+8

Türkiye'de Kürt Türk sorunu varmıdır ?

  Karrtall   -   Güncel
8 0
15 yanıt   -  
+1

Türkiye'de hiç bir sorun yok aslında ayrılık çıkartıyorlar.Hepimiz insanız her şeyden önce bu topraklarda yaşıyoruz bu toprakların ekmeğini suyunu paylaşıyoruz.Sorun çıkaranlar yabancı devletler ve Doğu anadolu bölgesinde ki baskıcı zihniyettir.Orda yaşamış olsak nasıl düşünürdük bilmiyorum.O coğrafya konusunda hiç gitmediğim için bilgim yok .

2 1
paylaş
1 yorum
+1

Bence bu secımlerden sonra hersey arpacık ortada Turk kurt diye bırsey yok insan lık var ayrım yapanlar da sorun oldugunu ırkcı oldugunu dusunuyorum bu ilke sadece turklerın degil bu ulke vatandaşı olan herkesin dır ayrım yapılmamalıdır

1 0
paylaş
+2

Kesinlikle.

2 0
paylaş
+1

Türkiye'de sorun bitmiyor ki. Bence hala vardır böyle sorunlar. Olduğunada eminim. olmaması gereken durum sonuçta aynı topraklar üzerinde yaşıyoruz.

+2

Bu konuda bizleri birbirimize düşürmeye çalışan kimselere fırsat vermemeliyiz. Benim vatanına milletine çok bağlı çok Kürt arkadaşım var onlar ile arkadaş olmaktan gurur duyuyorum.

2 0
paylaş
+1

Aslına bakılırsa yıllardır bu sorun yoktu ama taki iktidar başa gelene kadar insanlar türk kürt alevi sunni laz çerkez bir arada yaşıyorllar ve kimsenin kimseyle sorunu yoktu bunlar geldi herkezi birbirine düşürdü yeri geldi kardeşi kardeşe kırdırdılar maalesef.

1 0
paylaş
+1

Şu anda ülkemizde vatandaşlar arasında böyle bir ayrım yok yani hepsi kardeş olarak görür kendilerini çok nadir olarak belki birkaç tane aykırı insan çıkabilir Ama bunları kullanan insanlar da var maalesef.

1 0
paylaş
+1

Geçmişimize göre azalmış durumdadır. Ama bazı şehirlerde hala kürdün kürde dayalı oldugu öne sürülmektedir. velakin türkünde kürdünde ikisinden başka kardeşi olmadıgını iki tarafında bilmesi gerekir.

1 0
paylaş
0

Bu ne iktidarın, ne Türklerin ne de Kürtlerin bilerek ve isteyerek yaptığı bir şey değildir. Bu başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerinin birçoğunun ipleri elinde tuttuğu arkası sağlam uzun bir oyundur. Amerika'daki zenci haklarının arandığı zamanlar gibidir ve şöyle işler: Kürtlerin aralarına nifak tohumu gibi insanlar yerleştirirler ve onları ezildiklerine inandırırlar, bu çok uzun bir süreçtir ve genelde başarılı olur. Sonra her çıkan Türk-Kürt iki bireyin kavgasında ırkçılıkla alakası olmasa bile buna bağlarlar yalan haberler, medya gösterileri yaparlar. Onların aradığı barış ve ırkçılıktan uzak bir toplum değil. Halkı birbirine düşürüp Orta Doğu bölgesindeki zengin petrol rezervlerine yaklaşmak ve yakın bölgelerde üstler kurmaktır. Herhangi bir savaş sırasında Rusya'dan daha önce buralara ulaşma temeline dayanır. Yani bu olayların her biri çok ince işçiliktir ve söylediğim gibi temeli yine petrole dayanır.

0 0
paylaş
+1

Türkiye de ne Kürt nede Türk sorunu var yıllarca kardeşçe düşmanlık yapmadan hatta kız alıp vermişiz aramızda bu ayrımı bizi yok etmek isteyenler çıkarıyor niyetleride belli bizi birbirimize düşman edip ülkemizi yıkmak

-1

Bence hiç bir şekilde ayrımcılık yok,sadece bizim dostluklarımızdan insani birlikteliklerimizden rahatsız olan kişiler yada ülkeler tarafından ortaya çıkarılan sözlerdir.Böylede olunca cahil bir kaç insanın gündemi büyütmesiylede olaylar çok karışık boyutlara da gelebiliyor.

0 1
paylaş
-1

Türkiyede böyle bir sorun yoktur arkadaşım benim annem kürt babam Türk, elhamdülillah müslümanım ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşıyım, bundan büyük gurur mu var. Yabancı devletlerin, başka amerika, Avrupa olmak üzere bir çok devletin kürt kimliği altına saklanmış Ermenilerin çıkarmaya çalıştığı bir sorundur.

0 1
paylaş
0

Türk- Kürt sorunu (!) yıllardır var. Ama bu sorunun başında vatandaş olan Türkler- Kürtler değil. İçimizde fesatlık çıkarmaya çalışan yerel ve yabancı ütopya var ya. Hani şu gizli dediğiniz.. Onlar geliyor işte. Ülkemizi bölmeye çalışanların bir amacı bı. Bir ülkeyi savaşmadan nasıl fetih edersin ? Bu bir soru olmalı. Aldanmayın arkadaşlar. Birbirimize kenetlenelim. Yeri geldiğinde nasıl kenetlendiğimizi gördük. Seviyorum bu ülkeyi. Her şeye rağmen.

1 1
paylaş
+1

Bu insanların kişisel düşüncelerine kalmış bir durum bence. Herkesin görüş ayrılığı, fikir ve düşünce ayrılığı kendine. Kimsenin ne düşündüğünü iyi veya kötü bilemeyiz. Ama şahsi düşüncemi söylemem gerekiyorsa ayrımcılık yapmak bana saçma geliyor.

+2

Şöyle bişey var mesela Kürtler, Türklere düşmanlık yapmaz ama Faşist ırkçı mhp liler Kürt düşmanlığı yapıp buna zemin hazırlıyorlar.Eğer Kürtler sağduyulu olmasa ve bu kuş beyinlilere kansa ülke çoktan Suriye'ye dönmüştü hatta daha beter olurdu.Irkçılık hem dinimizde hemde sosyal ilişkilerde lanetlenir.Kürt Türk kardeştir ve araya fesatlığı mhp kafalılar koyuyor halkı birbirine düşürüyor.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.