+26

Dünyada kaç tane okyanus vardır?

    -   Eğitim
26 0
28 yanıt   -  
+1

Atlantik okyanusu , büyük okyanus ve hint okyanusu olarak toplam üç okyanus vardır.

1 0
paylaş
+3

Dünya üzerinde 3 tane okyanus vardır. Soldan sağa Atlas Okyanusu, Büyük Okyanus ve Hint Okyanusu. Türkiye okyanusa kıyısı olmadığı için buralarda söz sahibi değil. Ülkemizde okyanus olmadığı için tsunami de yoktur.

3 0
paylaş
+1

Atlas okyanusu,Hint okyanusu ve büyük okyanus olmak üzere 3 tanedir.Ancak son zamanlarda Antartika kıtasının çevresindeki Güney okyanusu ve Kuzey buz denizi olarak bildiğimiz Arktik okyanus da okyanus olarak tanımlanmaktadır.

1 0
paylaş
+1

Dünya'da toplam beş adet okyanus bulunmaktadır. Bunlar, Atlas Okyanusu, Büyük Okyanus, Hint Okyanusu, Güney Okyanusu ve Arktik Okyanusudur.

1 0
paylaş
+1

Dünyamız, yedi ana kara (kıta) ve 5 okyanusun oluşturduğu bir gezegendir. Pasifik, Atlantik, Arktik, Güney ve Hint Okyanusları olarak anılan okyanusların en büyüğü Pasifik Okyanusudur.

1 0
paylaş
1 yorum
+2

Şimdi 3 tane mi yoksa 5 tane mi? gelin isterseniz birlikte karar verelim.
1. büyük okyanus ya da pasifik okyanusu
2. Atlas okyanus
3. Hint Okyanusu
4. Atrtik okyanusu
demek oluyor ki dünyada toplam dört tane okyanusu vardır.

2 0
paylaş
+1

cevaplardada görüldügü gibi 4 tanedir

1 0
paylaş
+1

Atlas Okyanusu büyük okyanus hint Okyanusu arktik Okyanusu ile toplam dört tane diye biliyorum. Fakat yorumlar da beş diyen var sanırım karıştırıyorum.

1 0
paylaş
+1

Her ne kadar atlas, büyük , Hint okunuşları olmak üzere 3 tane gibi gözükse de yapılan son araştırmalara göre Antartika kıtasınin çevresindeki Güney Okyanusu ve Kuzey buz denizi olarak bildiğimiz Arktik Okyanusu da Okyanus sayılmakta.

1 0
paylaş
+1

Günümüz de bilindiği üzere toplamda dört tane okyanus vardır. Bunlar: Hint Okyanusu, Atlantik Okyanusu, Büyük Atlas ve son olarak Arktik Okyanus olarak adlandırılır.

1 0
paylaş
+2

Yaygın bilinen olarak büyük okyanus pasifik var, hint okyanusu var ve de atlas okyanusu var ama dahası olduğunu söyleyenler de var yeni okyanuslarimiz oldu galiba.

2 0
paylaş
+2

Okyanuslar denizlerden büyük sulardır.
Dünyada toplam 3 okyanus vardır ve bu okyanuslar büyüklük sıralamasına göre şöyledir, Toplam 3 okyanus vardır ve bunlarda içlerinde ayrılırlar; Pasifik Okyanusu yani Büyük Okyanus Kuzey Pasifik Okyanus ve Güney Pasifik Okyanus diye ayrılır. Atlantik Okyanusu Kuzey Atlantik ve Güney Atlantik Okyanusu diye ayrılır. Ve Hint Okyanusu dur.

2 0
paylaş
+1

Dünya üzerinde 5 adet Okyanus bulunur.
Kuzey pasifik okyanusu 
Güney pasifik okyanusu 
Kuzey atlantik okyanusu 
Güney atlantik okyanusu 
Hint okyanusu.

1 0
paylaş
+1

Ben üç büyük okyanusu biliyorum .Zaten onlarda Pasifik,Hint ve Atlantik okyanusu.Sonra merak ettim acaba koskoca dünya da sadece üç tane mi var diye ve baktım ki beş tane imiş.O ikiside Arktik ve Güney okyanusuymuş.En büyüğü Pasifik'tir.En son tanımlananı ise Güney Okyanusudur.

+1

Ben 3 tane olduğunu biliyorum Hint, pasifik, büyük okyanus kendi aralarında da ayrılabilirler büyük ihtimalle

1 0
paylaş
+1

Dunya uzerinde uc tane okyanus bulunmakta bunlar buyuk okyanus atlantik okyanus ve hint okyanusu yeni bulunan antantikte kuzey ve güney buz denizide arktik okyanus denilmekte

1 0
paylaş
+1

Normalde üç okyanus bulunuyor dünyamız üzerinde. Bunlar Pasifik, Hint ve Atlantik okyanuslarıdır. Ancak Pasifik Okyanusu ve Atlantik Okyanusu da kendi içerisinde güney ve kuzey olmak üzere ikiye ayrılıyor diye biliyorum. Kuzey Pasifik Okyanusu, Güney Pasifik Okyanusu, Kuzey Atlantik Okyanusu, Güney Atlantik Okyanusu şeklinde.

1 0
paylaş
+1

3 tanedir büyük okyanus atlas okyanusu hint okyanusu

1 0
paylaş
+1

Atlas, atlantik ve hint okyanusu

1 0
paylaş
+1

Dünyada 3 okyanus var. Bunlar Hint Okyanusu, Büyük Okyanus ve Atlantik Okyanusu. Soruya gelen cevaplarda yeni bir okyanus olduğunu gördüm ama bir bilgim yok.

1 0
paylaş
+1

bilmiyorum ama dünyanın 4 1 su

1 0
paylaş
+1

Büyük okyanus (Pasifik okyanusu)
Atlas Okyanusu
Hint Okyanusu
Güney Okyanusu
Arktik Okyanusu
Dünyada 5 tane okyanus varmış.

1 0
paylaş
+1

Atlantik , Büyük okyanus ve hint okyanusu vardır. Dünyamızın %70 i sudan oluşmaktadır

1 0
paylaş
+1

Okul yıllarından yalnış hatirlamasam 5 yada 7 tane olması gerek atlas okyanusu büyük okyanus pasifik okyanusu hint okyanusu boyle olması gerek yalnış degilsem

1 0
paylaş
+2

Dünya'da 5 adet okyanus bulunuyor. Büyük Okyanus, Atlas Okyanusu, Hint Okyanusu, Güney Okyanusu ve Arktik Okyanusu. Yeryüzünün yaklaşık %70'ini okyanuslar kaplar. Okyanusların kapladığı alanın yarısında su seviyesi 3 bin metrenin üzerindedir.

2 0
paylaş

Aradığın bilgi, eğlence ve arkadaşlar burada.