+3

Ben patlıcanla yapılan yemeklerin hiçbirini sevmem.. Benim patlıcanı sevdiğim 3 yer vardır.. Biri kızartma, biri turşu, biri de papaz mancası denen bir tür salata.. Bu salata için patlıcan közlenir.. İçi çıkarılıp ezilir.. Biraz ufalanmış bayat ekmek içi, biraz yoğurt, çok küçük doğranmış biber, domates ve biraz da dövülmüş ceviz eklenir.. Biraz zeytinyağı ve isteğe göre tuz, bazı baharatlar eklenir.. İnanılmaz lezzetli bir yiyecek çıkar ortaya..

3 0
paylaş
+3

Patlıcan ile yapılan lezzetli yemekler sırayla, patlıcan musakka, hünkar beğendi, karnıyarık, patlıcan dolması, közlenmiş patlıcan salatası aklıma gelen bunlar.

+1

Patlicsndan en guzel yemek bence karniysrik oluyoe ve kizartmasi... digerlerini pek tercih etmem zaten patlıcan yemegi olarak.

1 0
paylaş
+1

en güzeli patlıcan kebabı

1 0
paylaş
+1

Karnıyarık...

1 0
paylaş
+1

Patlıcan ile yapılan yemekleri severim karnıyarık yemeği yapılabilir ,mangalda patlıcan közlenebilir , fırında pişirilebilir ,üzerine zeytinyağı dökülüp yenilir güzel olur ,patlıcan kızartması olabilir ,patlıcandan dolma biber yapılabilir.

1 0
paylaş
+1

Patlıcan ile yapılacak yemeklerde en çok sevdiğim karnıyarık ve güveçtir... İçerisinde patlıcan konularak yapılanlar arasında da patlıcanlı böreği çok severim... Onun haricinde nedense yiyemem, almıyor mide...

1 0
paylaş
+1

Tabiki Patlıcan kebabı, patlıcanları kalın kalın doğrayıp arasına zırhlanmış tuz karabiber ekleyip orta yağlı kıymayı köfte şeklinde koyup bir patlıcan bir et şeklinde dizip tepsiye diziceksin.
yanına da domates ve yeşil sivri biberi fırına vereceksin ve yanına da koyu ayran boş tuzlu off..

0

Bence karnıyarık

0 0
paylaş
0

Benim Favori yemeğim Annemim Yaptığı patlıcan Musakkasıdır. çok severim beğenerek yerim. Fakat lokantada aldığım musakka yemeğini yiyemem.

0 0
paylaş
0

Ben közlenmiş patlıcan haricinde ki içinde patlıcan olan bütün yemekleri yerim. Örnek verecek olursamda içi bol kıymalı ve soğanlı karnı yarık yemeğini örnek verebilirim.

0 0
paylaş
0

Bence en güzeli karnıyarık ama patlıcan oatates uyımu diye de bişey var küçük küçük parçalarla olursa güzel olabilir

0 0
paylaş
0

Abi net karnıyarık hastasıyım

0 0
paylaş
+1

Şakşuka çok güzel vallah ben kızartma yemeği

1 0
paylaş
0

Karnıyarık, beğendi, dilme, türlü yapılabilir, imambayıldı yapılabilir. Babaniş yapılabilir. Patlıcan oturtma yapılabilir.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler