+1

Farkına varmıyoruz çayla kahveyle sıvı ihtiyacı geçiştiriyoruz. Ama zayıf düşürüyor

1 0
paylaş
+1

Evet Gunde en Az Belirli Bir Litre insan Vucudunda Su kabul etmelidir

1 0
paylaş
+1

Evet metabolizmayı ve organların çalışmasını düzenler

1 0
paylaş
+1

Bağışıklık sistemi, metebolizma, organlar ve özellikle de kemikler için su oldukça önemli hatta hayati bir sıvıdır. Vücut susuz kaldıkça kemiklerde ki sıvıyı kullanır ve kemik erimesi, kas zayıflığı, eklem ağrıları da bu yüzden süreklilik gösterir. Olabildiğince çok su içmek gerekiyor, belki şimdi fark etmiyoruz ama ileride ciddi kemik ve böbrek hastalıklarının oluşma sebebidir susuz kalmak.

1 0
paylaş
+2

Suyun vücudumuzda yaptığı görevler ;hücrelere gerekli besini ve oksijeni taşır. Vücuttaki ısı dengesini sağlar. Besinlerin sindirilmesi ne destek olur. Cildin genç kalmasını pürüzsüz olmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı direnci artırır. Enerji oluşumuna katkı sağlar. Bütün her şey bir kenara vücudumuzdaki bütün organların işlevini yerine getirmesi için bünyemize almamızın Zorunlu olduğunu ve yerine başka bir maddenin olmadığı bir maddedir. Su su olmadan hayat olmaz. Mikroplar bile yaşayamaz. Düşünün ki biyolojik bir makineden farklı olmayan bedenimiz nasıl hayat hayatta kalsın.

2 0
paylaş
1 yorum
+1

Kardeşim ister bi süre içme bakalım gerekli gereksiz mi anlarsın , su vücudun temeli , direği

1 0
paylaş
+1

Vücudumuzun çok büyük bir kısmını su oluşturuyor . İçmediğin taktirde diyaliz makinasıyla tanışmaya kadar yolu var . Hatta az su içtiğin zaman düşük tansiyonda yapıyor.

1 0
paylaş
+1

Yeterince su içmek insan vücuduna çok yararlıdır. Yani ortalama olarak en az 1,5 litre su tüketirsen böbreklere çok yararlıdır. Sindirime yardımcı olur, halsizlik ve uyuşukluğu giderir daha canlı olursun.

1 0
paylaş
+1

Vücudumuzun %75 i su ayrıca su sadece vücudumuza değil her yere gereken bir kaynak baksana dünyanın bile yüzde 75 su çok önemli birşey bu

1 0
paylaş
+1

Tabi ki çok önemli. Vücudumuzun %70’i suyla kapalıyken bizim su içmemek gibi bir lüksümüz olamaz. Bağışıklık sisteminden cilt sağlığına kadar birçok noktada bizlere faydası vardır.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.