+6

Hiç ciddi bir ameliyat geçirdiniz mi?

    -   Sağlık
6 0
9 yanıt   -  
+1

Toplam 6 tane olmak üzere ameliyat geçirdim ve hepsi elimden parmağımın biri yok 2 si oynamıyor:(

1 0
paylaş
+1

Hayır hiç geçirmedim. Daha hiçbir yerim bile kırılmadı.

1 0
paylaş
+1

ben ciddi olarak bileğimden ameliyat oldumdu 2007 yılında damarlarımı açtııp et birikmelei vardı onları aldıdım damarlardan 2 saat sürdüudü ameliyatım

1 0
paylaş
+2

Hiç ciddi bir ameliyat geçirmedim. Düşündüm de ben zaten daha önce bir ameliyat geçirmedim. Yirmlik diş ameliyatı sayılırsa onu diyeyim. O da ismi ameliyattı sadece. Öyle göre göre çektiler dişlerimi.

2 0
paylaş
+2

Ben ciddi iki ameliyat geçirdim bitincisi gözümde keratokonus denen rahatsız lığımdan dolayı kornea nakli oldum bir gözümden diğer gözüme halka takılarak kurtarıldı birde kolum kırıldı 14 cm iki adet platin var sağ kolumda 5 adet vida var bileğimde

+1

Bir kemik hastalığı sebebiyle 2 yıl içerisinde 3 kez ameliyat oldum. 11 buçuk 12 saat süren ameliyatlar. Onun dışında bir de diğerlerinin yanında fasulyeden sayılan geniz eti ameliyatı da olmuştum. 4 ameliyat da genel anesteziyle yapıldı. Kemik hastalığının ameliyatlarının beni tek zorlayan kısmı 2 ay tek başıma ayağa kalkamıyor olmamdı. Kalkmak istediğim zaman annemin gücü yetmezdi, babam tüm omurgamı ve başımı destekleyerek düz bir şekilde kaldırırdı. Neyse ki şimdilik çok geride kaldı. Umaım tekrar aynı şeyler yaşanmaz. Her narkoz 10 yıl yaşlandırıyor insanı. Bunlar hiçbir şey değil. Hastanelerde ne hastalar var. Onkoloji bölümleri umutsuzluk kokuyor. Rabbim, büyük küçük hastaların hepsine şifa versin. Kollarında serumlar, geceliklerle hastane koridorlarında gezen çocuklar kalbimi delip geçiyor. Onların daha kendilerini tanımadan hastalıklarla mücadele etmesi hiç adil değil.

1 0
paylaş
+2

Ben değil ama ablam geçirdi. 16 yaşındaydı öğretmeni fark etmiş omuzunun düşüklüğünü. Hastaneye gidiyor annem gile doktor skolyoz hastası kızınız diyor. Babam yine bir kaç hastane götürüyor herkes kızınız ameliyat masasında kalır diyor. Babam gil araştırıp bir doktor buluyor ve ablam o doktora oluyor. Şu an 27 yaşında o omurgasındaki o platinlerle yaşıyor. Kontrole gitmiş doktor çocuğun olmaya bilir olsa da doğum yaparken hayatı tehlike altında olursun demiş. Sanırım çektiği acılar onun peşini bırakmıyor. Bir kere yakaladı mı bırakmıyor.

2 0
paylaş
+1

Yok Allah'a çok şükür

1 0
paylaş
0

Allaha şükür geçirmedim...

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.