+25

Haklı olma ihtiyacı neden bazı insanlarda nirvana seviyesinde?

Öyle yoruyorlar ki insanı haklısın yeter ki sus dememek elde değil.

    -   Görüş
25 0
37 yanıt   -  
+2

Hayatlarındaki insanlar tarafından o zamana kadar yok sayıldıkları, hor görüldükleri için...

2 0
paylaş
+3

bir çok insanda ego var ve bu ego yüzünden her şekilde her konuda haklı olma isteği uyanıyor.çok sinir bozucu keşke olmasa hatalı olduklarında insanlar kabul etse dünya bir anlığına da olsa güzel olurdu.

3 0
paylaş
+2

Sürekli haklı çıkmaya çalışmak son derecede çok bencil bir hastalıktır kesinlikle. Her insan hata yapar mantığı yok bunlarda, hemen zeytinyağ gibi üste çıkmak isterler. Herkesin hayatında muhakkak vardır böyle dengesiz insanlar. Tartışılamaz, laf anlatılamaz o denli sakıncalı tipleridir.

2 0
paylaş
+2

Ego kibir kendini herkeste. Üstüngörme durumu

2 0
paylaş
+1

Egodan kaynaklı ve öyle insanlardan direk soğuyorum malesef.

1 0
paylaş
+2

Onaylanmak istedikleri ve son sözü söyleyen olmak istedikleri için olabilir.Aşırıya kaçanlar kendilerini tatmin etmek için yapıyor olabilirler.Ama bazı insanlar haklı konuşmalarında destek almak istedikleri için yapıyorlardır.

2 0
paylaş
+3

Bazı insanların kendini beğenmişlik seviyeleri çoğu insandan daha fazladır, yani haksız olsalar bile kendilerini kimseye küçük göstermek veya zayıf bir karaktere sahip olduklarını göstermezler bu nedenle herzaman her konuda haklı olduklarını savunurlar.

3 0
paylaş
+4

İşte o kelime söylendiği zaman insanın bittiği andır. Bu durum insanın ruhen bittiğini göstertiyor. Artık bağırıp, yeteeer artık noktasına geliyorsunuz.

4 0
paylaş
+3

Bence bu ego yüksekliğinden kaynaklanan bir durum. EGO’su yüksek olan insanlar genellikle haksızlığa tahammül edemediği için kendilerini hep haklı gibi görürler ve savunma ihtiyacı duyarlar. Özür dilemek, haksızlığı kabul etmek onlar için kabul edilmesi imkansız şeylerden biridir.

3 0
paylaş
+2

Kendilerini sürekli haklı çıkmak zorunda gibi hisseden insanlar karşılarında ki insanların düşüncelerine önem vermeyen insanlardır.Sadece kendileri doğru biliyorlar ve ses fazlalığıyla karşısındakilere üstünlük kurmaya çalışıyorlar.

2 0
paylaş
+3

Çocukluklarına inmek gerekir. Muhtemelen asla haklı olamadığı bir ailede yaşamış olabilirler. Ya da laflarının kaale alınmadığı bir ortamda büyümüş olabilirler. Bu da psikolojik olarak büyüyünce böyle gelişmiş olabilir.

3 0
paylaş
+2

malesef bazı insanlar istese de istemesede hep kendilerini haklı görüyorlar ve hata yapabileceklerini asla ve asla kabul etmiyorlar.

2 0
paylaş
+3

dimi ya sürekli inandıkları şeyi söleiyip duuryolar e yanlış olduğunu kantladığında sessizce aradan çekilip hiç bişey yokmuş gibi devam ediolar haklıyıp demeye hayattaki en büyük cahillik ildiğini yapmak zaten

3 0
paylaş
+2

Bu tip insanlar çevremizde oldukça mevcuttur ama biz bu haklılık konusunu ne kadar savunur ve üstüne gidersek gidelim onlar ikna olmazlar, o yüzden bizde bir yerde geri çekiliriz çünkü nedeni ise etrafımızdaki bizi dinleyen kişiler kimin haklı olup olmadığını zaten anlarlar ve kimin nasıl bir insan olduğunu çözerek insana notu verirler. O yüzden bu tür insanlara He He deyip geçiceksiniz boşverin o kendisi ona göre haklı olsun, kendisini tatmin etsin.

