+1

Eşini kıskanmak normal bir şeydir.Ama bunun dozajı var dozu aştığınızda ilişkide sorun oluyor.Nasılsa karşınızdaki insanın sizin olduğunu bildiğinizde aslında kıskanmanıza gerek kalmıyor.Her şeyin fazlası zarar. Kıskanmam gereken yerde kıskanırım ama bunu abartmam her yerde.

1 0
paylaş
+1

Kıskançlık insanın kendine olan öz güven eksikliği ve karşısına olan güven eksikliğinin bir sonucudur. Yani -bana göre- kıskançlığın bir dozu ya da özümsencek bir tarafı yoktur. Eğer karşındaki insanın sevgisine güveniyor isen onun hayatına müdahil olup istemediğin şeyleri yapmamasını istemek, onun hayatını kısıtlamak, sevgi değildir. Bilmeliyiz ki karşımızdaki insanın da bizden önce bir hayatı vardı ve bizim dışımızda da bir hayatı var bir ilişkide saygı sevgiden daha önce gelir.

1 0
paylaş
+1

Kıskançlık iç güdüsel bir durum içindeki sevgiden, sahiplenme duygusundan kaynaklanıyor.
Zaten sevgi yoksa hiç bişey olmaz. Ama çok aşırı kıskançlık hastalık derecesindedir ve bir hekimden yardım alınması şarttır bana göre. (Vay efendim oraya gitme, buradan gelme, şunu bunu giyme, evden çıkma, kimseyle görüşme vs. ) gibi durumlarda hastalık derecesi oluyor ve yardım şart.

1 0
paylaş
+2

Kıskanmak bence çok tatlı bir eylem. Asıl sorun olan bunu büyütülmesi. Bence küçük kıskançlıklar ilişkiyi harekete geçirebilir. Asıl olay 'ya benimsin ya kara toprağın' meselesine gelmemek.

2 0
paylaş
+1

Neden hastalık olsun ki, kıskanmak insanın fıtratında var kıskanmıyorsa bir sorun vardır aslında.

1 0
paylaş
+1

Kıskanmak insan fıtratında olan bir duygu sonuçta.Elbette kıskanmalı.Ama boğarak değil,sevdiğini göstererek kıskanmalı.Korumak kollamak gibi...

1 0
paylaş
+1

Bencede aslında bir nebze kıskançlık her zaman ilişkiye tat ve heyecan verir.Ama her zaman ki gibi herşeyin fazlası zararlıdır.Aşırı kıskançlıklar ise dış ortamdan etrafınızdaki kişilerden bakış açılarından duruşlarından tavırlarından neredeyse her şeyden kaynaklı olabilir bu durum,hemde bu zaman da ağırlıklı şekilde.

1 0
paylaş
0

Seven insan mutlaka kıskanır bu sevdiğin insanı önemsediğini gösteren bir davranıştır ancak fazlası ve gerçekten güvenmeyen insanlarda zorla ilişkiyi devam ettirme üstüne hastalıklı sözde kıskançlık adı altındaki davranış tamamen ilişkiye zarar veren hatta bitiren bir durumdur

0 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.