+1

Mutfak işleri sadece kadının üzerine yıkılmamalıdır. Herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Ben bir kadın olarak güzel bulgur pilavı yapıp pirinç pilavı yapamıyorsam,bunu yüzüme vurması değil de onun yapmasını isterim. O en güzellerini yapacaktır eminim. Yemek sonrası herkes kendi bulaşığını makineye yerleştirmelidir.

1 0
paylaş
+1

Her kararın ortak alındığı bir ortamda mutfakta da yapılacak olan işler ortak olmalı iş deyince bu kadına aittir diye birşey yok eşler her ortamda birbirine destek olmalı buda karşılıklı saygıyı ve sevgiyi muhabbeti artırır

1 0
paylaş
+2

Yani mutfak işlerinde eğer ben rahatsız olduğum zaman eşim bana yardım ediyor. Yani normalde de yardım ediyor ama ben iyi olduğumu zaman yardım etmesini istemiyorum. Zaten dışarıda adam çalışıyor yoruluyor birde eve geldiği zaman biraz istirahat etsin diye yardım etmesini istemiyorum.

2 0
paylaş
+1

Eşlerinin birbirine her konuda yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. İşler arasında bölüm yapmayı gerektiricek bir durum yok. Kimse kimsenin de kölesi değil.

1 0
paylaş
+1

Şuan bekarım. Evlendiğimde her yemekte değil de bildiğim yemeklerde eşime yardım ederdim. Bazı bildiğim yemekleri ya kendim hazırlardım yada beraber yardımlaşa yapardık.

1 0
paylaş
+1

Valla bizim evde nerdeyse iki kadın var. İki kadının çocuğuyum gibi bir şey yani. Babam, annem gibi . Baya baya bulaşık yıkıyor yemeklere yardım ediyor masayı siliyor. Bazen ocağı siliyor ohoo babamda da iş var annem öğretti ona bazı yemekleri de yapabiliyor :D Çok güzel menemen de yapıyor ben de ona makarnayı öğrettim :D en basiti o ama olsun kimisi onu bile bilmiyor mesela..Türk kahvesi bile yapıyor..

1 0
paylaş
+1

Benim eşim aşçı o yüzden yemeklerimi çok eleştirir ama muyfağa girip yemek yapmaz işyerinde yaptığı için evde yapmak istemez ama şöyle yap böyle yap diye fikir verir sayesinde bende çok şey öğrendim.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.