+4

Bence kaldırımların alçak olması gerek. Yaşlıların, küçük çocukların ve engellilerin rahat inip çıkabilmeleri için. Ayrıca araç kapılarını açınca kaldırıma çarpmaması için. Zaten bir standardı da var bu yüksekliğin.

4 0
paylaş
+2

Bence alçak olmalı, düşenler olabilir. Yüksek olmasının bir avantajı yok bence.
Asıl önemli olan kaldırımların geniş olması gerektiği , geniş olmalı.

+1

Alçak olsa arabalar işgal ediyorlar kesinlikle. Ama yüksek olunca da yaşlılara sorun ben bile zorlanıyorum o şekilde ya . Bir kural olması lazım ya kaldırımlara araba parketmenin cezası olmalı artık ya da bilmiyorum ne yapacaklar. Yolda yürüsen memlekette deli çok . Her an biri ani bir manevrayla direksiyonu yanlışlıkla kırsa üstüne ölceksin. Ne kadar kötü arabalar yüzünden biz yoldan yürüyoruz ve çok saçma yani. Bir çözüm üretmeliler.

1 0
paylaş
+2

Valla burası Türkiye bizim insanımız için alçak olsa da yüksek olsa da farketmiyo. Adam istediğini her türlü yapıyor.

2 0
paylaş
+1

Kaldırımların belirli bir ölçüde yapıldığını düşünmüyorum artık. Kimi kaldırım yer ile birleşik derecede alçakken, kimisi de abartılı biçimde yüksek. Ben orta olmasını tercih ederdim. Bir de her kaldırım sonunda mutlaka rampa olmalıdır. Hem bebek arabası, tekerlekli sandalye gibi araçlar rahat inebilir, hem de insanlar için kolay olur. Alçak kaldırımlarda da yoldan çıkan arabanın çarpma riski gayet yüksek.

1 0
paylaş
+2

Yerden 30cm yüksekte olması bence yeterlidir hem yaya güvenliği için hemde yol düzeni için.

2 0
paylaş
+1

Kaldırımda yürürken bile kendim tedirgin oluyorum, pek güven vermiyor. Bilinçsiz şoförler, motor sürücüleri, yayaları düşünmeden kendi çıkarlarına kaldırımları su istimal ediyorlar. Hiçbirimiz güvende değiliz, kaldırımlarda bile paranoyak halde yürüyoruz.

1 0
paylaş
2 yorum

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.