paylaş
+1

ben yonetime gecsem emeklilik yasini 40 yaparim once ondan sonrada herkezin askeri ucretini 5 bin yaparim ve sonra ulkede gariban kalmaz

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.