+1

Çok para harcamam ama gezerken baktim ki indirim var ve 20 tl ve ya daha az kaçar mı hemen alırım çok mutlu oluyorum o zaman

1 0
paylaş
0

Çoğunlukla kendime göre gördüğüm ve beğendiğim kıyafeti alırım.

0 0
paylaş
0

Çok nadiren.

0 0
paylaş
+1

İçinde bulunduğumuz en ekonomik şartlar Kendimiz için Ayriyeten para ayırmayı ve bu parayı la kendimize bir masraf bir ödenek ayırmamızı engelliyor kazandıklarımızı ancak ailemizin geçimini yatıyor kendiniz için para ayırmak ve bu para ile kendini senin giyecek ve yiyecek alabilmemiz yılda en fazla birkaç kez olabilecek bir durum

1 0
paylaş
+1

Kendim için çok sık alışveriş yapmam. Ayda bir belki 2 veya 3 ayda bir yeni bir şeyler alırım. Bir şeyi alırken çok fazla düşünüp kafamda belirlediğim için az ve seyrek alışveriş yaparım.

1 0
paylaş
+2

40 yılda 1

2 0
paylaş
+2

Öyle belli bir zaman araligim yok alış veriş yapmak için beğendiğim bir şey olduğu zaman ve cebimde paramda varsa alırım yoksa bir ay aralıkla bir yıl aralıkla alış veriş yapıyım gibi şeylerim yok

2 0
paylaş
+2

Param olduğu zaman :)

2 0
paylaş
+2

Genellikle ihtiyaç duyduğum şeyleri tamamlamak için alışveriş yaparım. Gelişigüzel aklıma eseni almak gibi bir yaklaşımım olmaz. Bazen de gezerken ihtiyacım olabilecek sürekli kullandığım malzemeleri uygun bulmuşsam alırım.

2 0
paylaş
+1

Eğer fazla bir param varsa yaparım

1 0
paylaş
+1

İhtiyacım olduğu zamanlar kendim için alışveriş yaparım. Öyle şunu alıyım, bu da güzelmiş diyerek alışveriş yapmam.

1 0
paylaş
+1

Maalesef ayda bir ancak maaşı aldikca yapabiliyorum

1 0
paylaş
+1

Bugün oturdum ve bunu düşündüm. Bir ay boyunca gece gündüz demeden çalışıyoruz ve borç ödemekten gönlümüzde alışveriş yapmayı unuttuk bile. Şu anlık bir şeylere ihtiyacım oldukça alışveriş yapıyorum. Bunun dışında keyfi olarak çıkayım bi alışveriş yapayım diyeceğim kadar keyfi yaşamıyorum henüz.

1 0
paylaş
+1

Aslında ihtiyacım olduğunda almak istiyorum ama bunu her zaman yapamıyorum bi yerde birşey beğeniyorum ve onu almak istemiyorum ihtiyacım olsa da olmasada .

1 0
paylaş
+1

Gerçekten ihtiyacım olduğuna karar verdiğim kalemlerin alışverişini yapıyorum. 15 günde bir market ve pazar alışverişi yapıyorum (semt pazarına sık sık gidiyorum ama alış veriş yapmıyorum). Giysi ve ayakkabı alışverişine nadiren ihtiyaç duyuyorum; elimde olanlara iyi baktığımı düşünüyorum. Yine de giysi ihtiyacım olursa ikinci el mağazalar önceliğim. Bir tek ayakkabı konusunda hassasım, onu ikinci el almak istemiyorum. Giysi ve ayakkabı dahil olmak üzere kullandığım tüm ürünler (kozmetik, takı, kişisel temizlik ve bakım, spor, eğitim vs) için ortalama bir süre verecek olursam altı ayda bir diyebilirim.

1 0
paylaş
+1

Alışveriş listem genelde kendi istek ve ihtiyaçlarımdan oluşuyor.Bir de evdeki ve mahalledeki kedi ve köpeklere aldığım besin maddeleri.Kendi istek ve ihtiyaçlarım derken tabii ki yiyecek ve içecek üzerine.Kıyafet ihtiyaçlarımı her zaman indirim sezonlarından karşılıyorum.Çünki maddi durumum ancak buna yetiyor.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.