0

Şu an itibariyle zaten yükselişe geçmiş durumda.Önümüzdeki günlerde operasyonun adımlarının netleşmesi ve Trump ın söylemlerindeki keskinlik iyileşmezse yukarı yönlü bir eğride devam eder diye düşünüyorum.

0 0
paylaş
0

ünlü bir borsacı söylemlerine göre dolar kasım ve aralık ayında yükselişe geçiceğini söyledi söylediği rakamda 7lerde siz düşünün...

0

Öncelikle doları kimse tahmin edemez. :) Yoksa herkez zengin olurdu. Ben bir finans öğrencisi olarak söyle diyebilirim. Ülkelerin yerel para birimleri döviz e karşı risk teşkil ettiği düzeyde değer alır. Örneğin FED( Amerikan merkez bankası) faiz düşürdüğü zaman faize para yatıran yatırımcı daha az para kazanacaktır. Türkiyede faiz yüksek olduğu icin amerika yerine türkiyeye para yatırır. Ama CDS primi dediğimiz ülke risk pirimi yani parasını geri alma olasılığı gibi parametreler yüksek olduğu için ülkemize yabancı yatırım gelmez. Bunun sonucunda ülkede dönen döviz miktarı düşük kalır. Ve iktisat teorisidir ki bir şey az ise değerlidir. Ülkede dolar az ise değerli yani yüksektir. Eğer yatırım gelir dolar sayısı artasa doların değeri azalır. Bi ayrı durum ise arkadaşlar biz savas durumundayız. Bu en büyük risk faktörüdür. Siz olsanız paranızı savaştaki ülkeye yatırır mısınız ? Dolar düşmez :) daha da yükselir.

0 0
paylaş
0

6-6.5 arası olabilir

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler