+35

Maaşınıza nasıl zam istersiniz ?

    -   Kariyer
35 0
40 yanıt   -  
+1

Yaklaşık 13 yıldır istiyorum da vermiyorlar hep asgari ücret üzerinden zam alıyorum . Bu patronum olacak babam çok vicdansız :)

1 0
paylaş
+4

Maaşıma günümüz ekonomik koşullarında yüksek enflasyon oranınında göz önüne alınarak bir zam yapılmasını isterdim. Temel ve özel ihtiyaçlarımı karşılaması için en az 3.500 TL maaş isterdim.

4 0
paylaş
+1

Maaşıma zam isteyemiyorum, çünkü işsizim ama işe girdikten sonra zam isteyecek olsam; alırım karşıma patronu ve düzgün üslupla dile getiririm sıkıntımı. İyi biriyse benim konuşmama gerek kalmaz fakat anlayışsız insanlar çok olduğu için ciddi şekilde konuşmak önemlidir. Geçim yok ülkede, zam yapılması gerekir. Bol kazanç dilerim.

1 0
paylaş
+1

İlk önce çalışmış olduğunuz işte iyi olmanız gerekir ki, patrondan zam istemeye yüzünüz olsun daha sonra ise yaptığınız işi bir güzel anlatırsınız ve üzerinizdeki iş yoğunluğunu ve geçim sıkıntısı çektiğinizi söyleyip, birazda ufak tefek taklalar atarsanız maaşınıza zam gelme oranı yüksektir.

1 0
paylaş
+1

Maaşa zam şirketler genelde yıllık enflasyona göre ve elemanın statüsüne göre belirlenmiş ücret skalasına göre yapılır. Eğer siz maaşa zam isteyecekseniz önce patronunuza size niye zam yapması gerektiğinin nedenlerini anlatmanız gerekir. Patronunuzdan zam isterken uygun ambiyans çok önemlidir. Ve zam isterken konuşmanızı daha önceden hazırlamış olmanız gerekir. Gereksiz sözden kaçınmanız ve kısa; net cümlelerle arzuhalinizi patronunuza iletmeniz lazımdır.

1 0
paylaş
+3

Maaşlara zam istemek için işyerinde iyi çalışmamız gerekiyor. Performans odaklı bir çalışmaya bağlı zam isteriz. Her çalışan çok maaş almak isteriz. Ama buna yüzümüz olsun değil mi?

3 0
paylaş
+2

Patrondan zam istemek çok zor ya çok iyi çalışıp bir başarı elde edicenki zam istiyiceksin yoksa zam falan istemeye yüzü olmazki insanın.

2 0
paylaş
+2

%25 zam olması lazım. Var mı bu zammı yapan patron? Hiç sanmıyorum.

2 0
paylaş
+2

Ben daha yeni çalışmaya başlayan bir çaylak olduğumdan dolayı henüz zam isteyecek belli bir seviyede değilim fakat vakti geldiğinde çalışma becerilerime ve tecrübeme göre bir zam isterim.

2 0
paylaş
+2

100cde yirmi kadar zam olmasını isterdim. çünkü şu anda her yerde oldukça fazla zam var

2 0
paylaş
+2

Maaşıma zam istemek için öncelikle durumumu anlatırdım patronuma sıkıntıda olduğumu maaşımın yetmediğini söylerdim zam isterdim "isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü kara" kendi düşünsün artık.

2 0
paylaş
+2

bizde zam isteme yok duruma göre her yıl veriliyor işlerine gelince enflasyon diyorlar enflasyon yüksek olunca kafalarına göre veriyolar zalim hükümetler.

2 0
paylaş
+2

En azından bi calışanın yüzünü güldürecek bi zam yapılmalı bence patronlara nasıl gidersen git kesinlikle zam yapmıcaktır belli bişeydir bu ama verilen maaşlar en azından bi işcinin rahat yaşamasını saglayabilcek bi maaş olması şart bu zamanda

2 0
paylaş
+2

Şimdiye kadar hiçbir iste çalışmadım normal hayatimda da bir insandan birşey isterken çok zorlanıyorum o yüzden isteyemezdim heralde

2 0
paylaş
1 yorum
+2

Ben istemezdim sanırım birinden harçlık alırken bile çok zorlanıyorum istemiyorum Zaten genellikle O yüzden sen konusunda da aynı şekilde düşünüyorum istemezdim

2 0
paylaş
+2

hiç düşünmedim ama direk söylerdm

2 0
paylaş
+2

Çok çalıştığımı gösteririm eğer görmemezlikten gelirse iş ararım. Yıpranmaya değmez düye düşünürüm.

2 0
paylaş
+3

Bu tip talepler benim için biraz zor. Ama çalışıyorsanız emeğinizin karşılığını almak için de mücadele etmeniz gerekir. Spontan şekilde, anın gereklerini takip ederek bir yolunu bulup isterim. Bel bir standardı yok bu işin. Profesyonel davranmak gerekiyor sadece.

3 0
paylaş
+2

bu soruya cevap verme yetkisine sahip degilim

2 0
paylaş
2 yorum
0

Çok değil abi her sene %20 başka bişey istemiyorum yav

1 1
paylaş
1 yorum
+2

enflasyon oranına göre zam yapılmasını isterim.yüksek rakamlar talep etmem ama ihtiyaçlarımı karşılayabilecek rakama yükselmesini beklerim.sonuçta ihtiyaçlar karşılanamadığı için kişiler kredi kartları sebebiyle borçlanmaya gidiyor ve bu durum zamanla çok ciddi sorunlara yol açıyor.

2 0
paylaş
+2

Maaşima 75 bin alan cumhur başkanına maaşına yapilan zam oranında zam isterim

2 0
paylaş
+2

Çok zor bir iş olur devirde bir anda kendini kapının önünde bulabilirsin.Bu yüzden iş
bulduğuna şükret.

2 0
paylaş
+2

Zam istemeden önce patrona veya bir üstüme kendimi kanıtlarım. Çalıştıktan sonra zaten kendileri zam yapar veya ben isterim.

2 0
paylaş
+2

maaşıma iyi bir zam gelmesini isterdim mesela kırada oturan bir insanın geçim hayatının kolay olabilecek şekilde bir zam, mesela bir insan kirada otura biliyorsa hem kirasını, elektiriğini, suyunu ve geçimini sağlaya biecek ve gezmek istediklerinde rahatça gezebilecekler fakat bu günümüzde mevcut değil bizim ülkemizde maaşa zam oldumu yanında diğer herşeyede zam geliyor. Malesef kaşıkla verip kepçeyle alıyorla bu adalet degil.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.