+1

Ülkemizde torpil anlayışı kesinlikle vardır. Hem de aşırı bir torpil yapma durumu vardır. Adamın yoksa ağzından kuş tutsan bu ülkede hak ettiğin yere gelmen çok zor görünüyor.

1 0
paylaş
+1

Bence hicbir kurumda torpilsiz iş yapılmıyor. Herkes akrabasının, arkadaşının bir iş sahibi olmasını isteyip torpille insanları bir yerlerde ise sokuyorlar. Ne demişler bu devirde bir yerde dayıların olacak.

1 0
paylaş
+1

Evet malesef ki ülkemizde çok fazla torpil olayları oluyor ama bunun günümüzde ki adi referans olmuş kimin referansı yüksekse o ise alınıyor

1 0
paylaş
+1

kardeşin varken el oğluna para kazandırmayacağın ne kadar net ise , Kapitalizm le Yönetilen her ülkede adam kayırma vardır,bunu sokaktaki insanda yapıyor devletin en üst makamındaki insan da yapıcak birsey yok...

1 0
paylaş
+1

Ankara da dayı muhabbeti. bizim ülkemizin önemli meselelerinden biriside bu konudur. yetenekli insanların bir yere gelmesini engelleyen bir durumdur. kamu kurumlarını babalarının çiftliği gibi sanan ve öyle davranan insanlar o kadar çok ki.

1 0
paylaş
+1

Bence var.bu da cok üzücüdür. Dusun sen 2 unuiversite bitir .elin adami sirf müdürden torpilli diye senin yerine ise girsin.adaklwt mi bu ?

1 0
paylaş
+1

Kpss skandalını hatırlayacak olursak tabi ki var.

1 0
paylaş
0

Olmaz olur mu? Herhangi bir yerde işe girebilmek, iyi bir makama gelebilmek veya önemli işlemleri çabuk yaptırabilmek için mutlaka orada tanıdık birilerinin olması lazım. Tanıdık vasıtasıyla iş yaptırmaya kılıf da uydurulmuş zaten. Networking diyorlar bunun adına.

0 0
paylaş
0

Torpil var ki işsiz insan çok.. Türkiyede'ki en haksız ve adaletsiz işe alma stili..

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.