+1

son zamanlarda gerek hükümetin gerekse çalışma bakanlığının sıkı denetlemeri sonucu iş güvenliği konusunda eskiye göre iyileştirmeler var fakat iş yeri olarak siz ne kadar önlem alırsanız alın işçi veya çalışan kendi iş güvenliğinden sorumludur anlayışıyla çalışmadığı sürece iş kazalarının önüne geçmek mümkün olmayacakır.

1 0
paylaş
+1

Ben %50 oranında yeterli %50 oranda yetersiz buluyorum şahsen, iş kazalarını önlemek maksadıyla bazı firmalar ciddi önlemler alırken bazı firmalar maliyet açısından zarar etmemek için önlem almıyor ve çalışanlarının ölümüne neden oluyorlar.

1 0
paylaş
+1

Türkiye’de birçok yerde iş güvenliğinin yeterli olduğunu düşünmüyorum. İşverenler bu noktada maalesef sınıfta kalıyorlar. İşçiler ölüm pahasına çalışıyorlar. Aslında birçok işçi de bunu gözardı ediyor. Adam ne yapsın ölüm pahasına da olsa ekmek parası deyip güvenlik müvenlik kalmıyor.

1 0
paylaş
+1

Türkiye'de bir çok kişi iş güvenliği sağlanmadığı için hayatlarını hiç uğruna kaybediyorlar.İş güvenliğini ciddiye almıyorlar.İş verenlerin bu konuda işçileri bilinçlendirmesi gerekiyor.

1 0
paylaş
+1

Yeterli olduğunu düşünmüyorum. Yeterli olmadığı için iş kazasında hayatını kaybeden insanları her gün televizyonlarda veya gerçek hayatta görüyoruz. Patronlar genellikle “para kazanayım nasıl kazanırsam kazanayım” diye düşündükleri için hep para getirecek durumun üzerinde yoğunlaşır. İş güvenliğinin daha fazla artırılması düşüncesindeyim.

1 0
paylaş
+1

Fazlasıyla yetersiz işveren çalışan yapsın parasını alsın gitsin mantığıyla yaşadığı için.

1 0
paylaş
+1

hayır kesinlikle yeterli değil yeterli

1 0
paylaş
+2

Sorudaki iyimserliği takdir etmemek mümkün değil ama ben iyimser değil gerçekçi biri olduğumdan cevabım da o doğrultuda olacak haliyle: Türkiye'de iş güvenliği olsaydı yeterli olup olmadığı konusunda konuşmak mümkün olabilirdi ama yok öyle bir şey! Konuyla ilgili en göz önündeki sektör olan madencilikten bir örnek vereyim.. Soma'da 300'den fazla madenci can verdi; ne ihmaller, ne bile bile ladesler çıktı ortaya ama neredeyse tüm suç hayatını kaybeden o işçilere kalıyordu! O süreçte yaşananları bir hatırlamaya çalışın! Ne işi, ne güvenliği!

2 0
paylaş
+1

Firmaların işçilerini iş güvenliği konusunda bilgilendirmek için eğitimler düzenlemesi gerekiyor. Ama ne yazık ki göstermelik olarak yapılıyor bunlar. Yeterli eğitim verilmediği gibi işyerinde güvenlik önlemleri yeterince alınmıyor. İş sırasında işçilere yeterli ekipman da sağlanmıyor. Gene de gerekeni yapan firmalar da vardır elbet.

1 0
paylaş
+1

İş güvenliği yeterlidir diyene bir temiz dayak atarlar bu ülkede diye düşünüyorum. Ölümle sonuçlanan iş kazaları yönünden, Avrupa birincisi olan Fransa'yı bile ikiye katlayan Türkiye resmi verileri, iş güvenliği zafiyetini açıkça ortaya koymaktadır. Kaldı ki bu resmi verilerin, tüm ölümle sonuçlanan iş kazalarını yansıtması olası değildir. İş güvenliği konusunda hepimizin kat edeceğimiz daha çok uzun bir yol olduğunu düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Türkiye Gelişmekte olan bir ülke Bazen bu gelişime Durex arsada ülkeye yine de gelirsen birlikte ama ülkedeki gelişimi insan hayatının ne kadar değerli olduğunu çoğu zaman iş sahiplerine unutturuyor ve bu yüzden insanlar daha çok kazanabilmek için çalışanlarının göz sağlıklarını tehlikeye attım Attım de çekilmiyor Türkiye'deki iş güvenliği alanında yapılan çalışmalar yeterli değildir hatta hiç yok diyebiliriz Çünkü her gün yaşanan iş kazaları her gün yaşanan sağlık problemleri çalışanların ne kadar iş güvenliği konusunda bilgilendirildi klene ve bu önlemlerin alındığını gözler önüne seriyor

