+3

Makarna salatası hem lezzetli hem kolay makarnaları haşlayıp sürüyoruz.Sonra bir kapta yoğurt ve mayonezi karıştırıyoruz.Makarnaları ekleyip iyice karıştırıyoruz. Sonra mısır, çarliston yada sivri biber,sosis yada jambon, tuz,karabiber ve dereotu ekliyoruz. İyice karıştırıyoruz ve hazır.

3 0
paylaş
+2

Etsiz yemek yemem normalde.. Sebze yemeği bile olsa etli olması tercih sebebidir.. Et varken ot yemek bana çok uzak gelen bir yaklaşım.. Ancak bunun tek istisnası vardır, o da semizotu.. Hatta şöyle diyeyim, semizotuna et bile gerekmez.. O kadar lezizdir benim için.. Yanında da yoğurt olacak tabii.. Tarife de gerek yok.. Yıkayın, atın tencereye.. Biraz da pirinç ekleyin, harika olur..

2 0
paylaş
+2

Zeytinyağlı dolma ve sarma, mantar sote, makarna, pilav.. Aslında bütün sulu yemekleri içine et koymadan da yapabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

2 0
paylaş
0

Salata en güzel yemek

0 0
paylaş
0

Etsiz yemek mi var herseye et yakışır bence

0 0
paylaş
+1

Bir çok yemek etsiz de yapılabilir. Bu tamamen damak zevki. Örneğin patates yemeğini her türlü yerim. Prasa zeytinyağlı süper olur. Ispanak keza öyle. Kapuska da etsiz yapılır. Velhasıl sebze yemekleri tercihe göre etli de etsiz de yapılabilir.

1 0
paylaş
0

ETSİZ YEMEK TARİFİ.
BAK ŞIMDİ GEREKENLER.
1.DOMATES
2.BİBER
3.SALÇA
4.BAHARAT
5.ZEYTİN YAĞI
ÖNCE DOMATESİ VE BİBERİ
GÜZELCE YIKIYIP KESİYOSUN VE ZEYTİN YAĞINI KIZGIN YAPMIP BİŞİRİYOSUN. BİDE DOMATES SALCASINI. KOYUP AFYETLE YİYOSUN.

0 0
paylaş
+1

Etsiz yemek düşünemiyorum :)

1 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.