+2

Eskiden poşetlerde dolu poşet olurdu evde bahçede şurada burada kullanmak için. Poşetler paralı oldu evde poşet yok eskisi kadar. Baya yer açıldı yarım raf kadar erzak dolabından filan. Ama bir açıdan israf önleme açısından iyi oldu.

+2

Aynen bizde de öyle. Poşet birikiyordu. Şimdi stoklarımızı erittik bizde. Bi bakıma da iyi oldu fakat yine de herkesin her alışverişinde bir poşet hakkı olsa iyi olur aslında.

2 0
paylaş
+1

Evet çok doğru bir konuya ayak bastın. Önceden insanlar alışverişe gittiğinde aldıkları ürünleri poşete koyduğu yetmez gibi evde çöp poşeti yapmak için ekstra poşet isteniyordu. Şimdi öyle bir durum kalmadı.

1 0
paylaş
+1

Biz hala eski poşetleri kullanıyoruz ya ondan bir yer açılma durumu olmadı ama dediğin gibi çok fazla poşet kullanıyormuşuz zamanında. Şimdiki poşetler daha sağlam ben onu gözlemledim hatta baya sağlamalar ama eskiden 4 poşet alırsak 2si yırtık falan oluyordu şimdi yok öyle bir şey. İsraf çok yapıyormuşuz evet bir yerde de iyi oldu bu durum.

1 0
paylaş
+2

Ben doğa konusunda hassas olduğum için bu durum çok hoşuma gidiyor doğrusu. Piknik alanlarının bile altını üstü poşet, denize bakıyorum insan değil poşet yüzüyor...poşet poşet poşet...umarım bu yılın sonunda bu duruma tamamen adapte oluruz ...pazarlarda sebzeler için de kullanmayı bırakırız. İnsan sağlığı için özellikle o mavi siyah kırmızı poşetlerin iyi olmadığı aşikar...beni hep düşündürüyor bu sebze kaç saattir bu poşetle temas halinde diye...ham maddesi petrol sonuçta...

2 0
paylaş
+1

Benim annem cin gibi olduğu için geleceği görüyor biraz her yerden poşet çıkabilir bizde o derece buzluktaki dondurma kabından bile poşet çıkma ihtimali var öyle özenle saklıyor yani..

1 0
paylaş
+1

Bence de böylesi baya iyi oldu.Doğa ve yaşanabilir bir Dünya için olması gerekn buydu.Plastik kullanımını daha az olması gerekiyor.Bu yüzden şuan az bulunması daha iyi oldu en azından sürekli doğaya poşetler bırakılamayacak.

1 0
paylaş
+2

Rulo poşet deneyimim eskiden de vardı , poşet ücretini henüz deneyimlemedim ama bir alışverişten ellerimiz poşetlerle dönerdik. Şimdi market poşeti ücretli sadece, meyve sebze reyonunda hala poşet alınabiliyor ve onlar dahi kullanışlı diye biliyorum.

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.