+3

Bir gün gözümün önünde bir kediyi ezdi adamın biri hemen arabamdan indim arabamdan paspası çıkardım hayvanın kırık bir yeri vardır diye paspasın üzerine koydum kediyi derhal veterinere götürdüm kediyi çarpan aracında plakasını aldım emniyete verdim. Emniyet biz bununla ilgili bir işlem yapamayız dedi. Allah'ın işidir 2 hafta sonra çarpan arabayı aynı yerde yine gördüm durumu anlattım böyle böyle diye adam vicdan azabı çektiğini söyledi kedinin yanına götürdüm adamı ve yanımda içinden gelerek havan barınağına yardımda bulundu.

3 0
paylaş
1 yorum
+2

Hayvan sevgisi olmayanın umurunda olmaz ama hayvan sevgisi olan kişiler illaki dayanamaz yardım eder ayrıca bir kaç araç gördüm üzerinde hayvanlarla alakalı yazı olan resmi araç plakası siyah belli ki belediye yapmış ama ne hikmetse aradığın zaman gelmez maksat yeşillik olsun göz boyansın diye yapmışlar gören diyecek ki hayvanlara önem veriyorlar bariz göz boyamak

2 0
paylaş
+2

ambulans ı falan arardım oda sonuçda bir canlı ve gözümün önünde can çekişmesi beni psikolojik olarak suçlu hissetmeme yol açar veya yakınlardan bir yerden yardım isterdim

2 0
paylaş
+1

Ben öncelikle kenara çekerim bakarım yardım etmeye çalışıyorum sonra birilerine haber verebilirim

1 0
paylaş
+1

Yaralı hayvan görürsem bakarim benim yapabilecegim birseyse yardim ederim degilse direk veterinere götürürüm sonra belediye teslim ederim sokak hayvanlarına sahip çıksın herkes

1 0
paylaş
+2

Böyle bir durum ile karşılaşırsam ilk öncelikle hayvanın güvenliğini sağlardım.Sonrasında oraya en yakın veteriner ekiplerine haber verirdim.Onlar gelene kadar orada beklerdim başına başka bir şey gelmemesi için.

2 0
paylaş
+1

Hayvani sakinlestirmeye ve yarasinin durumuna bakardim. Hayvani alip aracimla derhal veternere goturup tedavisini yaptirirdim. Sonrada bakimini uslenip ilaclarini veternerden alip iyilesinceye kadar bakardim. Ayrica esarete koymamak icin iyilesince kalip kalmayacagini denemek icin disari birakir giderse veda eder gitmezse hala bakimina devam ederdim.

1 0
paylaş
0

İlk olarak hayvanın kendine daha fazla zarar vermemesi için korkutmadan yaklaşmaya çalışırım bana da zarar vermemesi için gerekli önlemi aldıktan sonra tanıdığım veterinerlerden birini arayıp durumu anlatırım getirmem gerektiğini getirebileceğimi söyledikten sonra en yakın fırsatları değerlendirerek veterinere götürürüm eğer hareket ettirmemim veya onu götürebilecek gerekli bilgi ve ekipmana sahip değilsem de veteriner gelene kadar başında beklerim. Bunları da önceden yaptığım için rahatlıkla olması gereken şekilde olduğunu söyleyebilirim.

0 0
paylaş
0

Hayvanı ilk başta durumu ciddimi diye kontrol ederim ona göre önlem alırım daha sonrasında çevredeki insanlardan yardım isterim veterinere götürmek için malum ehliyet yok bütün tedavilerini yaptırırdım bakımını üstlenirdim

0 0
paylaş
+1

Böyle bir durumla karşılaşmadım , karşılaşsam yardım ederim, bu yazıyı okuyunca bile üzülüyorum çünkü. Yazık hayvanlara .

+1

Elbette gerekli müdahaleyi yaparım. Sonra, derhal sağlık yardımı sağlayabilecek en yakın kuruluşa ulaştırıp, gereğinin yapılmasını sağlarım. İşlem sonrasında normal hayatına dönecek hale gelene dek bakımını üstlenirim. Sağlığına kavuştuktan sonra serbest bırakırım, uzaklaşıp gidebilir veya bizimle yaşamaya devam etmek isterse kalabilir.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.