+7

Mantı yapmayı biliyor musunuz?

    -   Yeme-İçme
7 0
12 yanıt   -  
+1

Ben mantı yapmayı bilmiyorum şahsen

1 0
paylaş
+1

biliyorum.

1 0
paylaş
+1

Evet biliyorum kendi ellerimle açıyorum bizzat :))

1 0
paylaş
+1

ben bilmiyorum fazla daha acemiyim

1 0
paylaş
+1

Evet ya mantı yapmayı biliyorum mantı yaptığımız zaman hamurunun kıvamı iyi olması gerekir cıvık olması gerekir. Ben bu konuda çok dikkat ediyorum ve güzel mantı açıyorum kıymalı.

1 0
paylaş
+2

Ben sadece yemesini bilirim :( çok iyi bilirim.. :(( Ama annem hadi mantı yapalım derse ki tee ne zaman demişti en son geçen yaz olabilir işte o zaman yardım ediyorum..İçinde bir tek kıyma vardı sanırım başka bir şey katmıyordu diye hatırlıyorum bir de hamurunun malzemelerini tam bilmiyorum ama güzel açarım güzel keserim kapatırımm :)) pişirmesi zaten kolay ..

2 0
paylaş
1 yorum
+2

Evet mantı yapmayı biliyorum. Hem Çerkes mantısı ve hemde Kayseri mantısını yapabiliyorum. İkisi de evimizde çok sevilen mantılar olduğu için sık sık da yaparım.

2 0
paylaş
+1

bilmiyorum ama yemeyi seviyorum

1 0
paylaş
+1

Benden çok güzel sevgili olunur, neden? Mantı açmak ve güzel bir sunum yapmak benim işim. Mide fesadı geçirmenize neden olacak kıvamda kıskanılası mantı yaparım. Bir yiyen bin pişman olur. Olay tamamen hamurun sertliğinde ve kol gücünde bitiyor. Sanırım daha çok çalışmam gerekecek.

1 0
paylaş
+1

@cherubgirl thanks

1 0
paylaş
+1

Mantı yapmayı biliyorum. Hamurunu hazırlayıp incecik açıyorum. Fakat benim açtığım hamurlar anneminki kadar düz olmuyor. İlla yırtılıyor. Yine de güzel yapıyorum. Daha önce 2 defa denedim, çok lezzetli oldu mesela.

1 0
paylaş
+2

Mantı yapmayı biliyorum, genelde biz mantıyı kışlık gibi hazırlarız ve kuruturuz, herkes az az alır, kendi yaptığını. Ben hazır mantıları da seviyorum.
Ama Kayseri'de yapılan el mantıları gerçekten daha farklı oluyor.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.