+19

Midye yiyen var mı nasıl bir şey?

    -   Yeme-İçme
19 0
32 yanıt   -  
+1

Ben daha önce yedim bir kere Normalde hiç sevmem ve denemek bile istemezdim şimdi zorla 1 tane denedim çok zorda kalmadıkça yemeyi düşünmüyorum tadına gelince pek bir tadı yok pirinç tadı geliyor çok az bir et bu kadar

1 0
paylaş
+1

Yemek yemeni de tavsiye etmem her ne kadar diğer mezheplere göre helal olsa da Hanefi mezhebine göre midye yengeç karides deniz böcekler i olduğundan haramdır.

1 0
paylaş
+1

1 kere tattığın zaman 50 100 tane yiyebiliceğin bir şey bazıları görünüşünden iğrendiği için hiç denemiyor veya denese bile tadından hoşlanmayabiliyor şuan olsa da yesemmmm

1 0
paylaş
+1

Tadına baklımısın ne kadar çok seven varsa o kadar çok sevmeyen var yemeden bilemessin

1 0
paylaş
0

Midye yedim elbette ve tadının harika olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ama tabi mevsimi dışında tüketmek zehirlenmelere yol açabilmektedir. Bol limon sıkılarak yenirse lezzetli olur. Bu arada, bol kazanç dilerim.

0 0
paylaş
0

Yemedim kardesim o yuzden yorum yok

0 0
paylaş
0

Midyenin ne kadar zararlı olduğunu bildiğim halde kendimi asla tutamayıp yerim .

0 0
paylaş
0

Midye içerisinde birçok zehirleyici maddeler barındırıyormuş açıkçası yerken çok korkmuştum ama bir tane yedikten sonra gerisi geldi, midye yemeyi gerçekten çok sever oldum diyebilirim.

0 0
paylaş
0

Midye hiç yemedim ama herkes güzel olduğunu söylüyor.Hatta midye yerken en az 10 tane yenildiği söyleniyor.

0 0
paylaş
0

Ben hiç midye yemedim yemeyi de düşünmüyorum tiksindirici birşey gibi geliyor bana pis bir yerde yaşayıp yetişiyor sonuçta

0 0
paylaş
+1

Ben tadına baktım hiç beğenmedim bilmiyorum et ve balık tüketmedigim için olabilir değişik bir tadı var benim hoşuma gitmedi . Midye sağlık sorunu oluşturabiliyor olduğu suyun ne kadar temiz olduğuna bağlı kirli su da olanlarin içinde bir çok kalıntı olabiliyor . Tavsiye etmem

1 0
paylaş
0

bir kaç kez yedim ama çok beğendiğimi söyleyemem.

0 0
paylaş
0

limonlu hafif midye eti bulunan pilav gibi bence güzel :)

0 0
paylaş
0

Ya midye de şırdan mumbar vb sakatatlar gibidir; gibidir derken kendine özel seveni vardır yani damak tadı meselesi belki sen beğenmeyebilirsin ama başkası için çok güzel gelebilir şahsen ben beğeniyorum

0 0
paylaş
0

herkesin tercihi farklıdır ben yılda bir iki kez yerim tek sefer de 50 tane kadar yemişligim vardir.. midye için bir çok şey söyleniyor böcek onu nasıl yiyorsunuz yok balık pisligi ile besleniyor vsvs peki size sormak isterim yumurta yiyorsunuz degilmi yumurta tam olarak nedir? hadi onu geçtim lan tavuk ne bulsa yiyor solucan böcek gagasının degmedigi pislik yok.. ama yumurta pis degil kurbanda bir hayvan kesiyorsunuz hayvanın ayagını kafasını gözünü dilini beynini yemediginiz yeri kalmıyor :)) sonra çıkıp midye igrenççç diyorsunuz hepsinizi alkışlıyorum burdan :))

0 0
paylaş
0

Öncelikle deniz ürünleri ve sakatat hastasıyımdır. İnsanlar midyenin iğrenç olduğunu söylüyor tamam öyle olabilir ama tadı bambaşka be. O parçayı ağzına attığında o leziz tat var ya. Hele birde denize karşıysa onun tadı apayrıdır. Midye denemeyenlere denemelerini ve ön yargılı yaklaşmamalarını tavsiye ediyorum.

0 0
paylaş
0

Midye , pirinç ile yapılıp masamıza sunulan bir deniz canlısıdır. Tadını tek oturuşta 50-60 tane veya daha fazla yiyecek kadar seviyorum. Özellikle Midyeci Ahmet’in midyeleri önümdeyse daha bir afiyetle yerim.

0 0
paylaş
0

Çarşıdan alırsanız tanesi 1 TL üreticilerinin yaşadığı sentten alırsan 5-10 TL ye falan tepsiyi alırsınız.

0 0
paylaş
0

Bir gün korkudan titreye titreye yemiştim. Limon sıkıldığı taktirde kötü bir tadının olduğunu söyleyemem ama bir daha yiyebileceğimi sanmıyorum. Genel hayatımda bile yemek seçen biri olduğum için midye bana çok yenilebilir bir yiyecek gibi gelmedi doğrusu.

0 0
paylaş
0

Midye yedim, yerim; yeterince gelişmiş bir midyeyle iyi hazırlanmış bir dolmanın gerçekten çok lezzetli olduğunu düşünüyorum. Midye tavayı da güzel buluyorum ancak kızartma olduğu için yememeyi tercih ediyorum. Lezzetini tarif edemeyeceğim, kendine özgü bulduğum hoş bir tadı ve kıvamı var bence.

0 0
paylaş
0

Evet yedim. Hatta bayılıyorum çok seviyorum. Ozellikle sahilde yemesi cok zevkli oluyor. Ankarada pek mümkün olmasada istanbula gittikçe yiyorum sahilde.

0 0
paylaş
0

Çok affedersiniz ama bir kere denedim kusmuk gibi bir tadı vardı bir yandan da ekşili bir aroma vardı .İkinciyi yemedim yesem belki o zaman daha net söyleyebilirdim.

0 0
paylaş
0

Tadını merak ettiğim en son şey. Çok önyargılı ve istemsizim midye konusunda. Mide bulandırıcı geliyor ve görüntüsü bile beni allak bullak etmeye yetiyor

0 0
paylaş
+1

Bugüne kadar defalarca midye görmeme rağmen daha tadına bakmadım zaten rengi ve şekli de tadına bakmama engelliyor Çünkü gözüme çok iğrenç gözüküyor ve tam kesin bilgi olmamakla beraber duyduğum kadarıyla mide gibi küçük küçük bir canlı olan bu şey adet kadınlar gibi adet görüyormuş adet gördüğü için de yemek pek doğru gelmiyor

1 0
paylaş
0

Midye daha önce çok yedim ve severim. İçinde pirinç ve et vardır. Limon sıkılarak yemesi daha güzel olur. Her yerden yememek lazım ama her midye de zehir değildir.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.