+2

Laptop ani kapanma nedenleri nedir?

Laptop alalı 2.5 yıl oldu son 1 aydır şarja takılı iken birden ful dolu gibi beyaz ışık yanıyor ama pil simgesinden kontrol edildiğinde prize takılı dolmuyor yazıyor ve şarj azaldığında eskisi gibi düşük pil uyarısı vermeden aniden kapanıyor çözümü nedir?

    -   İnternet-Teknoloji
2 0
4 yanıt   -  
+1

Anakart yanmış olabilir

1 0
paylaş
+2

Bataryanin bozulmus olabilir. Evin pirizindeki topraklama ve nötür kaplolarini elektirikciye gosterebilir ve sikinti varsa misal notur almiyorsa bilgisayarin adaptoru ve bataryasi bozulacaktir. Ayrica bilgisayarin guc kaynagi girisi bozulmus veya asiri isinmadan kaynakli kapaniyorda olabilir. Bilgisayarciya goturup bi baktirman senin icin iyi olur.

2 0
paylaş
1 yorum
+1

Bazı laptoplar pil seviyesi çok düşük seviyeye geldiğinde kullanıcı hala cihazı çalıştırmaya devam ederse kapanabilmektedir. Bunun yanında RAM'in çok zorlanması, bilgisayarın hafızasının neredeyse tamamına yakınının dolu olması, ana kart sorunları ve bazı sistemsel problemlerden dolayı laptoplar aniden kapanabilmektedir.

1 0
paylaş
+1

Arkadaşlar zaten olası nedenleri yukarıda yazmış ama ben de fikrimi söyleyeyim. Fazla açık duruyor ve enerji harcıyor olabilir. Anakartınız da bir sorun olabilir. Kısa kısa kapanmalarsa bir derece normal olabilir ama çok sık tekrarlanıyorsa bir servise götürmek en iyisi. İyi günler dilerim

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler