+4

Normalde iş olanaklarına sahip, ama emeklilik yönünden teşvik edecek, birşeylerin yapılması lazım...

4 0
paylaş
1 yorum
+3

Bence sahip.Her konuda yani meslekde aynı orana sahip değil ama var yani.Sadece kimisi iş beğenmiyor ya da başka sebeplerden dolayı o işi yapamıyor.Bazense de o işleri Suriyeliler hiçbir şartı kabul etmeden sigorta ve iş güvenliği dahil yapıyorlar çünkü adamlar bir defa yokluk görmüşler ve bir daha yaşamak istemiyorlar .Kim ister ki zaten.Fakat Türkiye'de iş sektörü zorlu ve çok rekabetçidir.Yani biraz fazla kapitalist.Ya çok şero olacaksınız ve para kazanacaksınız ya da orta fiyat ve güler yüzlülükle müşterileri çekeceksiniz.Bu kadar.

+2

Üniversite mezunuyum ve Kppss mağduruyum . İyi bir Sosyalist en iyi ekonomisttir. Ülke olarak yeraltı madenleri bakımından oldukça zengin bir ülkeyiz değil mi..! Peki ya yerüstü zenginliğimiz nedir..? Gençlik!.. Saçma sapan, tektipleştiren eğitim sisteminde yıpranıp giden gençlik! Bir işi yapabilmek için kalifiye eleman olman lazım, bunu bize verecek sosyal devlet göremiyorum ben. Dinazor sözü olarak kalan cahil beyinlerin ' iş var lakin iş beğenmiyorlar' sözü,biraz fazlaca iyimser milliyetçiliktir. İş olanaklarına sahip olmakla, o işte çalışma olanakları sahip olmak bence daha ağır basmakta.

2 0
paylaş
+4

Yeterlilik derecesi yüksek bir ülke ama yönetim şekliyle de aynı mı hayır tabiki de. Petrol var petrol sondaj malzemeleri yurtdışına ait petrol onlar çıkarıyor. Malzeme bol bunu işletecek akıl yok.

4 0
paylaş
+4

Türkiye'de yeterince iş olanağı olduğunu söylemek mümkün değildir bana göre.. İşsiz sayısı, bunun en açık kanıtıdır.. Resmi rakamlara göre 4 milyonu aşmış durumda.. Bu, aslında en az 3 katı demek! Bu kadar insan işsizken, aksi yönde ortaya atılacak her görüş, iyimserliğin zirvesinde kalır sadece..

4 0
paylaş
0

Türkiye gerek yer altı gerek yer üstünde özel konumundan dolayı her türlü imkana sahiptir. Fakat iş dünyası egemen olarak üç beş insanın tekelinde olunca ekmekte aslanın ağzında oluyor. Yeterlilik derecesinden yoksun olunca ististham alanlarıda daralıyor.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.