1 0
paylaş
+1

Bulmuyorum ya baretsiz sigortasız çalışan bireyru kişi var

1 0
paylaş
+1

Kesinlikle yetersiz hiç bir şekilde iş güvenliği olduğunu bile düşünmüyorum kaç inşaattci yanında çalışan personelle eğitim veriyor ya da kaç tanesi buna uyuyor . Sadece inşaat değil bir çok sektör öyle ben de sözde eğitim aldım aldığım eğitim sadece bir kağıdı doldurmakti karşımda bir adam cevaplari söyledi bu şeklide almış oldum çok yetersiz iş güvenliği bu ülkede çok . Umarım bir gün her şeyi tam anlamıyla yerine getirebiliriz

1 0
paylaş
+2

tabiki hayır cünkü kimse gezmiyor

2 0
paylaş
+3

Tabiki hayır türkiyede iş güvenligi diyebişey varmı oda mecul.insanlarımız birçok iş kazasında hayatını yitirdi ama hala yapılan bişey yok okadar insan öldükten sonra biz iş güvenligi ile ilgili bişeyler yapmaya calışıolarmış gibi yapmaları yokmu beni bitiriyo.

3 0
paylaş
+2

Türkiye de iş güvenliği maalesef hala bir çok işyerinde uygulanmıyor bunun için ciddi eğitimler sertifika programları da üretilse verilen eğitimler yetiştirilen eleman olanağını desteklemiyor maalesef her zaman bunun için bence okullar açılmalı ve gerektiğinde halk bilimçlendşrilmeli

2 0
paylaş
+2

Tabiki hayir insatlarda kask filan takmayan bir cok kisi goruyorum bunlarin denetlenmesi cok daha iyi olur aslinda

2 0
paylaş
+2

Türkiye'de iş güvenliğini yeterli bulmuyorum. Son zamanlarda da önce iş güvenliği yazılı tabelalar getirilerek insanların bu konuda daha dikkatli olması için çalışılıyor.

2 0
paylaş
+1

Ben yeterli bulmuyorum

1 0
paylaş
+1

ben bulmuyorum çünkü bi inşaat işcisi catıya cıktıgında kadere 45 çıkıyor adam aşşa düşse sadece inşaat kazası oluyo ama aslı hiç önlem yok başka bi ülkede adam işçinin para getirceğini bildiği için adama gözü gübü bakıyor

1 0
paylaş
+1

her yapılan işte iş güvenligine verile öenm aynı degil hiç bir koruyucu kıyafet giymeden çalışan onca kişi var malesef ki ülkemzide ve hepsi de maliyetten kaçmak için olmna şeyler

1 0
paylaş
+1

iş güvenligi insan hayatının önemi ni ortaya koyar malesef bizim ülkemizde yeteri kadar önlem alınmıyor aslında her ne kadar iş veren suçlansada bu konuda bizim halkımızında suçu var bi kaç örnek verecegim ben bigün demirçelik fabrikasında baca boyuyordum yüksekligi çok fazla metre olarak şuan tahmin edemiyorum ama 50 katlı bi apatmanın 50. katı gibi bişeydi işgüvenligini çagırdım 3 çelik halat ve 3 ayrı eminiyet kemeri istedim yanımda ki şefler dalga geçti benle ama ben kendimi 3 ayrı kemerle bagladım normalde 1 tane yeterlidir ama dengemi kaybedip düşsem kemerde kopsa 3 kemer aynı anda kopmaz herhalde :) ben önlemimi aayım takdiri allaha bırakayım demi ama yok bizim halkımız kaderde varsa düşer ölürüz diyor

1 0
paylaş
+1

İş güvenliğini yeterli bulmuyorum.Haberlere konu olan iş yapma yöntemlerinde görüyoruz,özellikle inşaat işlerinde iş güvenliği hiçe sayılıyor sanki.
Büyük camlı binaların camları silinirken ve büyük afişler asılırken çok fazla önlem alınmıyor sanki.
İş kazalarının önüne geçmek için iş güvenliğine her iş yeri önem göstermeli.

1 0
paylaş
+1

Kendim bizzat bir iste çalışmadığım için detaylı olarak bilmiyorum ama haberlerde her gün iş kazası geçiren insanlar görüyoruz yeteri kadar önlem alınmayan yerler var tabiki de

1 0
paylaş
+1

Hayır tabiki. İş güvenliği olmadığı için her sene yüzlerce insan ölüyor.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.