+2

Benim en büyük ilacım hastalığın üzerine gitmek oluyor bir süredir. Bakıyorum benden güçsüz, çıkıyorum dışarı gezip eğleniyorum yürüyüşlere çıkıyorum eğer baktım beni yenebilecek güçte o zaman yat dinlen modunda ilaçlar ve anneanne yemekleri ile örtünüp uyumak en ideali diyebilirim. :)

2 0
paylaş
+2

Ihlambır bitki cayları bol sivı su icin meyve tuketin geçecektir ben de iki sefer grip atlattım doktora gitmeden mutlaka soğuk algınlığı için ilaç alın cok kotü iseniz

2 0
paylaş
+3

Nağne limon ayva bu üçlü muhteşem oluyor.

3 0
paylaş
+2

Soğuk algınlığına yakalandığım zaman bol bol mercimek ve ezogelin çorbası içiyorum, bana çok iyi geliyor. Ayrıca ballı, limonlu ve zencefilli çayda tüketiyorum. Ayrıca yediklerime de dikkat ediyorum, tüm bu yöntemlerle birlikte ilaçta içiyorum ve kısa zamanda iyleşebiliyorum.

2 0
paylaş
+2

Suya, karbonat ve tuz koyarak hazırladığım karışımla derin gargara yapmak; yine karbonat ve su ile hazırladığım karışımla burun, sinüs irigasyonu; sıcak su, yarım limonun suyu ve balla hazırladığım karışımdan içmek, diğer (ıhlamur, viks, vitamin c gibi) uygulamalara ek olarak yaptıklarım.

2 0
paylaş
+2

Sıcak bir şeyler içerim bol bol terler mikrobu atarım. Dinlemek bu hastalığın ilacıdır.

2 0
paylaş
+2

Zencefil tarçın ve ıhlamur limon u çay gibi demleyip içiyorum. Eğer öksürük var ise bal limon zencefil i karıştırıp sabah akşam bir kaşık aliyorum

2 0
paylaş
+1

Bu soru şu anda çok iyi denk geldi çünkü genizlerim yanıyor şu anda ve Birkaç günden beri sürüyor hasta olacağım gibi geliyor şu anda bunu şöyle başarıyorum onu size açık diyeyim Sabahları Kalktığım zaman ve akşamları yatarken bir yemek kaşığı Elma sirkesini boğazımda gargara yapıp içiyorum ve genizimdeki mikropları öldürüyor ve hala şu anda Nezle ve gribe yakalanmadan Sanki benim oluyorsun aynı zamanda ufak da bir soğuk algınlığı hapı içiyorum Tabii ki.

1 0
paylaş
+2

Babamın yöntemi iyidir bol portakal bol su bol sıcak bol dinlenme, (na mümkün) e tabi bol ter sonuç ilaçsız atlatma ama o kadar da kolay değil ha onu söyleyeyim yani

2 0
paylaş
+2

Sizi 1 günde ayağa kaldıracak formülü yazıyorum.

-Taze bir ıhlamur kaynatın. (içine armut kabuğuda eklerseniz iyi olur) Balla birlikte güzel karıştırıp için.
-1 adet viks alın. Göğüs,sırt,boğaz,ense,kulak arkaları,göz kapaklarınızın üstüde dahil güzelce sürün.
-1 Adet Aferin Fort için ( uyutacak sizi ) Güzelce uyuyup iyice terleyin.
-Kalkar kalkmaz bir ılık su ile duş alıp. Bir bardak daha ıhlamur için.

Çok işe yaradığını göreceksiniz. Eşim her hasta olmama yakın bu işlemleri yapar. Virüse vücudu kaptırmadan toparlarıım. ;)

2 0
paylaş
+3

Ben soğuk algınlığı için bir parça kök zencefil ve bir parça limonu kaynar suya atıyorum 4-5 dakika sonra süzüp bir kaşık bal koyuyorum hem iyi geliyor hem tadı güzel. Onun dışında ıhlamur, hatmi çiçeği, adaçayı gibi bitki çayları, tavuk suyuna çorba, mercimek çorbası vs içerim sürekli. Portakal, kivi tüketip c vitamini almaya çalışırım.

