+2

Açlık olabilir. Eğer ülseriniz filan varsa bunlar da tetikleyici sebepler olabilir. Varsa öyle bir durumunuz geçmiş olsun diyorum.

2 0
paylaş
0

Mide gruldamasının tek bir sebebi vardır oda midenin boş olmasıdır. Mide kasıldıka içi boş olduğu için guruldar.

0 0
paylaş
0

miden guruldamasının nedeni midenin boş olup midenin kasıldıkça mide içindeki havanın ses çıkarmasının nedeni. diğer bir şekilde şudur. midenin yemekleri hazmetmesidir

0 0
paylaş
+1

Genellikle açlık nedeniyle ortaya çıkan bir durum olan mide guruldaması içi boş olan midenin hareket etmesi sonucunda asitler nedeniyle oluşan gaza baskı yapmasıyla birlikte ses oluşmasıdır.

1 0
paylaş
+2

Mide guruldaması bağırsakta oluşan zararlı bakterilerin de zaman zaman yol açtığı bir durumdur. Her guruldama açlıktan dolayı olmaz. Çok hızlı yemek yemek reflü gastrit gibi mide rahatsızlıkları, Gazlı içecekler tüketmek, uykusuzluk ve hatta bazen sinirlilik hali de mide guruldamasına sebep olabilir.

2 0
paylaş
+1

Herkesin bildiği gibi bu durum genelde açlıktan dolayı söylenebilir ama farklı neden leri de olabilir.

1 0
paylaş
+1

açlıkdan ortaya çıkar genelde ramazan ayında çok takmamak gerekir iftarda geçecek nasıl olsa:D:D

1 0
paylaş
0

Mide guruldaması akla ilk gelen hali ile açlıktır. ancak stres kaynaklı olduğu da belirlenmiştir. Bazı yiyeceklerin etki ettiği de bilinmektedir. Doktor kontrolleri yapılmalıdır.

0 0
paylaş
+1

Midemiz boşken sistem refleks olarak buraya kasılmalar gönderir. Hem midede hem bağırsakta olan bu kasılmalar, sindirim sisteminde bir çeşit boşken temizlik yapma şeklidir. Sindirim sistemimiz midemizde ve bağırsaklarımızda, herhangi bir şey bulamadığında bu kasılmalar başlar. Midemizin içerisinde havadan başka bir şey olmadığı için midemizde guruldama duyarız.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.