+2

Aslında ben hiç dışarıda çalışmadım sadece bir ara küçük bir Tuhafiye dükkanı açtık ve Tuhafiye Dükkanı İş yapmaktan çok memnundum ama işimiz iyi gitmediği için kapatmak zorunda kaldık zarar etmemek için.

2 0
paylaş
+2

İlk işim çıraklıktı.. İstanbul Kapalıçarşı yakınlarında çanta, bavul satıcılarının ve üreticilerinin bir arada bulunduğu Mercan diye bir yer vardır.. Oranın en büyük işletmesinde çırak-tezgahtar karışımı olarak atıldım iş hayatına.. Yaz dönemi çalıştım ama okul başladığında da hafta sonları çalışıyordum.. 3 yıl sürdü böyle.. Bir açıdan sevmiştim; ortaokula başlamış bir çocuk, bildiği her şeyden uzak, yeni bir hayata başlıyor sonuçta, ilginçti.. Bir açıdan da nefret ettim; çalışmak berbat bir şey sonuçta, insanlar bu kavramı ne kadar yüceltirse yüceltsin, 'çalışmak iyi bir şey olsa üste para vermezler' demişimdir her zaman!

2 0
paylaş
+1

İlk işim güzellik uzmanlığıydı. İşe başlamadan önce girdiğim firma tarafından eğitimlere de gönderildim. Çok da zevkli bir iş olmasına rağmen çok yorucuydu. Özellikle AVM ler de çalışmak bana çok yorucu geldi. Bir süre sonra ayrıldım.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.