+2

İyimser olmak en mantıklısıdır. Bu hayata neden kötümser bir insan olasın ki gerek yok.

2 0
paylaş
1 yorum
+1

Konuya bağlı her şeye polyanacılık yapmak olmaz

1 0
paylaş
+1

İyimserim ben ne olursa olsun iyi bir tarafını bulmak icin cok ugrasirim buldugumdada mutlu olmasını bilirim ya da mutlu olamasamda üzülmemis olurum en azından

1 0
paylaş
+2

Bu ülkede yaşayıp ta iyimser düşünemiyorum. Belki de ülke çok iyi gidiyordur da sorun bendedir.

2 0
paylaş
+1

Genellikle çoğu konuda iyimser olmaya çalışırım çünkü böyle olunca sorunları çözmek daha basit oluyor ve etraftaki kişilere de sıkıntımızı belli etmiyor oluruz tabi bazi konularda insan ister istemez karamsar oluyor ve bu olayı ne kadar aza indirmek o kadar iyi olur.

1 0
paylaş
+2

İyimserimdir ama şartlar ve insanlar beni karamsar olmaya davet ediyor gibi.

2 0
paylaş
+3

Her hangi bir konu ile alakalı olarak ilk başlarda karamsar yaklaşsam da zaman ilerledikçe iyimser olmaya başlarım. Olayın etkisi azaldıkça iyimserliğim artar.

3 0
paylaş
+2

Ne kadar iyimser olursan o kadar iyi olayları kendine çekiyorsun durum tam tersi içinde geçerli sanırım çekim yasası dedikleri bu olsa gerek

2 0
paylaş
+2

İkisini de dengelemeye çalışırım.. Bazen karamsarlık daha ağır basabilir bazı durumlarda bazı sözler moralimi aşağıya çekebilir mesela.. Olayların gidişatına göre iyi olanı da düşünürüm kötü olanı da.. Ama ne zaman hangisinin ağır basacağını bilemem..

2 0
paylaş
+2

İyimser de değilim karamsar da, ben fena halde gerçekçi bir insanım.. Mevcut verilere ve olası senaryolara odaklanmayı tercih ederim.. Çünkü iyimserlik de karamsarlık da bir paranın 2 yüzü gibidir ama pratikte pek bir işe yaramaz.. Konu ne olursa olsun olaya duygusal yaklaşmanın rasyonel bir tarafı olmadığından ikisi de bana uzaktır..

2 0
paylaş
0

Yerine göre iyimser ve karamsar olabiliyorum.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.