+3

Tamamen psikolojim olarak düşünüyorum.
Ayrıca duş savunmasız olduğumuz bir yer olduğu içinde olabilir.Çünkü çıplak olunuyor ve şampuan sabun gözler açılmayınca etki ediyor olabilir.

3 0
paylaş
+2

Duş ortamında tamamen savunmasız bir vaziyette bulunuruz, yani dışarıdan gelecek olan saldırılara veya tepkilere müdahale edecek durumda değilizdir. Ayrıca izlemiş olduğun korki filmleri veya gün içerisinde yaşamış olduğuj trajedik olaylar seni etkilemiş olabilir ve gözlerin kapalıyken bilinç altın sana bunları hatırlatabilir.

2 0
paylaş
+2

Psikolojik bir durum galiba bende çok yaşıyorum bu durumu birde komik olacak ama gözümü açmaya korkuyorum o sıra gözümü açınca sanki canavar görecekmişim gibi hissediyorum hep bu yüzden gözümü hep açık tutmaya çalışıyorum ama başaramıyorum; )

2 0
paylaş
+2

Benim gözlerim hep açık olduğu için pek bir fikrim yok ama psikolojikmen gerçekleşen bir durum söz konusu.

2 0
paylaş
+3

bu olay kişi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Yani aslında bunu altında yatan nedenin psikolojik olduğunu söyleyebilirim. Bu durum tüm insanlarda olduğunu sanmıyorum.

3 0
paylaş
+2

Çoçuklugum aklıma geldi bian izledigimiz şeylerden psikolojımız etkilenmiş o yüzden

2 0
paylaş
+1

Bende tam cevabı bilmiyorum ama banada genellikle öyle oluyor ve çok korkuyorım sanırım beynimizden kötü şeyler geçirince öyle oluyo

+1

insanın karanlıkla ilgili korkuları varsa genelde böyle şeyleri görür diye tahmin ediyorum. daha doğrusu olacakmış gibi bir his olur.

1 0
paylaş
+4

Tamamen bilinçaltı olarak düşünüyorum, filmlerde duş alırken saldırıya uğrayan ya da hayalet/korkunç şeyler gören insanları izledik. Duş aldığımızda savunmasız hissederiz kendimizi. Her zaman olmasa da bana da geliyor o hisler, o yüzden geceleri duş almayı sevmem, elektrikler giderse bak artık :D

+2

Bende öyle bir şey olmuyor ama @kitapokumayıseviyorum un da dediği gibi bilinç altı olabilir Dabbe serileri korku filmleri , aksiyon filmleri hemen hepsinde dustayken saldırıya uğradıkları için bilinçaltına yerleşmiş olabilir.

2 0
paylaş
+1

Ben de bu tür şeyler olmuyor Fakat bunun nedeni sizin bilinçaltınıza olabilir aklınızda kurmuş olduğunuz veya düşünmüş olduğunuz şeylerden dolayı sizin gözünüzde ne tuhaf tuhaf şeylerin geldiği olabilir O yüzden bir şeyler düşünmemek gerekir.

1 0
paylaş
+2

Allah Allah bende hiç böyle şeyler olmuyor. Bazen gözümü hemen açmak istiyorum ama o da izlediğim korku filmlerinden oldu sanırım. Banyoda falan bıçaklı katiller geliyor. Birden hatırlıyorum hemen açıyorum gözümü :D

2 0
paylaş
+2

Benim aklıma öyle anlarda genelde bu korkunç suratlar gelir..İşte tee kaç sene önce izlediğim filmin adı da içimdeki şeytanmış bugün öğrendim. Oradaki suratlar geliyor aklıma nasıl yerleştirmişsem beynime.. Bir de sessiz ya iyice gerilim oluyor.. İşte bilinçaltı gibi bir şeyden dolayı..

2 0
paylaş
+1

Dus alırken korkunç şeyler görmüyorum ama aklıma hep kötü şeyler korkunç düşünceler geliyor kötü birşey en savunmasız zamanımız

1 0
paylaş
+2

ben korkunç olarak karanlık şimşek görüyorum, sıcak suyun etkisiyledir belki de... bir de düşündükçe daha da kötüye gidiyor....

2 0
paylaş
+2

Tamamen bilinç altı tamamda dinimizde uyarıyor tucçvalet ve banyolarda çok fazla durmayın diye bunun bir sebebi mutlaka vardır sizlere musallat olacak kuranda varlığını doğrulayan bazı insan benzeri varlıkların olduğunu bizlerin bunu göremediğimizden bahseder ler biz onları altı hissemizle hissederiz bu yüzden duşta kaygılanmamız bazı şeyler hissetmemiz

1 yorum
+1

Nasıl yani? Öyle bir şey mi var gerçekten? Benim başıma hiç gelmedi, hiç de duymadım kimseden böyle bir deneyim. İlk kez sizden duyuyorum bunu. Çok ilginçmiş.

1 0
paylaş
1 yorum
+1

Evet gözümü kapattığımda ödüm kopuyor belki dini belkide ruhsal bir sebeptendir.

1 0
paylaş
+1

Banyo ve tuvaletler cin denen görünmeyen varlıkların barındıkları beslendikleri yerlerdir oralara girdiğimizde onların alanlarina girdigimiz için onların etkisi olabilir zaten peygamber efendimizin söylediği gibi oralara solla girip sağla çıkmak ve yaradan sığınmak onlardan koruyacaktır

1 0
paylaş
2 yorum
+1

Duş alırken gözlerimi kapattığımda kendimi savunmasız hissettiğim için yakınımda sanki korkunç bir şey varmış gibi hissederim ama içimden kendimi rahatlatmaya çalışırım.

1 0
paylaş
+1

Cevabini Bilen banada SoylesiN

1 0
paylaş
+1

Bilinç altına yer etmiş bir şeydir bu ya birde inancım vardır duşta ve tuvalette iyi şeylerin olmadığına o yüzden bilinç altıda bunu desteklediğinde bu tarz şeyler görmek kaçınılmaz oluyor

+1

Karanlıktan korkuyor olmamız belki bunun sebebidir bilemiyorum ama biraz başka şeyler düşünmeye çalışınca problem kalmıyor.

1 0
paylaş
+1

Çocukluktan beri gelen psikolojimize yerleşmiş bir şey gibi geliyor, korkularımızın karanlıkta veya savunmasız olduğumuz anlarda ortaya çıkmasından kaynaklı olabilir. Zamanla da savunmasız olduğumuz her durumda bu tarz şeyler ile karşılaşmak gayet doğal bence. :)

1 0
paylaş
+2

Aslında birşey görmek değil de bilinçaltımız o an öyle şeyler hayal ediyor ve onları gördüğümüzü hayal ediyoruz duş alırken gözlerimizi kapatınca ister istemez oluşan bir durum.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.