+1

Evlilikte Cinsellik İle İlgili Konuşamadığınız Konuların Cevapları?

Ciftlerin birbirileriyle ilk tanıştıklarında yaşadıkları cinsellik, ilişkinin ilerleyen zamanlarında aynı şekilde devam etmeyebilir. yeni başlayan ilişkilerde yada evliliklerde bircok cift haftada bir ya da iki kez cinsel ilişkiye girerler. tatmin edici bir ilişki yaşan kişiler ilişki sıklığında bir sorun yaşamazlar her iki eş de ilişki sıklığından memnunsa sağlıklı bir seks hayatı var demektir. bu tamamıyla cinsellikle ilgili değil, yaş ile ilgili de olabilir. yeni evli ciftler daha sık ve daha cok sevişirler. bazan eşlerden birisi diğerinden daha istekli ola bilir ve daha sık ilişkiye girmek isteyebilir. belli bir dönem den sonra sevişme sıklığı genellikle azalır. Bu, başlangıçtaki açlıktan ve kıtlıkdan kaynaklanır.

Erkeklerde görülen cinsel sorunlar

erkeklerde en fazla görülen sorunlar erken böşalma ve sertleşme sorunları şeklindedir. erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olacak organik sebepler yoksa cinsel isteksizlik psikolojik sorunlardan kaynaklanabilir erken boşalma sorunu coğu zaman erken yaşlarda görülür. erken boşalma evlilik oncesinde olduğunda, düzenli bir partner ilişkiside yoksa erkek bunu cok fazla sorun olarak görmeyebilir. evli ciftlerde erkek cinsel birleşme sırasında 1-2 dakika içinde boşalıyorsa kadının bu süre içinde orgazm olması mümkün değildir. Dolaysıyla partnerin isteği ile tedaviye başvurmaktadır. erkeklerde sertleşme sorunu daha çok yaşın ilerlemesiyle birlikte görülür sertleşme sorunu 50-60 yaş sonra daha sık görülür

Kadınlarda görülen cinsel sorunlar

Cinsel hayat erkekler için çok önemli gibi görünse de kadınlar içinde çok önemlidir. özellikle beden ve ruh sağlığı açısından düzenli bir cinsel yaşam çok faydalıdır. evli kadınlarda en fazla görülen sorunlar isteksizlik orgazm bozukluğudur. cinsel isteksizlik kişinin hem kendisi hem eşi açısından ciddi sorun yaşanmadına neden olur. cinsel istekte azalma psikolojik kökenli ve hormonel dengesizlikler olabilir. kadına yatakta da, aile hayatında da önemsendiğini hissettirmek cinsel yaşamının sorunsuz olmasına yardımcı olur.

Evlilikteki cinsel ilişki sıklığı

evlilikteki cinsel ilişki sıklığı kişiden kişiye göre değişir. çiftlerden birisi için cinsellik haftada bir normalse ve diğeri için bu normal diğilse bu çiftler arasında sorun yaratabilir. cinsel ilişkiye girmek için standart bir sayı yok. tamamıyla kişilerin isteklerine, ihtiyaclçlarına göre ayarlanabiliyor. ama yapılan araştırmalar haftada 2 defa seksin normal olğunu ortaya koyuyor. cinselliğe önem veren evli çiftler her hangi bir cinsel sorun olduğunda bunu birbirleri ile paylaşması önemlidir. sorunun nereden kaynaklandığıyla iligili birbirleri ile konuşmalıdır. cinsellikle ilgili sorunlarda ciftler birbirlerini sorgulamak, suçlamak yerine anlayışla yaklaşması sorunu birlikte cözmesi gerekir.

Evlilikte Cinsellik İle İlgili Konuşamadığınız Konuların Cevapları?
1 0
4 yanıt   -  
+2

Ayrı bir anlamadığınız bir şey varsa söyleyin

2 0
paylaş
+1

Sanki hic kimse görmiyor ya

1 0
paylaş
+1

Herseyin başı sağlık

1 0
paylaş
+1

doğru ama bizimde yapmamız gereken şeyler var

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.