0

Jeneratörler irili ufaklı birçok ticarethanede kullanılan bir makinedir. Elektrikler gittiğimde otomatikman devreye girer ve sistemlerin anlık kesintiler uğrayarak tekrardan çalışmasını sağlar. Bu makinelere daha çok hastanelerde ihtiyaç duyulur çünkü makineleri bağlı hayatını sürdüren, ve aynı zamanda ameliyathane ekipmanları için çok önemlidir.

0 0
paylaş
+1

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirme görevini jeneratör olarak adlandırdığımız cihazlar yapar. Elektriksel ve fiziksel olarak farklı yapılarda olabilirler; karmaşık yapılı cihazlardır. Elektrik kesintileri olduğunda ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi jeneratörler tarafından sağlanır.

1 0
paylaş
2 yorum
+1

Daha çok elektrik kesintisi olduğu anlarda ve elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirmek için kullanılan bir tür enerji çevirim mekanizmasıdır. Günümüzde AVMler, restaurantlar vb. yerlerde çok sık kullanılan hatta olmazsa olmaz hale gelmiştir.

1 0
paylaş
+1

Jeneratörler elektrik gittiğinde devreye girer ve elektrik üretir. Fabrikalarda veya hastanelerde daha çok kullanılan bir güç kaynağıdır ve önemli bir teknolojidir.

1 0
paylaş
+1

Jeneratörler bir yerde elektrik gittiği zamanlarda bu maline depoladığı elektriği yansıtır ve elektriksiz kalan bir yere aydınlatır. Çokça büyük firmalarda, kamu kurumlarında ve alışveriş merkezlerinde bulunur.

1 0
paylaş
+2

Jenaratör elektrikler kesildiğinde içinde depoladığı enerjiyle belirli bir süre elektrikler gelene kadar idare etmek için bulunmuştur. Kamu kuruluşlarında çoğunlukla bulunur.

2 0
paylaş
+1

Elektrik üreteci, jeneratör ya da üreteç, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren alet. Mekanik enerjinin kaynağı buhar, su, içten yanmalı motor, rüzğar türibini olabilir.

1 0
paylaş
+1

Benzinle çalışan bu araç insanların enerji ihtiyaçları karşılamak. İçin var olan bir icat tir elektrik. Üreterek akşam aydınlanma yada farklı bir aracı. Csslistirilmasini sağlar

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.