+2

Bizde hayır işlerinde yarışın diye bir söz vardır. Yani evlilik de de acele edilmesi telkin edilir. Çünkü kötü niyetli insanlar evliliği bozmaya çalışabilir, nifak sokabilirler, mümkünse bu sürenin 3-4 ayı geçmemesinde yarar vardır.

2 0
paylaş
+1

Evlilik için olan sürenin fazla uzun sürmesinden yana olmadım hiçbir zaman, çiftler birbirlerini tanımış, beğenmiş ve anlaşabiliyorlarsa evliliğin uzatılmasında bir anlam yoktur. Ayrıca nişan dönemi nekadar uzatılırsa, ilişkideki heycanın monotonlaşmasından başka hiçbir şey olmayacaktır. En mantıklısı tanışma, flört ve nişan dönemlerinin bir veya bir buçuk yıl olmasıdır.

1 0
paylaş
+2

Evlilik için insanlar birilerin tam olmasa da 4 ya da 5 ayda sık sık görüşürlerse tanıyabilirler diye düşünüyorum. Ama insanlar birbirlerini iyi tanımaya gayret göstermeleri gerektiğine de inanıyorum. Yoksa ileride anlaşmazlık çıkması muhtemel oluyor.

2 0
paylaş
+1

Sadece arkadaş olmak için bir insanı en azından bir yıl (sık ve yüz yüze görüşme olanağı olan bir yıl) tanımış olmak istiyorum. Bunun dostluğa dönüşebilmesi ise benim için uzun uzun yıllar demek. Dost olabildikten sonra, bir de o kişiye dokunmanın (onun dokunmasının ) rahatsız edici olmadığı hatta hoş ve eğlenceli olduğu fark edildiğinde zaten sevgili olmaya bir engel de kalmamıştır bence. Ondan sonra imzayı ister at ister atma, gayet sağlam ve sağlıklı bir ilişkin vardır elinde. Bu elbette aklımın dikte ettiği süreç.
Bir de insanın kalbinin dikte ettiği bir süreç var ki onda gördüğün anda "işte bu" veya "budur" diyip ertesi gün kendini nikah masasında bulabiliyorsun.
Eğer mantık çerçevesinde davranmaya karar verilmişse; evlenmeden önce hiç değilse bir yıl, gerçek, yüz yüze iletişimle dolu bir zaman tanısa insan kendine iyi olabilir diye düşünüyorum. Yok zaten duygularımı dinleyeceğim diyenlerdenseniz, tutun kolundan oturtun masaya basın imzayı, tanımak için koca bir ömür var.

1 0
paylaş
+1

evlilik için bence bir süre konulmamalıdır nişanlılık olayının ne oldugunu iyi analiz etmek gerekir insanlar birbirini tanısın diye vardır . bunun süresini evlenecek olan kişi belirlemelidir.. baskıyla yapılan işler finalde hata verebiliyor

1 0
paylaş
+2

Evlilik karari alirken ne kadar sure gecerse gecsin asla evlenipte ayni yataga girene kadar bir arada kalana kadar bilinemez.nisanlilik flort zamani insanin gercek yuzunu asla goremeyeceginden ne kadar sure verirsen ver ayni evin icinde yasamadan bilinemez bilemez de.

2 0
paylaş
+1

Aynı evde yaşamadan bilinemez.İnsanlar dışarıda ne kadar anlaşırlarsa anlaşsınlar aynı evde yaşmayı tecrübe etmeden bilemezler.

1 0
paylaş
+1

Insanlar aynı evin içinde yaşamadıkça tanıyamazlar belki kimsenin onun hakkında bilmediklerini bilirsin ama tanıyamazsın bunun bir süresi yok malesef

1 0
paylaş
+1

Bana bir 5 sene lazım

1 0
paylaş
+1

En az bi 6 ay beraber vakit gecireceksizn yerine göre bazen beraber kalırsınz. Huyunu suyunu iyce tanır ona göre yuva kurarsinz bilmeden etmeden tanimadan asla olmaz

1 0
paylaş
+1

Bazen bir insanı tanımaya bir gün yeterken bazı insanı tanımaya ise bir ömür yetmez. Çok iyi tanırım dediğin kişi bile gün gelir bir yabancı olur sana. Kendini sır kutusu gibi saklayan insanlar varken insanları tanımak ne mümkün.

