+1

İnsanlar melek gibi doğarlar. Masum ve günahsız. Malesef yaşantıları onları bir şekilde kötülüklerin içinde bulmasına sebep oluyor.

1 0
paylaş
+2

İnsanlar kötüleşiyor

2 0
paylaş
+1

Kimi insan kötü olmak için doğar kimisi kötülük göre göre kötüleşir kimisi hep iyi kalır

1 0
paylaş
+2

İnsanlar doğduklarında hiç kötülük bilmezler. Sonradan hayat şartları yüzünden kötülük ile tanışırlar. Bu kötülüğü bazı insanlar kabul etmezken, bazı insanlar kötülüğü kabul ediyorlar.

2 0
paylaş
+2

Aslında her insan özünde iyidir. Ama kimi insan kendi çıkarlarına daha öncelik verdiği için yapacağı bazı davranışlarında karşısındakine iyilikten ziyade kötülük yapıyor bu davranışlarıda bizim gözümüzde “o kötü” olarak canlanıyor. O yaptığı davranış ona göre iyilik getirir bana göre kötülük. Her şey birbirini tetikler.

2 0
paylaş
+2

İnsanlar hayatlarını karşılaştıkları durumlara göre şekil alıyorlar. Her insan iyidir iyi olarak doğar vicdanlıdır ama çevresinde gördüğü ile yetişir. Yaşadığı olayları göre şekillenir bu durum insanın iyi veya kötü olmasını tetikler. olaylara verdiği tepkiler yaşadığı sorunlar çevresindeki insanlar yaklaşmış şekilleri insanın şekillenmesini sağlar. yani insanlar kötü mü bana net bir şey söyleyemem olaylara göre kötü veya iyilik durumları var.

+1

İnsanlar kötü. Bir tecavüzcü veya bir hırsız nasıl kötülüğe yönlendirilir bunu yapmaya sebebi ne olabilir ki? Kıskanç, haset bir insanı da hiçbirşey yönlendiremez bence...

1 0
paylaş
0

Çıkarları olan insanlar her zaman tehlikelidir.

0 0
paylaş
+1

Bütün insanlar kötü değildir . İyi şeyler de olur ancak kötülük veya iyilik yapmak bir tercihtir. O neyi seçmek istiyorsa onu seçer. İçinde pislik vardır vicdansızdır korkunç biridir ama değiştirmek istemez bunu. Mesela ben de yazın arkadaşımla sahildeki çöpleri toplamayı düşünüyorum ama insanlar bu durumu görüp de sanmıyorum akıllancaklarını tercih meselesi olduğu için belki iyi olana yönelirler de kirletmezler etrafı .. Ama kötü şeyleri de görüp onlara özenenler var. Mesela ergenlerden oluşan arkadaş çevreleri al sana bir örnek sigara.. Neden içiliyor özentilikten hadi aga sen de iç aga süper ya gel teneffüste içelim nolcak bak bilmemne de aldım onu da deneyelim diyip biraz da onu teşvik ediyor..Neyi yapmak istiyorlarsa insanlar , canları ne çekiyorsa onu yapıyor. Herkes hayvan tecavüzcüsü olarak doğmuyor mesela insanlar iyiler aslında ama sonra ne oluyorsa bunu görüyorlar kimisi iyiye özeniyor kimisi kötüye adam görüyo hayvana tecavüz ediliyor diyorki ben de yapayım süpermiş mesela diyorlar. Onların seçimi bu. Yoksa insanların hepsi kötü değil.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.