0

Geçim sıkıntısı olabilir. Tek maaşla geçinmek zor olurken bir eve daha fazla para girmesi günümüz şartlarında daha rahat yaşamak ve birşeylere sahip olmak istenmesi ile ilgili bir durumdur.

0 0
paylaş
0

Bence bunun sebeplerinin başında süresiz nafaka ve geçim sıkıntısı gelmektedir. İnsanlar evlendikleri zaman rahat ve huzurlu bir evlilik maddi sıkıntısız bir hayat istiyorlar. Çocuklarının iyi bir eğitim alması için özel okullarda okuması gerektiğine inandıkları için çalışan eş istiyorlar.

0 0
paylaş
0

Evde oturacağına, koca parası yiyeceğine gitsin çalışsın. Hem aileye destek vermiş olur. Maddi imkânı ne olursa olsun. Koca parası yeme hayalini kuran cibiliyetsizlerden nefret ediyorum. Evde yemek yapmak, çocuk yapmak bu kadının görevlerinden değildir.
Iş mi bulamıyor girişimcilik kursları vardır elbet onlara katılsın. Sokakta gitar çalsın, dans etsin, resim yapsın. Bir şeylerle uğraşsın. Yabancı ülkelerde var da bizde niye olmasın?

0 0
paylaş
0

Paraaaaaa. Para yok para

0

bu ulkede gecimin zor oldugu icin

0 0
paylaş
+1

Gayet normal bir durum ve olmasi gereken bir durum . Eve iki maas girecek ve daha iyi imkanlarla hayatini surdurecekler . Coluk cocuk icin daha iyi imkanlar var kimse ailesinin daha zor sartlarda yasamasini istemez .

1 0
paylaş
+2

Geçinmek çok zorlaştı. Bir kişinin maaşı ile bir ailenin geçinmesi neredeyse imkansızlaştı. Aldıkları maaş bir aydan öbür aya yetişmiyor. Eşinin çalışmasını her ay sıkıntı çekmemek için istiyorlardır. Bir kadının çalışması güzel birşey kendi parasını kazanır, kocasının eline bakmak zorunda kalmaz.

0

Bir ev geçindirmek maalesef kolay olmuyor. Faturalar, çocuk masrafları, yemek ve yol masrafları keza kirayı da katarsak bir hayli fazla olmaktadır. Eşler birlikte çalışınca dengeleniyor. Yalniz geçim sıkıntısı yok ise kadın kendini hep evde kaldığı için kötü hissedecekse gene çalışabilir.

0 0
paylaş
0

kısıtlı olan ımkanlar denılebılır mı dostum? çünkü en düşük asgeri ücret alsa 2020 tl ev kirası 750 ile 1000 tl arası ee dogal gazın mutfak masrafın elektrık suyun evın dıger ıhtıyacları tamam erkek calısmakla yukumlu ama keske olsa baska ısle mesgul olabılse dıye dusunuyor ınsan ıkıncı bır ımkanıda olmuyor kolay kolay he eger kı maddı durum zorlamayacak svıyede ıse taraflar gelecegı daha ıyı hazırlamak adına bırıkım yapmak ıcınde calısabılırler...

0 0
paylaş
+1

Zamanın ruhu öyle gerektiriyor. İhtiyaçlar fazla, fiyatlar yüksek....ihtiyaçlara ulaşım zorlu yollardan geçiyor. Biraz da artık kadınlaeınhayatları hakkında söz sahibi olmaları etkili.

1 0
paylaş
+1

Turkiyede gecim sikintisi oldugundan ev kirasi ev masraflari vede buyuk sehirde yasiyorsa ailenin tüm fertleri calismadigi sürece yaşam sitandarti duştügünden erkekler evlendikten sonra karisininda cocugununda calismasini mecburiyetten kaynakli çalışmasini pozitif bakmaya başlamistir.

1 0
paylaş
0

Geçim sıkıntısı başka ne olacak yoksa ev kirası, faturalar, okul masrafları, giyim, gıda derken zaten milletin aldığı kuş kadar maaş giderler dağ gibi tek maaş ile imkansız bu devirde bir şey sahibi olup rahat bir yaşam sürmek.

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.