+28

Sizce krizin vurmadığı iş sektörü hangisi?

Kriz pek çok sektörü etkiledi.Ama ne olursa olsun iş yapmaya devam eden sektörlerde var.Sizce bu sektörler hangileri,hadi gelin tartışalım

    -   Görüş kriz sektör
28 0
33 yanıt   -  
+2

Yani bu devirde poşet bile paralı oluysa, dediğiniz gibi birçok işletme ekonomik alanda zarar görmüştür. Bana kalırsa içki ve alkol satan işletmeler çok büyük bir ekonomik kriz geçirmediler ve geçirmiyorlar, insan kendi boğazından kısıp içki ve sigara kullanabildiği için yani bu sektörlere ekonomik krizin vurmadığını düşünüyorum.

2 0
paylaş
0

Ekonomik kriz hemen hemen her sektörü vurmuştur kimi fazla kimi az etkilenmiştir. Hiç etkilenmeyen sektör varmıdır bence oto tamircileri herkes araç kullanıyor herkesin aracında bi sıkıntı çıkıyor dolar yükseldi diyip ustalar daha fazla da kazanıyor olabilir ama bu sadece bi fikir

0 0
paylaş
0

İnsanların almaktan vazgeçemediği şeyler asla riske girmez. Ancak yapacağın işi çok iyi derecede yapman lazım ki daha fazla kazanç elde edebilesin. Yani sahtelikten yapaylıktan uzak durman gerek. Ancak bu şekilde krizden kurtulabilirsin. İnsanların ihtiyaç duyduğu şeylere yatırım yap.

0 0
paylaş
+1

Ben gıda ve içecek işiyle uğraşanların, herhangi bir zaman ortaya çıkan ekonomik krizden diğer sektörler kadar etkilenmeyeceğini düşünüyorum. Bir de yasa dışı etkinlik gösteren (uyuşturucu-silah- insan kaçakçılığı gibi) guruplar da krizlerden etkilenmez sanıyorum. Bunun yanında tüm ekonomilerden bağımsız olabilen, ayrıcalıklı bazı sektörler olduğu görüşündeyim. Bunun örneği olarak sanat ve sanat eserleri ticaretini verebilirim. Böyle bir iş kolunun da krizden etkileneceğini düşünmüyorum.

1 0
paylaş
1 yorum
+1

Gıda sektörü bana kalırsa krizden en az etkilenen sektör. Çünkü mecburi ihtiyaç bunlar ne olursa olsun ne kadar zamlanirsa zamlansin insanlar gıda ürünlerini almak zorundalar. Sonuçta en temel ihtiyaçlardan biridir gıda.

1 0
paylaş
0

Ekonomik kriz pek çok sektöre vurmuş durumda.Ekonomik krizin daha az etkilediği sektörler vardır.Bunlar gıda sektörleridir.Bu sektörler diğer firmalara nazaran daha az etkilenmektedirler.

0 0
paylaş
0

Ekonomik krizden birçok sektör darbe yemiştir tabi ama bence gıda, giyim, gibi sektörler daha az darbe alırlar Çünkü bunlar mecburi alınması gerekenlerdir. Ekmeğin den, peynirine, domatesinden kıymaya kadar az çok hepsini almak zorunda kalırız.

0 0
paylaş
0

Krizin vurmadığı iş sektörü yok bir çok iş yeri kapandı iş adamları bile iflas etti her sektör beter durumda. Sonumuz ne olacak bilmiyorum iyi gitmiyor...

0 0
paylaş
+1

Krizin vurmadığı sektör galiba petrol şirketleri, tekel marketleri otomobil dünyası gibi yerler krizden etkilenmişe benzemiyor. Ama pazar ürünleri ve inşaat firmaları krizden ençok etkilenen yerler olmuş gibi görünüyor.

1 0
paylaş
0

Bence krizin vurmadığı bir sektör olamaz yani görünürde belki yok olabilir kadar kriz en ufak yerden vurursa zincirleme halinde devam eder diye düşünüyorum. Biri krizden zarar görürse harcamaları, gider gelirleri, ekstra alımları da zarar görecek ve azalacaktır sonuçta dediğim gibi herkes zincirleme olarak o krizin etkisini alacaktır diye düşünüyorum.