3 0
paylaş
+1

Terlemek gripin içmek ve de sıcak içeceklerle güzel bir istirahat.

1 0
paylaş
+1

Soğuk algınlığı için kendime göre bir tedavi yöntemim yok genelde tayland içip geçmesini bekliyorum

1 0
paylaş
+1

Soğuk algınlığı için özel bir tedavi yöntemim yok ama genelde sıcak şeyler yiyip içmeye özen gösteririm. Kalın giyinerek ve yatakta iyice örtünerek kendimi sürekli sıcak tutmaya çalışırım.

1 0
paylaş
+1

Limon herşeye deva :)

1 0
paylaş
+1

Kelle paça corbasinin iyi geldigi soyleniyor. Ama ben sevmedigim icin genelde portakal suyu iciyorum vitamin deposu bence. Bazi gunlerde de nane limon kaynatip iciyorum . Cabuk toparliyorum .

1 0
paylaş
+2

Soğuk algınlığını geçirmenin en basit yollarından bir tanesi de ıhlamur çayı içmek ve limon suyu içmektir. Bol bol c vitamini almak en iyisidir.

2 0
paylaş
+1

Bitki çayları içmek, vitamin yönünden ve sağlıklı beslenmek.Üşütmemeye çalışmak.Sıcak çorbalar içeriz ve limonlu sular içmeye çalışırız .

1 0
paylaş
+1

Benim soğuk algınlığı için çok da özel bir yöntemim yoktur, bilindik şeyleri yaparım. Bunlar arasında zencefilli, limonlu, ballı çaylarla tavuk çorbası içmek ve kendimi terletmek gibi şeyler vardır.

1 0
paylaş
+1

Soğuk algınlığı, grip, nezle, halsizlik... Bunların herhangi birinde direkt küçüklükten beri yaptığım bir şeyi yapıyorum. Doluca bir çorba kaşığı balın üzerine biraz toz zencefil koyuyorum ve yutuyorum. İsterseniz psikolojik deyin, ama daha iyi hissediyorum ve hastalığın geçmesine yardımcı oluyor.

1 0
paylaş
+1

Soğuk algınlığında klasik bitkisel çaylar da Nane ıhlamur kuşburnu nane limon vesaire gibi şeyler ya da meyvelerle takviye edici vitaminler alınarak biraz binaya güçlendirebiliriz Ama bu demek olmuyor ki Gribi hemen geçirecek bazı griplerde veya soğuk algınlıklarında antibiyotiğe gereksinim duyabiliriz veya birtakım ilaçlara boğazlarda oluşan akıntı boğazlarda şişlik yaralar Bu yüzden bunların kontrolü için bir doktora gidip görünmek en iyisidir

1 0
paylaş
+1

Soğuk algınlığına yakalandığım zamanlar nane limon içmeye önem gösteriyorum.Ek olarak tayland içiyorum.Sıcak çorba içmeyi de unutmuyorum.

1 0
paylaş
+1

Bol bol limonlu su iç çok faydası oluyor.

1 0
paylaş
+1

Eşim çok büyük bir bitki karışımı çay yapıyor. Onunla ve dinlenmeyle kendime geliyorum.

1 0
paylaş
+2

Boğazımız acıyorsa bir kaşık sirkeyle gargara yapabilirsiniz; hemen geçirir. Onun haricinde ıhlamura ayva kabuğunu soyun ve kabukla birlikte demleyin... İki saat sonrada nane limon yapın ve onu için. Akşam yemeğindede tavuk suyu çorbasına karabiber, sarımsak ve şirke katın ve için. Yatarken göğsünüze ufak bir havlu sokun. Geçmiş olsun.

2 0
paylaş
1 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.