+1

daha çok boş ders olur çünkü özellikle beden eğitim derslerinde öğrenciler %99 serbest bırakılıyor. ben hayatımda herhalde sadece 2-3 ders beden eğitimi dersi almışımdır makul olarak. sporu sevdiren vs bir şey olmuyor, kendi kendimize bir şeyler buluyoruz. müzik dersi değişiyor, enstrüman çalmak öğretilebilse keşke...gitar bile az biraz öğretiliyor, önceden öğretilirmiş bir çalgı sorgusuz sualsiz..mandolini vardı annemin mesela...benimse flüt yalnızca ki flütten nefret ettirildik!

1 0
paylaş
+1

Ben bu derslerin yeterince haklarının verildiğini düşünmüyorum ülkemizde. Şahsen biz bu dersleri boş olarak görürdük

1 0
paylaş
+1

Adam akıllı eğitimleri aksatılmadan yapılacaksa güzel olurdu.Sanat gelisirdi.

1 0
paylaş
+1

Yurtdışında olduğu gibi çoçukların el becerilerini geliştirici aktiviteleri yapmaları gelecekte yapacakları işleri yetenekleri dahilinde belirliyorlar Türkiye dede böylesi bir sistemin olması çoçuklarımız açısından iyi olacaktır

1 yorum
+1

Yapmayacakları için boşuna tartışmayalım bence, okulda bir sürü hocalar bölüm bölüm olduğu için. Bu süreleri fazla uzatmazlar, işsiz kalır yoksa öğretmenler onların gözünde.

1 0
paylaş
0

Çocuk eve zaten 4 te geliyordu artık akşam ezanına gelir o da karanlıkta yolu bulabilirse.

0 0
paylaş
+1

Çocuklarımızın yaratıcı yönü gelişir, hayal kurmayı, sevmeyi, dünyaya başka bir pencereden bakmayı öğrenebilirler ve geleceği onlara gözümüz kapalı teslim edebiliriz diye düşünüyorum sevgi dünyayı iyileştirebilecek tek şey.

1 0
paylaş
+1

Çocuklarımız hayatı daha iyi anlama imkanı bulur. Hem de gerçek hayata daha iyi hazırlanmış olurlar. Ezberci linkten kurtulur, öğrenmeyi öğrenirler.

1 0
paylaş
+1

Ilçede eğitim seviyesi kaliteli olsaydı Evet bu derslerin sürelerinin artırılması çocukların yaratıcılık yönlerini ortaya çıkarılması ne karşılaşacakları problemlerle daha başarılı bir şekilde baş etmelerine yardımcı olabilirdi ama ülkedeki eğitim düzeyi hem yeterli değil Hem de kalitesiz olmasından dolayı bu derslerin çocuklar üzerinde olumlu bir etkisi olacağını düşünmüyorum Olamaz da zaten

1 0
paylaş
+1

Arttırılabilir bence bu güzel ve faydalı olur. Ancak bu derslerin eğitimini verecek olan eğitimcilerin kaliteli eğitim vermesi ve çocuklara birşeyler katabilmesi çocukları geliştirebilmesi önemli. Aksi halde süreyi arttırmanın bir anlamı yok. Genelde bu dersler çocuklar için boş ders gibi birşey olarak kabul ediliyor. O yüzden süre arttırılması ve çocukların sanata yönlendirilmesi güzel olur fakat dediğim gibi önemli olan eğitimcilerin rolü.

1 0
paylaş
+1

Bence bunlar öğrencinin yeteneğine göre devam edebilir. Örneğin ilkokul 4 sene boyunca resim, müzik ve beden derslerini alan öğrenci bunlardan hangisinde başarılıysa o ders ile daha fazla saat devam etmesi sağlanabilir.

1 0
paylaş
+1

Pek de iyi olmaz. Çünkü eğitim sistemimizde, daha doğrusu ÖSYM'nin sınavlarında ne yazık ki sanata dair hiçbir şey işimize yaramayacak. Hem bu derslerde ders işlendiği ne malum? Bunlar yerine gereksiz olan edebiyat ve tarih gibi dersleri sayısallardan kaldırmak çok daha yararlı olacaktır. İnsanlara bu eğitim sistemini dayattıktan sonra sosyal ve edebiyat gerekli demek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Resim, müzik ve beden eğitimi dersleri öğrencilerin kafalarını dağıtıp enerjilerini boşaltmaları açısından haftada 2'şer saatler. Bu ders saatlerinin de yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yıla kadar DKAB, müzik ve resim 1'er saatti liselerde. Şu an hepsi 2'şer saat. Fazla bile. İlköğretimde -ortaokullarda- bu bahsi geçen dersler hep 2'ser saatti ve genelde boş geçiriliyordu. Bu derslerde öğrencileri sosyal hayata karıştırmak için geziler düzenlenmeli ve çocukların insanlarla olan iletişimi için yararlı şeyler yapılmalı diye düşünüyorum. Lisede seçmeli dersler arasında serbest etkinlik de mevcut ancak sözde bu derslere idareciler girdiği için öğrenciler boş dersin keyfini çıkarıyor.

1 0
paylaş
+1

Kendim için konuşim benim okuduğum lisede beden eğitimi benim için bir boş dersten farksızdı ki bu bir çok kişi için de aynıdir ders saatleri artırılirsa gün içersinde boş ders sayısı artmış olur bence bu artırılabilir bir şey en azından bir saat daha artırilirsa öğrenci biraz dinlenmiş kafa dağıtmış olur

1 0
paylaş
+1

Dersin içi doldurulur, ders boş ders olarak (çocuklara dinlenme zamanı olarak) tutulmazsa ve çocuklarda böyle bir algı gelişmesinin önüne geçilecek olursa, diğer derslerde başarının katlanarak artacağı görüşündeyim. Yalnız diğer derslere olumlu etkisi değil, aynı zamanda kişilik gelişimine de katkıda bulunacağını düşünüyorum. Bu derslerin hakkettikleri değerin verilmesinin, gençlerin meslek seçimini de etkileyeceğini, kendilerine daha güvenli, daha uyumlu, daha sosyal bireyler olarak daha doğru kararlar alıp daha doyumlu mesleklere yöneleceklerini düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

üff abi düşünsene biz şuan 3 der mat 3 ders ingizlizce ard arda görüz bunların 3 ders beden 3 ders müzük oldugunu süper olurdu gıy gıy müzik boş geçcek beden ful top oyna

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.