+6

İnsanı olgunlaştıran şeyler nelerdir?

    -   Görüş
6 0
50 yanıt   -  
0

Yaşadıkları, acıları insani olgunlaştırır

0 0
paylaş
0

Yaşanılan kötü tecrübeler insanın olgunlaşmasını hızlandırır. Ayrıca evlilik ve çocuk sahibi olmak da insana olgunlaşma sürecinde hızlı adımlar attırır. İstisnalar kaideyi bozmaz genel olarak yuva kurma sorumluluğunu üstlenen, hele hele anne ya da baba olma sorumluluğuna giren kişi daha bir olgun davranmaya başlar. Erken yaşta anne ya da babasını kaybeden kişiler de daha erken olgunlaşıyor kanaatimce. Gözlemlerime göre maddi imkansızlıklar da insanları daha çabuk olgunlaştırıyor.

0 0
paylaş
0

Insanı insan olgunlaştirir .

0

İnsanları hayatta yediği darbeler ve yaşadığı zorluklar olgunlaştırır. Bir insan hayatında ne kadar zorluk yaşamış ve ezilmişse o kadar tecrübe ve deneyim kazanır. Bunun sonucunda da olgun bir birey olur.

0 0
paylaş
0

İnsani kaybettigi bir yakini olgunlastirir.

0 0
paylaş
0

insanı olgunlaştıran olay çok okumak ve eleştirel düşünme yeteneğini elde etmiş olmaktır.

0 0
paylaş
0

Bir insanı yaşadıları tecrübe olgunlaştırır.

0 0
paylaş
+2

Tecrübedir bence insanı olgunlaştıran. Yaşamak ,görmek,deneyimlemek ,fikir sahibi olmak olgunlaştırır bence insanı.

2 0
paylaş
+1

Hayatta kazandığı deneyimler, yaşadıklarından çıkardığı dersler, insanlar, sabır, iyi ve kötünün ayrımını yaptıktan sonra durulan çizgide savunulan için savaşmak insanı olgunlaştıran faktörler arasında yer almaktadır.

0

Bence yaşadıklarıdir insanın yaşadıkları insanı yaşlandırır ve insanın olgunlaşma dönemine girmesi ve çocukluktan çıkmasını sağlar

0 0
paylaş
+1

Bence yaşadıklarıdir insanın yaşadıkları insanı yaşlandırır ve insanın olgunlaşma dönemine girmesi ve çocukluktan çıkmasını sağlar

1 0
paylaş
0

Hayat zorluklarıyla bogustugun zaman olgunlasmayıda öğreniyorsun o yuzden bazı insanlar büyüdükçe akılları kucuk kalıyor malesef hersey önlerine altın tepside sunulduğu icin 15 yasında ailesine bakmak zorunda kalan insan cogu 60 yasındaki insandan daha olgundur

0 0
paylaş
0

Hayatta en deger verdigim insani kaybettigim an

0 0
paylaş
0

İnsan yaşadıkları şeyler sonrası olgunlaşıyor ve hayata karşı tecrübe ediniyor aile kaybı yaşayan insanlar daha önce olgunlaşıyor diye düşünüyorum.

0 0
paylaş
0

Bir insanı olgunlastıran sey yaptıgı hatalar ve yaptıgı hatalardan cıkardıgı dersler,çektigi acılardan güçlenir

0 0
paylaş
0

İnsanı olgunlaştıran şeyleri tecrübeleridir. Bir insan ne kadar hayat ile ilgili tecrübesi çok olursa o kadar olgunlaşır. Bu tecrübeler ile hayatını yönlendirir. Bir insanı olgunlaştığı ya hareketlerinden ya da konuşmasından olgunlaştığını görürüz.

0 0
paylaş
0

Bir kadını en çok olgunlaştıran şey çocuk sahibi olmasıdır bence sorumluluk almaktır

0 0
paylaş
+1

Genelde kötü deneyimler insanı daha çok olgunlaştırır. Başa gelen musibetler eğer insan ders çıkarıyorsa olgunlaşma evresine hız katar. Maddi sıkıntılarla büyüyen çocuklar da daha çabuk olgunlaşıyor bence diğerlerine göre. Hele hele anne ya da babasını kaybetmiş evlatlar gençliklerinde olgunlaşıveriyorlar kendinden yaşça büyüklere göre.

1 0
paylaş
0

Tecrübeleri insanı olgunlaştırır.

0 0
paylaş
0

Tabiki kendi başarısızlıklarından çıkardığı derslerde edindiği tecrübeleridir

0 0
paylaş
0

yasamıs oldugu tecrübelerdir

0 0
paylaş
0

Yaşadığı güçlüklerle baş edebilmeyi öğrendiği zamandır

0 0
paylaş
0

hangi olgunluk olduğuna bağlı biylojik olgunluk mu psikolojik olgunluk mu ?

0 0
paylaş
0

Yaşadığı bazı acılar, kaybettikleri, hatalarından ders almak vs gibi şeyler insanların olgunlaşması bakımından önemlidir. En çokta hayatımızda ki önemli insanların kaybı olgunlaşmamız bakımından çok etkili olurlar.

0 0
paylaş
0

İnsanı olgunlaştıran yaşı değil yaşadıklarıdır yaşadığı şeyler olgunlaştırır yaptığı hatalar sonucunda katlandığı şeylerden ders çıkarır ve bunu yaomaz ders almış olur acılarından ders çıkarır vs topatlayamadım ama neeyysss

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler