+13

Stres zayıflatır mı?

    -   Görüş
13 0
22 yanıt   -  
+4

Eğer strese girince yemiyorsan tabiki de zayıflarsın. Ama bende tam tersi stres olunca elim hemen yiyeceklere gidiyor. Ye ye bitiremiyorum.

4 0
paylaş
+3

Ben kendimden biliyorum zayıflatıyor :(

3 0
paylaş
+5

Evet bazı insanları zayıflatıyor. Birde stres insanı yaşlandırır zaten..

5 0
paylaş
+3

İki şekilde de sonuçlanabilir. Ya gerçekten çok zayıflarsın ya da iyi bir kilo alırsın. Stres şuan yenidoğan bir bebekte bile var resmen. Daha fazla stres yaratmanı önermem kendi kendine. Acısı çok farklı çıkabilir, organlarını ,hormonlarını etkileyebilir.

3 0
paylaş
+5

Stres bana yaramıyor ben sürekli yemek istiyorum kendimi durduramıyorum aynı sigara gibi üzülsem yiyorum sevinsem yiyorum

5 0
paylaş
+3

Stres insanlarda halsizlik duygu bozukluğu iştahsızlıga yol açabilir bu yüzden zayıflama olabilir yoksa stres tek basına kilo verdirmez

3 0
paylaş
+4

Zayıflatmaktan çok stres iyi bir şey değildir.Yani zayıflama yöntemi olarak görülmemesi gerekiyor.Kanser stresten besleniyor.Mesela en basitinden bu var benim bildiğim.O yüzden o şekilde düşünmemek gerekiyor.Bu konular şakaya gelmez.Sağlık konusu her zaman doktorla konuşulmalıdır ilk.Uygulamaya geçilmemelidir onunla konuşmadan.Stres zayıflatır lafını burada biri bir söylese bir diğeri kaale alsa uygulasa nolcak o kişi sürekli strese mi sokacak kendini..Amann. Sakın.

4 0
paylaş
+3

Stres çoğu kişide terleme olarak tepki gösteren ve aşırı terlemede zayıflamada etken olan durumlardan birisidir

3 0
paylaş
+3

Stresin iştah kestiğini bilim adamları ispatladİlan. Yani zayıflatıyordur.

3 0
paylaş
+3

Stres kaygı ve korku, kişiden kişiye farklı sonuçlara yol açar. Kimilerine stres kilo kaybına yol açarken, tam tersi bir sorunada yol açar. Stres psikolojiyide etkiler, kişi üzerinde tedavisi mümkün olmayan sonuçlara da yol açar, stresten uzak durmak lazım.

3 0
paylaş
+3

Zayiflatada bilir kilo aldirada bilir.kimi stresli olduğu dönemde kendini yemeye veriyor kimi birşey yiyemiyor.iki şekilde de sonuclanabiliyo

3 0
paylaş
+3

Stres kimsini zayıflatıp motivasyon düşük lugune yol acarken kimi içinde tam tersi oluyor çok yemek yiyerek kilo alınıyor stresten bazen hiç geçmeyen sağlık sorunları da ortaya çıkabilir kesinlikle iyi birşey değil.

3 0
paylaş
+1

Evet Sitresin Zayıflamaya Neden Olduğu Profesörlerce Tespit Edilmiştir Ve Ayriyeten Stres Yapan Bir İnsanın Enejiside Artar

+3

Stresin etkileri kişiden kişiye değişir.. Bazı kişilerde iştahı keserken, bazı kişiler ise tam aksi kendini yemeye vurur.. Dolayısıyla fiks bir etkiden söz edilemez.. Ayrıca stres herkesin metabolizmasında farklı etkilere yol açabileceğinden sonuçların da farklı olması tabiidir..

3 0
paylaş
+3

Hayır net olarak öyle denemez insanlar farklıdır kimileri sitres olunca fazla yiyor ve yediqinin farkında olmuyor oda kilo yapabilir.

3 0
paylaş
+2

Ne insanda değişik tepkiler gösterir. Kimi insan stresliyken daha çok yemek yer, kimi insan yiyemez. Yemeyen insan da kilo alamaz. Uzun süreli devam ederse stres zayıflatır.

+3

Bazı insanların metabolizmasına göre değişkenlik gösterebiliyor... Şişmanlamakta mümkün, zayıflamakta mümkün olabiliyor...

3 0
paylaş
+1

Stres bende yemeyi arttırıyor. Aşk ise iştahımı kesiyor

1 0
paylaş
+1

Kişiye göre değişiyor sanırım.Bazı insanlar stresten dolayı zayiflayabiliyor.Fakat bazı insanlar stresten dolayı kendini yemeğe vurabiliyor.Bu durumdan dolayı kilo da alabiliyor.Tamamen kişiden kişiye değişen bir sorudur.

1 0
paylaş
+2

Stres her insana farklı yansır kimisi stres ve sıkıntı yaptığında yemeden içmeden kesilir kilo verir kimisi stres sıkıntı yaptığında kendini yemeğe abur cubura tatlıya verir ve kilo alır kişiden kişiye değişiyo bence

2 0
paylaş
0

Bazı kişilerde stres iştahı ne kapatır ve yemediği yüzden zayıflama olabilir. Bazı kişilerde stresliyken çok yemek yerse kilo alır.

0 0
paylaş
0

Stres bazı insanları zayıflatıyor bazı insanları ise kilo aldırıyor bu yapıya bağlı aslında ben strese girdiğim zaman yemeğe daha çok iştahlı oluyorum ve kilo alıyorum.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.