+2

Evet fazlasıyla bozuyor. Kendimi çok yetersiz hissediyorum. Onlar mı çok üstün ben mi çok beceriksizim bilmiyorum.

2 0
paylaş
+2

Anne olan bir arkadaşım sosyal medyadaki süper annelerin kendisini yetersiz hissettirdiği söylemişti. Herkesin hayat standardı farklıdır, bunun yanında çocuğun ihtiyacı olan şey sosyal medya değil, ailesinin sevgi ve güvenidir. Önemli olan herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasıdır. Unutmayın ki sosyal medya yanıltıcı bir mecra.

+1

Bu akıma annem ve akrabalarım da dahil olmak üzere aşırı şekilde beni soğutan bir durum. Bazı süper anneler var ki çocuklarını gözüme gözünüze sokarak dünyaya getirirler, ve bebeğin her anını paylaşırlar marifetmiş gibi. Bu momgiller hep çocuklarını sevelim, onaltı övelim isterler. Çocuğun büyüğü zaman sana hesap sormaz mı ilerde, anne sen bana naptın böyle diye. Benim tek ricam, ebeveyn ve akrabaların çocuklarının paylaştığı fotoğraf altına boş gereksiz yorumlar atamasınlar.

1 0
paylaş
+1

Çok fazla bozuyor hatta. Bi arkadaşım 2 ay önce anne oldu. Hamileliğini öğrendiğimizden beri hergün 10 tane story izliyoruz. İlk ay çocuğu göstermedi. Yüzünü falan kapıyodu. Diğer ay bi anda vaz geçti çocuğun burun deliklerinin içine kadar biliyoruz.

1 0
paylaş
1 yorum
+2

Sosyal medyadaki süper anneler benim de moralimi bozuyor. Millet hiç bir şey bilmiyor her türlü halt yalnızca onlar biliyor. Millet de sanki trollük olan diye saçma salak sorular soruyor. Çok sormuşsunuz söyleyeyim diyorlar bir de.

+1

Ben dayanamayıp ağlıyorum bazen. "Allahım ben neden yapamıyorum" diye. Sabah nasıl oluyor ,akşam nasıl oluyor anlamıyorum, evin içinde koşturmaktan. Bunlardan bazıları var ki her an dışarı çıkacakmış gibi giyinik ve makyajlı. Ben saçımı tarıyorum oğlum 1 dk sonra dağıtıyor, kızım bütün evi batırıyor. Annelik güzel ama asla orada ki gibi toz pembe değil hiçbirşey...

1 0
paylaş
+1

Bilinçsiz olanlara tabi ki de tahammül etmek zor hani annelikte yeniyken böyle bir mecrada iş deneyimi olmamışken kitlelere seslenişi doğru değil ama mesleği bu yöndeyken sonra çocuk sahibi olup bilgi aktarması bana göre bir sakınca arz etmez dediğim gibi bilinçle yapılan bir şeyden problem doğmayacağını düşünüyorum ama tabi yine de özellikle ilaç önerimlerin de doktor tavsiyesi dışına çıkıpta anne önerilerine başvurmamak lazım.. Onun dışında sosyal medya üzerindeki anne bebek kanallarını takip etmeyi severim anne bebek ilişkilerine bakarım aile ilişkilerine bakarım kim nasıl davranışlarda diye bana ters gelen pek bir durum yok yani bu konuda

+1

Bu durumdan tek rahatsız olan ben değilmişim demek ki, ben aşırı gösteriş yapıldığını düşünüyorum hatta bazı anneler çocuklarını reklam malzemesi olarak görüp gelir etmeye çalışıyor. Yani sosyal medyanın bu şekilde kullanılmasını hiç iyi bulmuyorum, ileride daha nelerle karşılaşacağız acaba.

1 0
paylaş
+2

Bu süper annelerden biri de benim herhalde :D Vallahi o kadar uslu bir çocuğa sahibim ki, internete ne video koysam çat çat izleyip yorum yapıyorlar. Çok akıllı maşallah. Aslında marifet bende değil, çocukta. Bazen benden bile zeki davranıyor bu yaşta :D

2 0
paylaş
1 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.