+3

İnsan istedikten sonra herşeyi yapabilir. Önce kişi gerçekten kurtulmayı istemeli. Daha sonra kendine yeni bir hobi edinebilir veya ilgi duyduğu bir spora yönelebilir. Günlük hayatında kendine birşeyler katacak şeylere yönelip boş vakitlerini doldurursa zamanla o yoğunluğun içinde istese de telefonu eline almaya vakti olmaz. Gün içinde daha az telefon kullanmaya başlar.

3 0
paylaş
+1

Ben teknolojik bir bağımlılık olduğunu düşünmüyorum. İnsan istedikten sonra her şeyi yapabilir bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu bence arkadaşlarımızla yapacağımız güzel doğa organizasyonları ve bol bol kitap okumak bize fayda gösterir.

1 0
paylaş
+2

Telefonu alıp çöpe atarsan ne bağımlılık kalır nede başka birşey istedikten sonra yapamıcağın hiçbirşey yok bu tamamen aklında bitiyor. Telefonu bırakmak için önce beynini buna şartlamalısın yoksa eskiden telefonmu vardı.

2 0
paylaş
+2

bunun için bence ilk yapılması gereken şey android telefondan kurtulmaktır. daha sonra arama olmadıkça yada mesaj gelmedikçe telefonu ellememeliyiz.

2 0
paylaş
+2

Öncelikle kendine bir düzen kurmalısın boş vakitlerinin yerini seni meşgul edecek şeylerle doldurmalısın kırk gün belirlediğin düzen içerisinde yaşarsan bu alışkanlık haline gelicektir başlangıç her zaman zordur önemli olan ertelemeden kararlı bir şekilde başlamaktır bunu yaptığınız takdirde başardığınızı görüp mutlu olursunuz ve motivasyonunuz yükselir daha kaliteli bir yaşama sahip olursunuz sonunda

2 0
paylaş
+2

Bunun için kişinin kendi istemesi gerek öncelikle. Bu durumda telefon bırakılıp bir hobi edinilebilir. Kişinin zevk aldığı, seveceği bir şeyle meşgul olması onu telefondan uzaklaştıracaktır.

2 0
paylaş
+3

Bununla ilgili youtube tedx talks kanalında güzel bir video vardı. Onu öneririm. Bunun dışında kendi yorumum olarak şunları ekleyebilirim. Kendinizin hobilerini ve sevdiği şeyleri keşfedin. Ona yönelin. Yürüyüş yapın, kitap okuyun, müzik dinleyin. Vaktinizi güzel değerlendirin. Bir süre sonra o alışkanlığınız ortadan kaybolacaktır. Bir şeyi sadece 15 gün denedikten sonra alışkanlık oluyormuş zaten.

3 0
paylaş
1 yorum
+2

telefonu eline almıyacaksın telefonda sosyal medya yı takip etmiyeceksi bu kadar basit

Telefon bağımlılığından nasıl kurtulabiliriz?
2 0
paylaş
+3

Telefon haricinde başka şeylerle uğraşırsan kesinlikle telefondan uzaklaşabilirsin örneğin kitap okumayı deneyebilirsin yada yazı yazmayı

3 0
paylaş
+2

Tüm sosyal hesapları ve oyunları silerseniz ve ayrıca boş vakitlerinizde kitap okuyarak uzaklaşabilirsiniz

2 0
paylaş
+2

Birşeylerle oyalanarak telefonu çok rahat bir şekilde unutabiliyorsunuz eğer ki güzel çevreniz de varsa bu iş daha kolay

2 0
paylaş
0

hiç bilmiyorum varsa çözümü banada söyleyin telefonsuz markete bile gitmiyorum evde bırakınca sanki kendimden bir parça bırakmışım gibi geliyor.

0 0
paylaş
+2

Telefon bağımlılığında kurtulmak için öncelikle buna karar vermeliyiz, telefon hayatımızı etkiliyorsa ve işlerimizden alıkoyuyorsa bağımlıyız demektir.
İradeli olup belli saatlerde kullanmalı ve belli saatler dışında kullanmamalıyız.
Saatle giriş yapmak en iyi yöntem.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.