+1

Adam akıllı eğitimleri aksatılmadan yapılacaksa güzel olurdu.Sanat gelisirdi.

1 0
paylaş
0

Çocuk eve zaten 4 te geliyordu artık akşam ezanına gelir o da karanlıkta yolu bulabilirse.

0 0
paylaş
+1

Çocuklarımızın yaratıcı yönü gelişir, hayal kurmayı, sevmeyi, dünyaya başka bir pencereden bakmayı öğrenebilirler ve geleceği onlara gözümüz kapalı teslim edebiliriz diye düşünüyorum sevgi dünyayı iyileştirebilecek tek şey.

1 0
paylaş
+1

Çocuklarımız hayatı daha iyi anlama imkanı bulur. Hem de gerçek hayata daha iyi hazırlanmış olurlar. Ezberci linkten kurtulur, öğrenmeyi öğrenirler.

1 0
paylaş
+1

Ilçede eğitim seviyesi kaliteli olsaydı Evet bu derslerin sürelerinin artırılması çocukların yaratıcılık yönlerini ortaya çıkarılması ne karşılaşacakları problemlerle daha başarılı bir şekilde baş etmelerine yardımcı olabilirdi ama ülkedeki eğitim düzeyi hem yeterli değil Hem de kalitesiz olmasından dolayı bu derslerin çocuklar üzerinde olumlu bir etkisi olacağını düşünmüyorum Olamaz da zaten

1 0
paylaş
+1

Arttırılabilir bence bu güzel ve faydalı olur. Ancak bu derslerin eğitimini verecek olan eğitimcilerin kaliteli eğitim vermesi ve çocuklara birşeyler katabilmesi çocukları geliştirebilmesi önemli. Aksi halde süreyi arttırmanın bir anlamı yok. Genelde bu dersler çocuklar için boş ders gibi birşey olarak kabul ediliyor. O yüzden süre arttırılması ve çocukların sanata yönlendirilmesi güzel olur fakat dediğim gibi önemli olan eğitimcilerin rolü.

1 0
paylaş
+1

Bence bunlar öğrencinin yeteneğine göre devam edebilir. Örneğin ilkokul 4 sene boyunca resim, müzik ve beden derslerini alan öğrenci bunlardan hangisinde başarılıysa o ders ile daha fazla saat devam etmesi sağlanabilir.

1 0
paylaş
+1

Pek de iyi olmaz. Çünkü eğitim sistemimizde, daha doğrusu ÖSYM'nin sınavlarında ne yazık ki sanata dair hiçbir şey işimize yaramayacak. Hem bu derslerde ders işlendiği ne malum? Bunlar yerine gereksiz olan edebiyat ve tarih gibi dersleri sayısallardan kaldırmak çok daha yararlı olacaktır. İnsanlara bu eğitim sistemini dayattıktan sonra sosyal ve edebiyat gerekli demek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Resim, müzik ve beden eğitimi dersleri öğrencilerin kafalarını dağıtıp enerjilerini boşaltmaları açısından haftada 2'şer saatler. Bu ders saatlerinin de yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu yıla kadar DKAB, müzik ve resim 1'er saatti liselerde. Şu an hepsi 2'şer saat. Fazla bile. İlköğretimde -ortaokullarda- bu bahsi geçen dersler hep 2'ser saatti ve genelde boş geçiriliyordu. Bu derslerde öğrencileri sosyal hayata karıştırmak için geziler düzenlenmeli ve çocukların insanlarla olan iletişimi için yararlı şeyler yapılmalı diye düşünüyorum. Lisede seçmeli dersler arasında serbest etkinlik de mevcut ancak sözde bu derslere idareciler girdiği için öğrenciler boş dersin keyfini çıkarıyor.