1 0
paylaş
+1

Buna bi zamn verilmekten ziyade iyice tanımalı iki kişi sonucta aynı evde bir ömür getireceksin ve bir ömür yaşayacaksın onunla beraber

1 0
paylaş
+1

Bence o iliskiye gore degisir sonucta uzun sure de olsa hala tanimamis olanda var kisa surede evlenip mutlu olan var

1 0
paylaş
+1

Ne kadar tanımak isteyenler taniyamayaxaksiniz aynı evde kalmadığın sürece bilmediğiniz bir sürü huyları çıkacak çorabını cikarip basket atmaya çalışacak, pijamalarini çıkarıp kapının arkasına bırakacak, en sevdiğin yemeği berbat yapacak, veya temizlikten bı haber olacak o yüzden tanımak için beklemek abesle iştigal. Saygı , sevgi ve sadakat varsa doğru kişi odur . Zaten seviyorsan tüm kusurlarını göremezsin bir ömür en sevdiğin yemeği bile yememeyi göze alırsın

1 0
paylaş
1 yorum
+2

En az iki en fazla da dört bence bu rakamın aşağısı yukarısı değişik sonuçlar çıkarıyor bazen ama belli olmaz bu işlerin hiç matematiği stratejisi yok gerçekten de yani.

2 0
paylaş
+2

Nekadar tanırsan tanı insan oğlu bu bugünüyle yarını bir değildir.

2 0
paylaş
+1

Bence en az iki yıl en fazla beş yıl olabilir ama mutlaka yıl olmalı.Sonuçta insanı tanıdığın an ile başka bir an farklı olabilir.O aralar bir sıkıntısı vardır dolyısıyla stresli ve zor bir dönem geçirir.Bu da onun insanlarla ilişkisini olumsuz etkiler .Fakat diğer bir yandan o sıralar iyi bir şey olmuştur ve mutludur , herkese iyi davranır.Ama insanlara iyi yüzünü göstermez.Zor bir anda takk topuk : D.Hem insan bu ne olduğu belli olmaz .Okulda tanırsın .Orada iyi ve sakindir peki ya dışarda .Ya da iş yerinde ya da herhengi bir başka yerde aile de olabilir.Bir kişiyi iyice tanımak , onun kişiliği hakkında tatmin edici bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız onu değişik ortamlarda gözlemleyin.O zaman anlarsınız nasıl biri olduğunu.

+1

Ne kadar olabilirse o kadar bence yani bu uzunluk olarak değil paylaşım olarak. Kimi çiftler yıllarca birşey paylaşamazken kimi çiftler 3 4 ayda tüm hayatları paylaşabiliyorlar. Yani ne kadar zaman değil nr kadar paylaşım sonra evlenmeliler bence. Dikkat edilmesi gereken nokta bu bence. Herkes için en hayırlısı olsun, önemli olan mutlu olmaları. :)

1 0
paylaş
+1

Tabi bu yaş ile de ilgili artık devir 30 lu yaşlarda evlenmenin daha uygun olduğunu düündürdüğü için insanlar geç kaldım diyerek 3 4 ay da kendilerini tanıma yoluna gidiyorlar genelde ama daha erken bir yaş olursa 1 yılda bile çok iyi bir şekilde tanınabilinilir

1 0
paylaş
+1

Bazı insanlar evleneceği kişiyi çok erken yaşlarda buluş ve tanıma süreci uzun olabilir bazı yaşlarda ise bu yaş bot uzun üstündeyse biraz Bence acele ediniz çünkü artık bir an önce her iki taraf da evlenmek ister ama bu tanıma süreci yine en az 1 yıl olmalıdır diye düşünüyorum Çünkü daha kısa sürelerde insanlar birbirine çok iyi tanıyamaz lar Bununla birlikte yarın öbür gün hatalı evlilikler dolmaktadır bu daha boşanmaya kadar gidebilir.

1 0
paylaş
+1

Zamanla çok da alakası olduğunu düşünmüyorum ama tabi ki tanışır tanışmaz verilecek bir karar değildir evlilik. Ama tabi ki bi bir iki yıl zaman geçmesi gerekiyor ama evlilikten önce diye düşünüyorum.

1 0
paylaş
+1

Ne kadar tanımaya çalışırsan çalış istersen yıllarca sevgili kal bi insan kendisini gizlemek istedikten sonra gerçek yüzünü asla göremezsin.Aynı evin içerisine girilmeden hiç kimse dışarıda 2 3saatlik görüşmeyle birbirini tanıyamaz.

1 0
paylaş
+2

1 yıl olurya insan ne kadar iyi tanırsan o kadar iyi olur

2 0
paylaş
+2

Bence en az 3 yıl görüşmeliler, ama süre çok önemli değil, bana kalsa herkese aynı evde yaşamanın , bir hayatı öğrenmenin gerekliliği için beraber yaşamalarını öneririm. Ama bu toplum buna hazır değil. Bu yüzden evlenenlerin yarısı boşanıyor ve geri kalanı tahammül ediyor çoğu zaman.
Bir insanı tanımak başka şey , beraber yaşamak evlenmek başka şey.

+1

Bence süreden çok güven ve sevgi saygı varsa süre önemli değil bence

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.