0 0
paylaş
0

Bence krizinin vuramadığı sektör yoktur sonuçta her şey insanların alım gücüne göre değişiyor insanların ihtiyacı olan aldığı her sektör etkilenmiştir

0 0
paylaş
0

Turizm ve gıda sektörü sürekli hizmet sunduğu için kriz teğet geçer bu sektörleri. Ayrıca kadına yönelik tüm temel ihtiyaçlar kozmetik, çanta, ayakkabı gibi sektörler kadınlar sayesinde ayakta ve hiç bir zaman ekonomik krizden etkilenmez. Daha bugün 5 farklı renkte ayakkabı ve çanta alanı gördüm. Kocası da kartlık bakıyordu garibim

0 0
paylaş
0

Çöpçülük ve dilencilik hiçbir zaman etkilenmez biri insanların artıklarından kazanır biride insafından kazanır

0 0
paylaş
0

Tıp alanını çok vurduğunu düşünmüyorum çünkü her zaman ihtiyaç olan bir sektör. Bu yüzden ne yaşanırsa yaşansın hiç etkilenmeyeceğini de düşünüyorum.

0 0
paylaş
0

Bence ekonomik krizin vurmadıği hic bir is yeri yok. Cunku dolar sayesinde herkes urunlerine zam getirerek kar yapmak calisti fakat satamayinca bu durum zarara donustu.

0 0
paylaş
0

Tabi ki firin ve gida sektörü sonuçta ne kadar krizde olsa devamı olan tek şey tüketmek

0

Bu kriz bu ülkedeki her sektörü vurmuş durumda mesela tank paletin satılması askeri sektörü vurduğunu ithal sebze meyveye girmemiz tarım sektörünü doktorların ameliyat yapacak malzeme bulamaması sağlık sektörünü benzinin ve parça üretiminde düşümlerinin olması otomobil sektörünü vurduğunu gösterir ve sayamadığımız bir çok sektör

0 0
paylaş
0

Sağlık sektörü hiç bir zaman bitmeyecek olan hiç birseyden etkilenmeyecek olan tek sektör sağlık sektörü çünkü insanlar her zaman hastalanmaya yaralanmaya mecbur gibi yasarlar ve hastaneler hiç bir koşuldan etkilenmeksizin çalışmaya hastalarla ilgilenmeye mecburdurlar

0 0
paylaş
0

Bence krizin vursa bile ömür boyu ayakta kalmaya devam edecek meslekler vardır. Bunlar sağlık sektörü, polislik ve gıda satan firmalar diye düşünüyorum. Bu işlere sürekli ihtiyaç olacaktır.

0 0
paylaş
+1

Siyaset, kriz siyasetçileri es geçiyor, onlar hala arabacıklarına, saraycıklarına, gemiciklerine, evlerine, villacıklarına yenilerini katıyorlar. Sebebini çok da düşünmemek lazım.

+1

Tüm sektörler zincirleme olarak birbirlerine bağlı ve herkes iletişim içinde. Bu durumda etkilenmeyecek sektör olması biraz imkansız oluyor. Tüm sektörler krizden etkileniyor ama bazı sektörler etkilense bile kolay kolay çökmez mesela gıda.

1 0
paylaş
0

insanların temel ihtiyaçlarını karşılayan sektörler hiçbir zaman krizlerden etkilenmezler. mesela gıda sektörü mesela teksil sektörü.

0 0
paylaş
0

Müzik sektörüdür insan batınca da dinliyor batmayınca da dinliyor adamlar dinleniyor kazanıyor :D

0 0
paylaş
+1

Krizler kısır döngülerdir. Kriz verileriyle beraber o ülke vatandaşı alış-verişi en minimum seviyeye çeker . Böylece parasını tutmak ister ama piyasada işlem hacmi düşer. İşlem hacmi düştükce kriz tırmanır. Krize müdehale etmenin yollarından bir taneside bütün sektörletde alınacak tedbir ve teşviklerle alış- verişe devam edilmesidir.

1 0
paylaş
+1

Yeme, içme, market sektörü.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.