+3

Tembellikten kurtulmak mümkün müdür?

    -   Görüş
3 0
6 yanıt   -  
+2

evet mümkün tabi ki de ama insanın elinde olan bir şey mesela kendini sabah erken kalkmaya alıştır kahvaltıyı zamanında yapmayı özen göster bu insanı daha dinç ve dinamik yapar ve zamanla da vücut kendini toplar ve uyumak istemez erken kalkmak ister tembelliği üstünden atmış olursun

2 0
paylaş
+2

Ben tembellikten kurtulmak için çok çabalıyorum. Herşeyimi bir düzene bindiriyorum ama yinede olmuyor. İçimde sürekli bişiler yapmama isteği var. Bu düzelmicek diye bir şey yok. Herşeyin başı azimdir. Azim eden herkes istediği herşeyi başarabilir.

2 0
paylaş
+2

Bunu istiyor olmak ancak mümkün kılabilir.

2 0
paylaş
2 yorum
+1

elbette mümkündür miskin insan tanımı bence uydurmadır.. insan vucudu yeryüzünde ki en mükemmel sistemdir .. siz vucudu neye alıştırırsanız malesef vucut onu ve daha fazlasını istiyor
benim 64 yaşında bir teyzem var kadın yapacak bişey bulamadıgı için hastalıklardan falan en son 24 saatin 20 saatini uyuyordu ben bu işe el attim kadın şimdi 8 saatten fazla uyuyamıyorum diyor :)

1 0
paylaş
+1

Bence mümkün dür

1 0
paylaş
+1

Tembellikten kurtulmak mümkünse de benim başaramadığım şeylerden biridir.. Çok uzun bir çalışma hayatını noktalamış biri olarak söylüyorum; beni çalışırken gören hiç kimse tembel olduğuma inanmadı ama kendi işimde dünyaya benden tembeli gelmemiştir! Bugünün işini mümkünse yarına, haftaya, bir sonraki aya bırakmak benim rutinimdir.. Hani yangın çıkmış da kaçmak için kalkmak bir yana "Bu tarafa gelse de sigaramızı yaksak!" demiş olan tembel, tek rakibim olur! o da belki :-)

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.