+7

Evde halılarınızı nasıl yıkarsınız ?

    -   Görüş
7 0
12 yanıt   -  
+3

Eskiden ne güzel çıkarırdık kapıya üstünde yıkanırdı, çocuktum bende kayardım oynardım üstünde. Ama şimdi bir sürü yıkama şirketleri var :)

3 0
paylaş
+4

Evde halılarımı yıkamam.. Hiç benim yapacağım bir iş değildir.. Evli olduğum dönemde eşim hallederdi o işi.. Hallederdi derken o yıkardı anlamında değil, bir şirketle anlaşırdı.. Gelip halıları alırlar, yıkayıp getirirlerdi.. Fiyat da makuldü.. Ancak bir süredir yalnızım ve halı yıkamak aklıma bile gelmedi.. Bundan sonra da aklıma geleceğini hiç sanmıyorum :-)

4 0
paylaş
+2

Genelde halı yıkamacıda yaptırıyoruz ama eskiden annem Arap sabunu ile yıkardı çok da temiz olurdu

2 0
paylaş
+2

Önceden tabiki evimizin önünde annemle birlikte saatlerimizi harcardık ama şuan yıkama şirketlerine veriyoruz

2 0
paylaş
+5

Bir ara annem hortumla yıkardı bende çekçekle çekerdim. Hey gidi günler. Şimdi halı yıkama yerlerine veriyoruz.

5 0
paylaş
1 yorum
+2

Bizim bahçemiz var hemde duvarla çevrili her yeri içerisi görünmüyor halı yıkamak için müsait yeşillik ortam zaten bahçede yıkıyoruz hatta yıkayacağım inşallah :)

2 0
paylaş
+2

Balkona atıyoruz annemle.Hortumu da çekiyoruz balkona.Alıyoruz kalıp sabunları, sıvıyoruz paçaları sonra çitile allah çitile..Bir de eşşek ölüsü gibi ağır oluyordu ıslakken..İki kadın zor kaldırıyorduk halıyı.

2 0
paylaş
+2

Ben bambu malzemesinden kilim kullanıyorum. Yıkanmıyor. Siliyorum. Genelde paketlenmiş köşede duruyorlar zaten. Sadece kışın kullanıyorum. Şehir çok sıcak. Parkeleri silmek daha kolay oluyor.

2 0
paylaş
+3

Ben şanslıyım bu konuda. Evim bahçeli ve balkonum var. Çıkarıyorum halılarımı dışarı, alıyorum fırçamı, açıyorum suyumu foşur foşur yıkıyorum.

3 0
paylaş
+2

Eskiden olsa evin balkonunda hortum ile yada yakınımızda bir çeşme vardı onun önünde yıkardık el fırçası ile süre süre ama o günler artık geride kaldı şimdi halı yıkama firmaları ver veriyorum onlara evin bütün haklısın metrekaresini 4 liraya yıkayıp kurutup evden alıp eve teslim ediyorlar. Bende halı yıkama zahmetinden kurtuluyorum.

2 0
paylaş
+1

Eskiden evimizin büyük terası vardı orda halı yıkardı annem. Geniş olduğu için 2-3 aile mangal bile yapardık. Ama şimdiki evimizde balkona sadece 1 kişi zor girebildiği için halıcı geliyor alıyor halıları onlar yıkayıp getiriyor.

1 0
paylaş
+1

Evdeki halılardan küçük olanları halı yıkama firmasıyla anlaşarak büyük olanları da yardımcı birisine yıkatıyorum.

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler