+1

Öğrenciyim ve şu zamanlarda kitap fiyatları gerçekten çok pahalı bu yüzden alırdım

1 0
paylaş
+1

Alırım orijinal kitabı daha pahalıdır

1 0
paylaş
+1

Bu zamana kadar hiç korkan kitap almadım. Hep orijinal kitap almaya özen gösterdim. Ya 0 kitap aldım yada ikinci el kitap aldım.

1 0
paylaş
+2

En son lise yıllarında almışlığım oldu. (yaklaşık 20 yıl kadar önce) Ama bir çeşit emek hırsızlığı olduğu düşüncesi ile artık hiçbir şekilde almama taraftarıyım.

2 0
paylaş
+2

Korsandan çok ikinci el kitap almayı tercih ediyorum ancak yayınevleri kafamı bozunca direkt inatla korsana başvuruyorum. Yayınevinin maksimum 5 TL'ye mal ettiği şeyi ben neden satıcılardan 50 TL'ye alayım ki? Burada hem yayınevleri hem de satıcılar suçlu. Yayınevi tavsiye fiyatına 60 TL koyarsa tabi ki satar satıcı da. Okuru düşünen yok. Herkes alıyor nasıl olsa. Kağıt zaten kalitesiz bu kadar kârın amacını anlayabilmiş değilim. Bence okurlar olarak tepki gösterirsek bu durumda gelişmeler yaşanabilir.

2 0
paylaş
3 yorum
+1

İnternetten alıyorum çoğunlukla indirimli kitapları buluyorum. korsana 5 tl verip vergi kaçırmasına, yazarının emeğini gasp edene, yasa dışı örgütlere para kazandırana kadar 10 tl veririm orjinal kitabı okurum. Yada en kötü gider ikinci el kitap alırım.

1 0
paylaş
+1

Önemli olan bandrolü değil içeriğinde anlatılmak istenenidir, o yüzden kitap kitaptır, okumayan korsandır yani :)))

1 0
paylaş
+1

Bir kitapsever ve şair adayı olarak böyle birşeye karşıyım. Yazarı seviyorsam ve daha iyi ürünler çıkarmasını istiyorsam gider orjinalini alırım va. Daha fazla destek veririm.

1 0
paylaş
+1

Kitaplar çok pahalı ya korsan alıcam yada hiç okumayacağım bende kitap okumayı çok seviyorum ve hızlı okuyorum kitap yetişmiyor mecburen korsan alıyordum ama artık korsan kitaplarda 10 TL aşağı değil eğer orjinali çok pahalı değilse almaya çalışıyorum

1 0
paylaş
+2

Bazı kitaplar gerçekten çok pahalı gerek yok o kadar para vermeye yani ben şahsen alırım çünkü satan kişinin kitap evleri gibi belirli bir geliri yok o işten para kazanması gerekiyor böylelikle banada kazandırmış oluyor ben böyle düşünüyorum

2 0
paylaş
+2

Orjinal kitaplar çok pahalı olduğu için okuyabilmek için ucuzunu alıyorum. Kitaplar çok pahalı.

2 0
paylaş
+2

Ne kadar pahalı olsada kitaba verdiğim para için pişman olmam. Bazen saçma sapan gereksiz şeylere bile para harcamayı biliyorsak kitaba da verilir diye düşünüyorum. Yazarın ve o kitap piyasaya çıkana kadar ki süreçte çalışan birçok insanın emeği var. Bunun emeğe saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

2 0
paylaş
+3

Sırf ucuz diye korsan kitap almam. Alan da korsan kitap aldım diye yazmasın. Çünkü yasal olarak suç. Sizi birileri bilişim suçları olarak şikayet edebilir.

+1

Sırf daha ucuz diye bimden cipso alıyorum. Sen hesap et

1 0
paylaş
+1

Öğrenci olunca mecbur kalınan bir durum

1 0
paylaş
+1

Korsan kitap almak suç ve hırsızlıkla eş değerdir. Bir sürü halk kütüphanesi var git ordan kitap al. Hediye olarak kitap kabul et. Yada arkadaşından iste kitaba sahip olmak zorunda değilsin. Ayrıca Kitap fiyatlarının pahalı olmasından dolayı kişilerin alamamasına hak veriyorum ama Bir sürü insanın emeğinin korsanla çalındığının farkında mısınız ? O kitaba emek veren bir sürü insan var depocusundan kapak tasarımına yazılımından, editörüne biri sizin yaptığınız işi değilde rakip bir dolandırıcının işini tercih etse ne düşünürsünüz. Korsan kitap almak bahane olmamalı gidip kütüphaneden alın !

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.