2 0
paylaş
1 yorum
+2

Belki de bilinçaltında haksız olduğunu bildiği için bu kadar hararetle haklı olmaya çalışıyorlardır. Sözlerden ziyade kişinin içten içe ne düşündüğü, ne hissettiği önemlidir. Zor bir durum aslında kendileri için. Üzülesim geldi bak...

2 0
paylaş
+3

Kendini tatmin etmek için kendini ona karşı üstün falan gördügü için kendini kaf dagında falan görüyo herhalde o sebeple yapıyor olabilir başka bir acıklama bulamadım

3 0
paylaş
+2

İnsan büyüdüğünde, yeterince olgunlaştığında bunun geçeceğini düşünüyorum. Hatta o hallerini anımsayınca, utanacağını bile sanıyorum. Tabii ki kimse yanlış olmak, yanlış yapmak istemez. Ancak soruya konu kişiler, haklı olmayı doğru olduklarının onaylanması gibi algılıyor olabilirler. Bu durumda onaylanmaya ihtiyaç duyan (çocuk gibi), henüz yetişkin olamamış insanlardır diye düşünüyorum. Öte yandan, onaylanma çabası değil de duyulma çabası olma olasılığını da göz ardı etmemek doğru olacaktır. Belki yeterince kulak kabartılsa aslında haklı oldukları sonucuna da varılabilir.

2 0
paylaş
+2

bu insanların ve boşluğumda sürekli kendilerini haklı görme durumları vardır sürekli söyledikleri şeyler Doğulu olduğunu düşündüklerini doğru olduğunu düşündükleri için her zaman haklı olduklarını görmek onların mutlu ediyor ve bazen haksız olsalar bile sürekli kendi haklılıklarını savundukları için insanları canlanan bezle bilirler ve insanlar Yeter artık tamam sen haklısın diğer konulardaki başından def eder bu da tabii onların kendilerini tatmin etme yollarından biri

2 0
paylaş
+2

Bu tür insanlarin egolari çok yüksektir . Çok benciller her zaman her yerde her şeyde ben haklıyım sen haksızsın seninde dediğin gibi bazen çok yoruyorlar da evet de haklısın yeter ki sus diyorum . Kendilerini eleştiremezler empati yetenekleri yoktur bunların

2 0
paylaş
+2

Bilemeyeceğzz..

2 0
paylaş
+1

g*t kakması bazı insanlarda doğuştan gelmiş sanki yanlış yaptıklarını söyleseler ölecekler.

1 0
paylaş
+1

dışlandıkları için olabilir

1 0
paylaş
+1

Böyle insanların sayısı oldukça fazla. Onlarla kaç kez tartışmaya girersen gir elbet kendini haklı çıkaracak bir şey bulurlar. Çevremdeki bu tür insanlardan kurtulmaya çalışıyorum.

1 0
paylaş
+1

Herkes özgürdür herkesin karskteri kişilik biçimi farklı olduğu için herkes öncelikle haklı oldukları her konuda her zaman kendilerini önce haklı gösterirler halbuki her konuda muhakkak karşı tarafıda dinleyerek sorunların üstesinden gelebilmeliyiz her zaman

1 0
paylaş
+1

Etrafimda cok var o tur insanlar bende cok inatciyimdir hakli oldugum konuyu bastiririm ama karsimdaki kisi inatci ve geri kafaliysa tamam sen haklisin diyip geciyorum tam emin olmadigim konulatda ise soylerim emin degilim der gecerim

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.