1 0
paylaş
+1

Kendim için konuşim benim okuduğum lisede beden eğitimi benim için bir boş dersten farksızdı ki bu bir çok kişi için de aynıdir ders saatleri artırılirsa gün içersinde boş ders sayısı artmış olur bence bu artırılabilir bir şey en azından bir saat daha artırilirsa öğrenci biraz dinlenmiş kafa dağıtmış olur

1 0
paylaş
+1

Dersin içi doldurulur, ders boş ders olarak (çocuklara dinlenme zamanı olarak) tutulmazsa ve çocuklarda böyle bir algı gelişmesinin önüne geçilecek olursa, diğer derslerde başarının katlanarak artacağı görüşündeyim. Yalnız diğer derslere olumlu etkisi değil, aynı zamanda kişilik gelişimine de katkıda bulunacağını düşünüyorum. Bu derslerin hakkettikleri değerin verilmesinin, gençlerin meslek seçimini de etkileyeceğini, kendilerine daha güvenli, daha uyumlu, daha sosyal bireyler olarak daha doğru kararlar alıp daha doyumlu mesleklere yöneleceklerini düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

üff abi düşünsene biz şuan 3 der mat 3 ders ingizlizce ard arda görüz bunların 3 ders beden 3 ders müzük oldugunu süper olurdu gıy gıy müzik boş geçcek beden ful top oyna

1 0
paylaş
+1

Şuan da kaçar saat olduğunu bilmiyorum. Ama bizim zamanımızda yetmiyordu. Ben çok sevdiğim için böyle tabi. Ama çok fazla olunca da bilemiyorum çocuklar dersi bırakırlar mıydı yoksa daha mı çok çalışırlardı.

1 0
paylaş
+1

Bu uygulamanın hayata geçmesi, öğrenciler için her şeyin sınavlardan ibaret olmadığını görür ve öğrencilerin içlerinde ki yeteneği keşfetmiş olurlardı.

1 0
paylaş
0

Bence artmasın üniversite sinavinda onu sormiycaklar notlari voleybol nasil oynanir bende isterdim hep ders beden olsun muzik olsun ama simdi.mezuma kaldim keske lisede cok calisyadim simdi bu durumda olmazdim geleceğiniz düşünürek hareket edin hersey eglenmekten ıbaret degil ucunda geleceginiz yatıyor onun icin muzik dersi ve beden dersi size bisey katmaz universite sınavında onun icin basindayken sınava calisin yoksa mezuna kalmak çok zor bence

0 0
paylaş
0

Bunlar önemsiz dersler önemli derslerin süreleri artması birçok kesimin tarafından istemese de gerçekten öğrenciler tarafından faydalı bir derslik sağlanmış olur

0 0
paylaş
+1

Mükemmel olurdu herkes yeteneğini keşfederdi. Mesela bir adam müzik dersinde eğleniyorsa ve bir şeyler de çalmaya yatkınsa veya sesi güzelse müzik yönünde sıyrılır iyi yerlere gelebilirdi. Bunlar tabiiki de diğer dallar için de geçerli.

1 0
paylaş
+1

Normalde çok da güzel olur çocuklarımız, biz gençler yeteneklerini daha rahat keşfedebilir veya yeni yetenekler edinebilirler. Tabiki matematik, Türkçe gibi derslerin önemi çok yüksek fakat bu derslere herkesin ilgisi olacak ya da herkes bu dersleri çok yapabilecek diye bir kaide yok maalesef yeni dünya yıldızları çıkarmakta bence en büyük adım olurdu. Fakat normalde diye başladığım için bir sıkıntı olduğunu anlamışsınızdır bu da bence şu; genel olarak sorumsuz olmamız. Biraz daha açacak olursam bu durumu bu dersleri boş ders olarak görmek gibi bir sorunumuz var bunun yanında tabi ki okulların bu dersleri boş ders olarak aktarması da bunda büyük etken.

1 0
paylaş
0

Öğrencilik hayatım boyunca bu bahsedilen derslerde ders işlendiğini hatırlamıyorum. Bu dersler yerine kesinlikle diğer derslerin sürelerinin uzatılması taraftarıyım.

0 0
paylaş
+1

Kaldırılması gereken dersler arasındaki 3 ders.Flütten ibaret müzik,futbol-basketboldan ibaret beden eğitimi,sadece resim çizmekten ibaret olan resim dersi.Geleceğin neslini hiç bir şey katmamış olmakla hiç bir faydasını da göremedik.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.