+2

Farketmez. Deselerdi demeseler de ölmeyi isterdim. Çünkü artık dünyanın çekilecek bir yani kalmadı. Dert tasa artıyor. Herkes birbirini öldürüyor, hırsızlık yapıyor... Yani kısacası dünyanın çivisi çıkmış. Daha durupta ne yapacaksınki. Adam akıllı ibadetini yap gerisine karışma.

2 0
paylaş
+2

Daha ölmek için fazlasıyla gencim.Tabiki ölüm yaşa bakmıyor her an hayatımıza son verebilir.Cenneti garanti bile etseler bu soruya kimsenin ölmek isterim diyeceğini sanmıyorum.Ben de cevap vermekte ikilemede kaldım.

2 0
paylaş
+3

Sadece 20 yaşındayım ve ileride beni bekleyen güzel günlerin beklediğini düşünüyorum, mesela daha aile kuracağım, kısmetse kendi evlatlarım olacak ve annelik duygusunu hissedeceğim. Yani ben kabul etmezdim, kabul ettiğim takdirde bu dünyada yaşamayı hakettiğim birçok duyguyu yaşamadan bu dünyadan göçüp gitmiş olacağım.

3 0
paylaş
+2

Ben Kabul Ederdim Ölmeyi Neden Dicekseniz Dünyanın Artık Derdi Tasası Çekilmiyor Anlamıyorum Yalan Dünya Birsey Diyorum Çocuk Hemen Ortaya Atıyor Rezil Oluyorum A Diyorum Çocuk A Yı Z Yapıyor Bole Insanlar Çok Fazla Anlamıyorum Ama Cennete Gittiğimiz Kesin Olsa Anında Ölmek Istersen Zaten Sonuçta Ölüçem Ama Yinede Cennete Her Istedigimiz Şey Olacak Beni Takip Ederseniz Sevinirim Beyler

+1

Eğer cennete gidecegimin garantisi olsaydi kesinlikle ölmeyi tercih ederdim bu Dünya da o kadar boş yaşadığımı düşünüyorum ve hiç bir şey yapmıyorum o yüzden yaşayacak bir seyim de yok

2 1
paylaş
+4

Eğer öyle bir şey olsaydı bebekken ölmeyi kabul ederdim. Ben bu dünyada iyi bir insan olmaya çalıştım hep. Alnımın akı ile bir şeyleri başarmaya çalıştım. Kimsenin hakkını yememeye çalıştım, çalmadım, haram lokmayı ne kendimin ne de ailemin boğazından geçirdim. Yani bütün bunlara rağmen illaki yaptığım hatalar olmuştur. Bilerek ve isteyerek kötü şeyler asla yapmadım. İşte buna rağmen sırf menfaatim için o an ölmeyi istemezdim. Mehmet Akif'in bir sözü aklıma geliyor hep " Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde". Bence bu soru bu söz ile cuk oturmuş.

4 0
paylaş
+1

asla etmezdim.Allahın adil davranacağını bildiğim için kabul etmezdim.

1 0
paylaş
+1

Böule birşey olsa daha çocukken ve günahın ne olduğunu bilmezken ölmek isterdim çünkü kaç yaşında olursan ol her türlü günah olup olmadıgını bilirken bile günah işliyorsun.bu yüzden ben isterdim.

1 0
paylaş
+1

Ne zaman ve nasıl ölecek olursam olayım cennete gideceğimi zaten biliyorum. Ama hayır, zamanından önce ölmeye beni kimse ve hiç bir koşul ikna edemez. "Şimdi seni öldürürsem cennete gideceksin" diyen birisiyle karşılaşacak olursam ilk yapacağım şey 112'yi aramak olur sanıyorum.

1 0
paylaş
+1

Belki şu an bir çok şey yaşamış görmüş birisi olsaydım o zaman belki ölmek isteyebilirdim ama daha gencim evet ölümün yaşı yok her an ölebilirim ama zaten kimse yarın öleceğini düşünerek yaşamıyor o yüzden bende o şekilde cevap veriyorum.Birde bu soruya ölmek isterim diye kaybedecek hiç kimsem arkada bırakacak kimsem olmasa cevap verebilirdim.Ama şu an ölmek isterim diyemem.

1 0
paylaş
+3

Zor bir soru bilemedim ki Napsam. Allah hayırlısını versin.

3 0
paylaş
+1

Kabul Etmem Çünkü İslama Doğru Olan Yolla Allah Bize Nasıl Emrettiyse Öyle Gitmek İsterim Ne Kötülük Yaptıysam Acısını Çekmek Lazım

1 0
paylaş
+1

Allah da hali hazırda acaba kullarıma şöyle bir teklifte bulunsam kabul ederler mi diye düşünüyordur. Ben şimdi bilemedim ne desem ikilemde kaldım.

1 0
paylaş
+3

Bu soruda mantık hatası var , cennete gideceğini söyleyecek tek kişi Alemlerin Rabbi Allahu Teala ' dır. O da vahy yoluyla olur , hiç birimiz Peygamber olmadığımıza göre böyle bir soru da sorulamayacaktir.

3 0
paylaş
1 yorum
+2

Garantisini verseler tabi ki ama ne yazık ki imkansız.

2 0
paylaş
+2

Böyle bir şeyin olamayacağını hepimiz biliriz çünkü Allah ile kul arasında böyle bir bağlantı olmaz ve bu garanti edilmez herkes Zamanı geldiği zaman ölecek ve cennet ve cehennem kavramı ile ahiret günü karşılaşacağız kimin nereye gidiyor yerine O zaman belli olacak.

2 0
paylaş
+2

Hz muhammet as değindiği gibi ben öldüğünde nasıl karşılanacağımı bilmiyorum sözünden anlaşıldığı gibi bunun garantisi yoktur ha oldu diyelim gittiğimiz yerde rahat Çilesiz her istediğimiz olacaksa eve öldürün beni cennete gideyim

2 0
paylaş
+2

Ben kabul ederdim diye düşünüyorum. Cennetten daha büyük bir mutluluğu hayatta tatmak çok zordur. Ömrümüz boyunca hep bir şeyler için mücadele ederiz ve hiçbir şeyin garantisi yoktur.

2 0
paylaş
+1

Hayırlısı neyse o olsun ben kabul ederdim

1 0
paylaş
+1

Evet sanırım ama birazcık içimde kalır herhalde bu dünyada biraz daha kalmak , tadına varmak isterdim ama bazıları yüzünden ne dünya kaldı ne de tadı.Ama ben kabul ederdim ya.

+2

Yaşadığımı kim söyledi ? ☠

2 0
paylaş
+1

Cennet - cehennem iyilik kötülük...Bunlar Allah ve kul arasında. Bunun takdiri de Allah 'a aittir.Kimsenin cennete yada cehenneme gideceğinin garantisi yok.Kalp Allah ve kul arasındaki en yakın organ.Her şey kalp te bitiyor. Bana mantıksız geldi,hayır kabul etmem

1 0
paylaş
+1

Herkes bu durumda ölmek için can atar. Hatta dua eder. Cennet gibi bir yer garanti edilirse kimse bu dünyanın cefasını çekmez. Bence herkes cenneti ister diye düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

@Ssiimmm Anladım zaten misal olduğunu ancak Din konusunda misal soruları tehlikelidir. Adamı dinden de çıkarır , sadece kader konusunda sapıtan kavimler var. O nedenle bu şekilde cevap vermek istedim.

1 0
paylaş
+1

İstemezdim çunkü kenfim iyilik yapıp girmek isterdim.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.