+39

Kariyer mi evlilik mi tercihiniz ne ?

    -   Kariyer
39 0
75 yanıt   -  
+2

Kariyer yapılır.isteyen çok da güzel yapar .evlilik bir neden olamaz kariyer için .

2 0
paylaş
+4

İnsanın hayatında ilk olarak kariyer gelmelidir. Kişi mesleğini belirlemeli, bu alanda gerekli eğitimleri almalı ve kariyer alanında ilerleme gösterdikten sonra evlenmelidir. Çünkü evlilik büyük sorumluluklar gerektirdiğinden evliyken kariyer yapmak oldukça zordur.

4 0
paylaş
+4

Kariyer yapıp kendi gelirini elde etmeye başladıktan sonra evlilik bence. Kimseye güven kalmadığı için bazı durumlarda önemle alınmalı.

4 0
paylaş
0

Önce bir işim olsun isterim kendi paramı kazanıp kendi ayaklarımın uzerinde durmak isterim daha sonra evlilik tercih ederim

0 0
paylaş
+1

Her ikisi de neden olmasın. Hem kariyer olsun, hem de çocuk. İnanın insanlar ikisini de çok güzel götürebilir. Eğitim hayatına bir kısa ara verebilir ama eğitim yani kariyer evlilik için bir engel teşkil etmez. Bu benim kişisel bir görüşümdür.

1 0
paylaş
+1

Her şey bir yere kadardır belli bir yaşa kadar hangi kariyere gelirseniz gelin artık ondan sonra evlilikte şart hale gelir evlendikten sonra da çoluk çocuğa karışınca kariyer filan düşünmezsiniz.

1 0
paylaş
0

Her ikisi de olabilecek bir şey İlla birinden birini seçip de hayatımızı kısıtlamaya gerek yok edenim kariyer de kurulabilir sadece çocuk yapma konusunda erkenci olmasınlar

0 0
paylaş
+1

Ilk kariyerimi hafif oturtursam sonra evlilikle daha da taçlandırır ikisinide mükemmel olmasıni saglardim ;)

1 0
paylaş
+1

Sıralama sıfırda olan bireyler için tabi ki de para olmak "zorunda"dır. Önce kariyer sonra evlenme düşüncesi varsa ileride sıkıntı çekmemek için bunlara ihtiyaçları olur.

1 0
paylaş
+2

Ben kariyer düşünmeden evlendim ama şimdiki aklım olsa önce kariyer yapma konusuna bir şeyler yapar sonrasında evlenirdim. Nihayetinde evlilik kaçmıyor. Beni seven kariyerimi yapana kadar da beni bekleyebilirdi.

2 0
paylaş
+3

"Hem kariyer yaparım hem çocuk... " prensibine göre hareket edenlerdenim. Ama hangisine ne zaman ve ne kadar zaman ayıracağımız konusunda dikkatli ve bilinçli olmamız gerekiyor bu durumda.

3 0
paylaş
+1

kariyer tercih ederim

1 0
paylaş
+1

Öncelikli olarak kariyer hedeflerime ulaşmak daha önemli sonrasında evlilik düşünmek gerekir ama bu benim fikrim tabi once evlilik ve sonrasında kariyer planlayanlarda vardır.

1 0
paylaş
+1

Evlilik bence evliyken de kariyer yapabilirsin sonuçta evlilik kariyer yapmana engel değil

1 0
paylaş
+1

Her ikiside götürüilebilri bence illa kariyer mi yoksa evililik mi diye ayırmaya gerek yok. Zira insan istedikten sonra her ikisnii de yapabilir.

1 0
paylaş
+1

İlk önce tabiki hedefim kariyer yapmak olur. Önümü görmeden iş güç sahibi olmadan evlenmek istemem sonra borç harç içinde yüzmek istemiyorum. İlk önce evlenir paramı kazanır ondan sonra evlenirim.

1 0
paylaş
+1

İkisi bir arada oluyor. Hem evliyim, hem kariyerim var. Hatta bide minik bir bebeğim var. Evlilik çalışma hayatına engel değil kendinizi bu şekilde şartlamayın.

1 0
paylaş
+1

Öncelik kesinlikle kariyer iyi bir kariyer elde etmeliyim ki para kazanayım hayat kurayım malum herşey pahalı ve ekonomi üstüne kurulu hayat

1 0
paylaş
+1

tabiki ilk önce kariyer sahibi olup hedefime ulaşmak ve hayallerimi gerçekleştirmek ben zaten hayallerime aşığım evlenmesem de olur benim için bir önemi yok yani

1 0
paylaş
+1

Kariyer diyebilirim.İlk önce bir mesleğimiz olsun elimizde bence.Evlenip kariyer yapan ve kariyerine devam edenler de var elbet ama bazı eşler veya aileleri sizi engelleyebiliyorlar.

1 0
paylaş
+1

Öncelikle tabiki kariyer. Evlilik sonrada olsa olur ama evlendikten sonra kariyer yaparım diyen kişi yapamıyor. Bundan dolayı ilk hedef kariyer olmalıdır.

1 0
paylaş
+1

İlk başta kariyer olması gerekiyor hayatının bir düzene girmesi gerekiyor evlilik daha sonra gelir kariyer sahibi bir evli olmak daha ilgi çekici ve uygun olanı diye düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Ben daha 3 gün önce sırf okuyup mesleğimi almak için erkek arkadaşımdan ayrıldım evlilik büyük bir sorumluluk ve bence kariyer olmadan olmaz

1 0
paylaş
+1

Aslında evlilik bir tercih değildir. Öncelik kariyer gelir tabi ki. Çünkü kendi ayaklarının üzerinde durabilmelisin ki yürüyebilesin öyle değil mi? O yüzden kariyer sahibi olmak evlilik içinde fevkalade önemlidir. Evlilik ise bir tür ihtiyaçtır. Kişi yaşamda yalnız olduğu için ve yaşamını sürdürebilmek için birisine ya da birilerine muhtaçtır. O yüzden psikolojik olarak zarar görmemek, hayatını düzene sokmak, bazı bireysel ihtiyaçlarını gidermek için bir kişiye ihtiyaç duyar ve kendisine uygun insanı seçtikten sonra evlenir.

1 0
paylaş
+2

Önce ayaklarının üstünde duracaksın sonra kayışları kopartıp aşka doğru ilerleye bilirsin Ama önce o ayaklar Yere sağlam basmalı bunun için liseden sonra mümkünse iyi bir üniversiteyi kazan iyi bir bölüm mezunu ol güzel bir işe gir Kendi paranı kazan sonra hayatına sana yakışan seni taşıyan birini sok ve eğer gerçekten evliliği istiyorsan o zaman evlen.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.