+2

Emeklilik sorununu çözmedikleri için çalışmak zorunda kalıyoruz...

2 0
paylaş
+2

Bazıları keyiften çalışıyor. Gözümle tanıklık ettiğim bir olay yani ama bazıları tamamen hayat şartlarından dolayı çalışıyor.

2 0
paylaş
+2

Maalesef emeklilik maaşı yeterli değil ülkemizde üzülerek görüyoruz ki binlerce büyüğümüz kendi bahçesinde torun sevmesi gerekirken kahve köşelerinde çaycılık, bekçilik, bahçıvan ve tarımla uğraşıyorlar. Kimileride bunca yılın ardından gelen rahatlığa hareketsizliğe alışamayıp ek işlerde çalışması, fakat çoğunluk geçim kaynağı yüzünden çalışıyor.

2 0
paylaş
+1

Emekli maaşı günümüz şartlarında tatmin edici olmağından çoğu emekli mecburiyetten çalışıyor, bazıları da keyiften çalışıyor.

1 0
paylaş
+1

Emekli olan bir insan en az 25 sene gibi bir süre çalışma yaparak emekli olmaya hak kazanıyor. Ekonomik koşullar insanı emekli olduktan sonra da çalışma durumunda bırakıyor.

1 0
paylaş
0

Kimi emekliler var malum hayat şartlarından dolayı geçinemediğinden dolayı çalışmaya devam etmektedir,kimi insanlar var artık çalışmak onların ayrılmaz bütünü olmuş boş durmayı sevmediklerinden dolayı emekli olduktan sonrasında devam etmektedirler.Yani başlıktada belirttiğin üzere her ikiside mevcut.

0 0
paylaş
0

Emekli maaşları standart bir yaşam için yetecek duruma gelmedikçe, emekliyim rahat bir hayat yaşarım demek mümkün değil. Maaş sorunsalı çözülmedikçe yıllar sonra bizim de geleceğimiz durum bu olacak, hayat çok pahalı.

0 0
paylaş
+2

Şu anda bizim ülkedeki emekli olmak insanlara isteyen insanların çoğuna tekrar bir işe girmek için emekli olmak istiyorlar emekli olup da Rahat huzurlu bir şekilde yaşamak için değil Çünkü tek bir maaş insanlar artık etmiyorum Emekli olduktan sonra başka bir yerde çalışmak için emekli olup 2 maaşla geçinmeye çalışacaklar

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.