+2

Bu konu cidden günümüzün sorunu. Geçen günlerde kardeşimin başına gelmişti. Biri kızı adına hesap açıp birilerine kötü şeyler yazmıştı. Konu bilişim suçlarına aksettirildi. Bu suçun cezası TCK'nın ''Hürriyete karşı içlenen suçlar'' başlığı altında 102. madde içinde belirtilmiş ve altı aya dek hapis cezası öngörülmektedir.

2 0
paylaş
+1

ben atıyorum watsuptan tehdit etsem acaba bunun hükmü nedir cezsı varmıdır bu konu da dabilgi sahbiyseniz anlatabilirseniz sevinrim

1 0
paylaş
2 yorum
+1

İnternetin çağında yaşadığımız için insanlar sosyal medya araçlarında istediği gibi davranırım diyince değişik olaylar çıkmaya başlıyor. Sosyal medya üzerinden hakaret, küfür edildiğinde 2 ay ile 6 ay arasında hapis cezası veriliyor. Bazı kendini akıllı zanneden insanlar ben istediğimi yaparım, beni bulamazlar diye düşünmesinler. Bir gece ansızın polisler kapında dikilirler.

1 0
paylaş
+1

Sosyal medya da tehdit değil de tahrik edici, insanı çileden çıkarıcı mesajlar gelmesine de aynı şekilde ceza uygulanma ihtimali varsa bu saatten sonra gereksiz mesaj atanları direk bilişim suçlarına şikayet edicem.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.