+19

Tırnaklarımız ne işe yarar?

https://www.youtube.com/watch?v=8T6ao-JtLkQ viedoya bakmadan yorum yapmayın

    -   Görüş
19 0
33 yanıt   -  
+1

Tırnakar parmaklarımızı korumak için bir kalkan oluşturur, kazı veya kazma işlerinde de tırnaklarımızı kullanırız. Ayrıca tırnaklarımız sağlığımızın bir göstergesi olarak ta kullanılır.

1 0
paylaş
+1

Tırnakların bir çok işlevi vardır.Kadınlar süs niyetine kullanır.Parmaklarımız için de bir kalkan görevi yapar.

1 0
paylaş
+1

İlk defa bu açıdan bir faydası olduğunu duydum. Genellikle kadınlar tırnaklarını uzatır, uzatmalarının sebebi de güzel gözükmek içindir.

1 0
paylaş
+1

Tırnaklarımızı bir şeyleri açmak için kullanırız ve güzell görünmeleri için tırnaklarımızı boyarız

1 0
paylaş
+2

Yalana gerek yok izlemedim videoyu görev için atıyorum yorumu ne işe yarıyorsa yaramaya devam etsin.

2 0
paylaş
+1

vucuttaki her şey gibi tırnaklarımızda illaki vudumuzda büyük öneme sahip organımızdır.

1 0
paylaş
+3

Tırnakların ellerimizle tuttuğumuz maddelerin canımızı yakmaması için var olduğunu düşünürdüm. Ama videoyu izleyince bambaşka bir yönünü öğrenmiş oldum. Teşekkür ederim. Vücuttaki zararlı atıkların parmak uçlarına yönlendirilerek tırnak olarak atılması çok ilginç...

3 0
paylaş
1 yorum
+1

Tırnaklar, primatlarla diğer memelileri birbirinden ayıran özelliklerden biridir. İnsanlar primat olduklarından tırnakları bulunur. Tırnaklar diğer (pençeli) memelilere göre daha geniş olan parmaklarımızın uç kısmanda bulunarak, tutma-kavrama işlevini daha kolaylıkla yerine getirmemizi sağlar. Bunun dışında tırnaklar insanın genel sağlığının bir göstergesi olarak, vücutta başka belirtiler ortaya çıkmadan önce, bazı değişiklikleri, yansıtmaktadırlar.
Normal şartlar altında, tırnaklar zehir barındırmaz. Tırnak ve et arasındaki boşluk kir birikimi dolayısıyla bazı bakteri ve mantarların üremesi için elverişli olabilmektedir. Bu nedenle tırnakların temiz tutulması önemlidir. Uzun süre belli kimyasal (zehir) maddelerle temas etmiş kişilerin tırnak ve saç dokusunda bu kimyasalların birikimine rastlamak mümkündür.

1 0
paylaş
+1

Insanlığın ilk yıllarında Yani insanlar dünyayı barınak eve olarak kabul etmeye başladığı yıllarda tırnak gibi sert sivri yapılıp insanlar diğer canlılarda olduğu gibi insanlarda da büyük ihtimalle savunma aracı olarak kullanılan ilirdi ama gelişen teknoloji ile beraber İnsanlar kendilerini koruyacak veya tırnakla yaptıkları birçok işi yapabilir öyle şeyler yapmaya başladıklarında tırnağında işlerini ortadan kalktı günümüzde tırnak sadece güzellik amacıyla kullanılan bir araç haline geldi yani günümüzde tırnak asıl işlevini değil farklı amaçladığı yerine getirmek için kullanılıyor

1 0
paylaş
+1

Gereksiz pisliktir ya ama bazen yarar işe

1 0
paylaş
+1

Ben sadece dini açıdan uzatmamizi yanlış bir davranış durum oldugunu düsünüyordum . Yanlış biliyormusun .
Bir de deri hava almaz diye öğretmisti öğretmenimiz bize zamanında aklımda hep bu ikisi kalmış hiç te araştırmamiştim şimdi sayende izleyip öğrendim .
Meğerse mı tırnak vücudumuzdaki zararlı mikroplari atiyormus ben idrar ter vb atık yolların yeterli olduğunu düşünürdüm .
Teşekkürler sayende öğrendim

1 0
paylaş
+2

Tirnaklar pençe ve toknaga çok benzer insanlarında dahil olduğu tüm primat ailesi uyelerinin geniş parmak uçları vardır ve bu parmaklar tirnaklarla desteklenmiştir. Maymun şempanze lemur gibi günlerini ağaçlara tırmanarak daldan dala atlayarak geçiren hayvanların bunu rahatlıkla yapabilmek için geniş parmak uçlarına ve tırnaklara ihtiyaci vardır. Geniş parmak uçlarının üzerinde tırnakla kaplı olması parmağın korunması konusunda önemli bir avantajdır. Ayrıca tirnak kazıma ve kazma gibi işleri katkı sağlar.

2 0
paylaş
+1

ALLH UTALA yaramışsa bir hikmeti vardır

1 0
paylaş
+1

Ayak tırnaklarımız sert yapısı sayesinde parmak uçlarımızdaki damar ve kas ağlarını korur. El tırnaklarımız ise bazı maddeleri koparma , kesme , kaşıma, kazıma gibi durumlarda bizlere çok yardımcı olur.

1 0
paylaş
+1

Tırnaklarımız özellikle tırnak beyaz lekeletinin yediğimiz gıdalarla ilişkili olduğunu düşünüyorum

1 0
paylaş
+1

Baya güzel konu acmişsin bilmiyordum boyle bir sey oldugunu baya isimize yariyomus

1 0
paylaş
+1

Erkeklerin cogu yemek icin, kadinlar da sevgililerini tirmalamak icin kullaniyor (;

1 0
paylaş
+1

Keratin denen bir proteinden oluşuyor. saçlarımızda da var koparma kesme kazıma koparma gibi eylemlere katkı sağlıyor.bi yerlere dokununca parmaklara zarar vermesin diye varlar. Bide sağlık göstergesidir var olan bi hastalığı yada olacak olan bir hastalığı tırnak üstünde belirtir.

1 0
paylaş
+1

Videoyu izledim ve yeni bir şey öğrendim. Bu konuda pek bilgi yoktu. Tırnaklarımızın vüdumuzdaki en tehlikeli virüslerin vücuttan dışarı atılmış hali olduğunu gördüm.

1 0
paylaş
+1

Valla bana tırnağımi yemeye yarıyor

1 0
paylaş
+1

Sanırım birçok görevi vardır herhangi bir nesneyi kavrayabilmek için ellerimizi Dayı kullanabilmek için gibi

1 0
paylaş
+1

hayvanlarda pençe olarak kullanlmakta olan bir uzantı aslında bizde tırnak olarak kullanılmakta kazmada bazı şeyelri ayırmada birçok şeyde kullanıyoruz aslında düşündügümüzde

1 0
paylaş
+1

Bazı kadınlar insanları cırmak ve cimciklemek için uzatıyor

1 0
paylaş
+2

tırnak uzatmak diyince şimdi bence burda bir eksik bilgi var mesela benim tırnak uzatmakta bi amacım var sol elim sıfır sag elim ise ortalama bir uzunlukta çünkü gitar tırnakla çalınınca güzel tını veriyor içinizdeki duyguları tırnaklarınızla tellere aktarıyorsunuz.. sag el tırnaklarım hep uzun vucut tırnakla dışarı atıyorsa zaten ben uzun olan tırnagı bile 3 veya 4 günde bir kesiyorum herkes kesiyor zaten eksik bilgi bu bence... ben hiçbir kadında görmedim 30cm tırnak onlarda kesiyor merak etmeyin :)

2 0
paylaş
+2

Tırnaklar vücudun bir atığıdır ve devamlı üretilirler, saç ve kılları da buna benzetebiliriz bence.
Tırnaklar günümüzde bakımı yapılan vücut bölümlerinden biri olarak görülüyor.
Tırnak hakkında sevdiğim söz ise , tırnaklarımda kazıyarak buralara geldim...

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.