+8

Hukuk okuyabilirsiniz. Ama çok dürüst olmamak kaydıyla. :)

8 0
paylaş
+5

@fer6nasm o kadar iyi özetledin ki.. Lakin sayısalcıyım

5 0
paylaş
1 yorum
+3

Eczacılık

3 0
paylaş
+4

4 arkadas idik
Fizyoterapist devlette
Mühendis (tai)devlette
Eczacı kendi mekanı
Ben mi bende hakim savcilik peşindeyim ;)

4 0
paylaş
+5

Hukuk olabilir çünkü okuyanlar işsiz kalmıyor ,radyoloji bölümü olabilir ,anestezi olabilir

5 0
paylaş
+3

Bence finans sektörü ve yatırım danışmanlığı borsa ile ilgilenebilirsin iş bulamazsan bile kendin borsadan para kazanabilirsin.

3 0
paylaş
+2

Veterinerlik tıp tan da garanti en azından iş yerini açıyorsun ve kendini tanitiyorsun.Tabi bi 100 bin lira paraya yani sermayeye ihtiyaç olur. yaklaşık 1 yilda o parayı çıkarırsınız.

2 0
paylaş
+6

Şu ara ekonomi, bilişim, yazılım ile ilgili meslekler ön planda bence. Ama eğer tekrar üniye girme şansım olsaydı psikoloji bölümünü tercih ederdim. Ülkece zor günler geçiriyoruz ve bu bizi geriyor.

6 0
paylaş
1 yorum
+3

Öğretmenlik var mesela. Hele ki günümüzde çok popüler. Kutsallığından ziyade maddi getirisi ve özellikle, boş vaktini öğrencilerine adama kutsallığında uzaklaşan ve yaz döneminde yattığın yerden para kazanmak için tercih edilen favori mesleklerde biri arasında yer alıyor.

3 0
paylaş
+2

Bana göre ülkemizde ve dünyada ki en geçerli meslek avukatlıktır, çünkü insanların %50 ye yakını icralık olmuş durumda ve mahkemelerde kapanmayacağına, suçlarda bitmeyeceğine göre avukatlık mesleği n geçerli meslektir. Bu yüzden hukuk bölümünü tavsiye ederim.

2 0
paylaş
+2

Sanırım zaten meslekler garanti değil artık. Hukuk için baya çevre gerekir, sermaya gerekir. Rislikli işler. Fizyoterapistlik güzel gibi.

2 0
paylaş
+1

Ülkemiz genelinde düşünüldüğünde tıp ve diş hekimliği dışında garanti meslek eczacılık, subaylık ya da hukuk olabilir.

1 0
paylaş
+2

Okuduğum bölüm her ne olursa olsun kendini geliştirmediğin sürece sana gelir kazanmak yok. Bu devirde her şey zor çok zor artık.

2 0
paylaş
+4

Hiç bir şeyin garantisi yok ama ben yinede aklıma gelen bir kaç meslek belirtmek isterim.Gıda sektörü hiç ölmeyecek bir sektördür,lojistik sektörü yani taşımacılık diyeyim,teknoloji üzerine olan tüm sektörler ve şuan için noter vb. yerler.

4 0
paylaş
+4

Garantiden kasıt nedir tam anlamadım ama iş garantisi kastediliyorsa eğer birçok meslekten söz edilebilir.. Seçim yapacak kişinin ilgi alanına kalmış bir durumdur sonuçta.. Ben olsam hedef kitlem kadınlar olan bir meslek seçerdim.. Kadınlar en garantili müşteri kitlesi çünkü :-)

4 0
paylaş
+1

Lojistik, Hukuk, Eczacılık bunlarda çok iyi bölümler

1 0
paylaş
+1

Bence mimarlık falan öldü. İlk 5 binde değilsen mühendislik yazmanın mantığı yok. Malasef ki garanti olan tıpla diş.

1 0
paylaş
+1

Güzellik sektörü ve gıda sektörü hiçbir zaman bitmeyecek meslekler insan kıyafetinden gezmesinden bi şekilde kısar ama boğazından ve güzelliğinden kısamaz

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler