+28

Kavga çare olur mu?

    -   Görüş
28 0
39 yanıt   -  
+1

"Nush ile uslanmayalı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." demişler. Bence çok da doğru söylemişler. Bir insanın anlayacağı dilden konuşmak bazen gerçekten önemli ve hayati meselelerde önem arz ediyor diye düşünüyorum. Tabiki kötü bir şey şiddet ama bazen de gerçekten bunun için uğraşan insanlar yok mu sizcede ?

1 0
paylaş
2 yorum
+1

hayır olmaz

1 0
paylaş
+1

Kavganın hiçbir zaman çözüm olduğunu düşünmüyorum, aksine kavganın sonu daha kötü oluyor. İnsanlar konuşarak bütün sorunlarını halledebileceğini düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Kavga hiç bir şeyin çaresi olmamalıdır.Kavga olan bir sorunu daha çok alevlendirir ve iyi bir şekilde asla sonuçlandırmaz.

1 0
paylaş
+1

Döveniliyosan olur

1 0
paylaş
+2

Kavga çare olmaz tek çare sevdiklerinle birlikte yaşamaktır. Herkes birbiriyle mutlu olduktan sonra ne kavga olur nede kimse mutsuz olur. Herkesin mutlu olması dileğiyle.

2 0
paylaş
+1

Valla çare olur mu bilmiyorum da kimseye o sesini yukseltip kendini yormaya bile değmez. Karsindaki zaten seninle kavga edecek kadar ileri gidiyorsa sen ne dersen de ne kadar sesini yukselt vur kır anlamazki dediği dediktir o saatten sonra ve çözülmez sonucunda. Büyür aksine kavga ettiginle kalırsın. Boşu boşuna.
Yorma kendini güzel kardeşim yorma.

1 0
paylaş
+1

Kavga etmek hic bir seyin cozumu ve caresi degildir. Konusarak halletmekte fayda var.

1 0
paylaş
+1

Kavga her zaman her konuda çare olmuyor bazı insanlar o kadar yuzsuz ki ne dayak yemekten ne de laftan anlıyorlar insan gibi davranilmiyor bazı insanlara gerçekten

1 0
paylaş
+1

Neyle, kimle, ne nedenle kavga ettiğinize bağlı bu. Kavganızı kendinizle ediyorsanız genellikle bu gelişiminizle sonuçlanır. Başkasıyla ediyorsanız da genellikle, öfke, kırgınlık ve küskünlükle sonuçlanır. Kavga etme üslubuna bağlı olarak, istenen sonuca ulaşmak da olasıdır. Kavgada bedeninizi değil aklınızı kullanacak, sesinizi değil sözcüklerinizi yükseltecek olursanız istediğiniz sonuca sizi götürebileceğini düşünüyorum.

1 0
paylaş
+2

Hiçbir zaman kavga bir çözüm yöntemi veya bir çare değildir. Ben bunu bildim ve bunu uygularım. Bu nedenle sorunlarımızı tatlı dille , güzel sözlerle , konuşa konuşa çözmemiz gerekir.

2 0
paylaş
+1

İnsanlar mantığı olan canlılardır yani bir yalnışı düzeltmek için akıllarını kullanabilirler ve çatışmacı VIR ortamdan barışçıl bir ortama geçiş yapabilirler kavga denen olay sorunun çözümünde baş vurulacak ilk yöntem olmamalı zaten çözüm olmaktan çok sorunu derinleştirir ve çözülemez bir noktaya taşır

1 0
paylaş
+1

Kavga boş insan işi şimdiye kadar kavga ile kim nereye varmış ki önce oturup konuşmak lazım son çare bile kavga değildir

1 0
paylaş
+1

Kavga çok zor ve acil durumlarda kesin çare değil ama bir çözüm yoludur. Örneğin biri size gasp veya hırsızlık girişimi yaptığını anladığınızda o anda kendinizi savunmak zorundasınız.

1 0
paylaş
+2

Kavga büyük çoğunlukla çare olmaz ama bazen kaçınılmaz olur! Böyle durumlarda da atasözünün dediği gibi "Kavgada yumruk sayılmaz"! Diplomasinin bittiği anda nasıl savaş başlıyorsa karşı taraf da ısrarla kavga istiyorsa kaçıp korkak olmak da olmaz! Dayak yiyecek de olsam o kavgadan kaçmam..

2 0
paylaş
+1

Tekdir ile uslanmayasın hakkı kötek tir kardeşim arsızlara karşı tamda hak

1 0
paylaş
+1

Anlamayana davul zurna saz hesabı

1 0
paylaş
+1

Hiçbir zaman ve hiç bir ortamda kavga şart değildir. Kavga öfkeyi doğurur ve öfke kişiye sağlık açısından zarar verir.

1 0
paylaş
+1

Bazen oluyor aslında ama tatlı kavgalar bahsettiğim diğer türlü çirkinleşmekten başka bir şey ifade etmiyor

1 0
paylaş
+1

Kavga çözüm değildir. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demiş atalarımız. Tatlı dille kırmadan halletmeye çalışırsınız ama eğer o öyle yapmaya devam ediyorsa o zaman da siz yine kavga etmeyin.

1 0
paylaş
+1

bazen olur bazen daha büyük sorunlar yaratabilir

1 0
paylaş
+1

Kavga etmek doğru değil ama bazı insanlar sadece kavgadan anlıyorsa mecbur yapabiliyorsun.
Kavgada her iki taraf zarar görebiliyor.

1 0
paylaş
+1

Duruma göre bazen çaredir. Kendiniz karar vermelisiniz.

1 0
paylaş
+1

Şiddet hiçbir zaman bir sonuç değildir doğru değil. Her zaman medeni bir şekilde halletmemiz gerekmektedir sorunlarımızı

1 0
paylaş
+1

kavga derken şiddet ise bence çare olmaz ama bu biraz konuya baglı da olabilir aslında bir sorunun bence karşındakine sözlü olarak ifade etmelisin ama sana karşı bir şiddet geliyorsada kendiin korumalısın

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.